Куп Истанбула 2008 — појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Vista-xmag.png За више информација погледајте чланак Истанбул куп 2008.

Четврти тениски Истанбул куп је један од ВТА турнира, одржан у Истанбулу Турска од 19. маја до 24. маја 2008. године. Турнир је треће категорије (Tier III). Играо се на отвореном на теренима са земљаном подлогом.

Учествовало је 30 тенисерки из 17 земаља. Титулу освојену прошле године бранила је Јелена Дементјева из Русије.

Наградни фонд износи 200.000 америчких долара

Победница Агњешка Радвањска 3. ВТА титула

Списак носилаца[уреди]

Број Играчица Резултат
1 Јелена Дементјева Застава Русије Русија (7) финале Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска, (16)
2 Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска (16) финале Победник
3 Нађа Петрова Застава Русије Русија (25) четвртфинале Акгул Аманмурадова Застава Узбекистана Узбекистан, (58)
4 Олга Говорцова Застава Белорусије Белорусија (40) четвртфонале Цветана Пиронкова Застава Бугарске Бугарска (8)
5 Софија Арвидсон Застава Шведске Шведска (54) 1. коло Андреа Клепач Застава Словеније Словенија
6 Акул Аманмурадова Застава Узбекистана Узбекистан (58) полуфинале Јелена Дементјева Застава Русије Русија (1)
7 Џил Крејбас Застава Сједињених Америчких Држава САД (63) четвртфинале Јелена Дементјева Застава Русије Русија (7)
8 Цветана Пиронкова Застава Бугарске Бугарска (64) полуфинале Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска, (2)
  • Број у загради озвачава пласман на ВТА ранг листи од 19. маја 2008.

Резултати[уреди]

Прво коло[уреди]

бр.
меча
1. играч Резултат 2. играч
1. Јелена Дементјева Застава Русије Русија (1) слободна
2. Cagla Buyukakcay Застава Турске Турска (ВК) 2-6, 6-4, 6-7(2) Лијана Унгур Застава Румуније Румунија (КВ)
3. Вања Кинг Застава Сједињених Америчких Држава САД 6-1, 6-7(1), 6-3 Ала Кудрајвцева Застава Русије Русија (7)
4. Ципора Обзилер Застава Израела Израел 2-6, 6-3, 4-6 Џил Крејбас Застава Сједињених Америчких Држава САД (7)
5. Нађа Петрова Застава Русије Русија (3) 6-1, 6-2 Лилија Остерло Застава Сједињених Америчких Држава САД
6. Марта Домаховска Застава Пољске Пољска 7-6(2), 6-3 Марина Ераковић Застава Новог Зеланда Нови Зеланд
7. Акико Моригама Застава Јапана Јапан 6-3, 6-7(6), 1-4 пр. Аико Накамура Застава Јапана Јапан
8. Мартина Милер Застава Немачке Немачка 4-6, 1-6 Акул Ананмурадова Застава Узбекистана Узбекистан (6) (6)
9 Цветана Пиронкова Застава Бугарске Бугарска (8) 6-4, 7-5 Полона Херцог Застава Словеније Словенија
10. Перма Озген Застава Турске Турска (ВК) 5-7, 4-6 Вероника Чвојкова Застава Чешке Републике Чешка КВ
11. Анстасија Родионова Застава Русије Русија 6-3, 3-6, 1-6 Натали Вијерин Застава Италије Италија
12. Ипек Сеноглу Застава Турске Турска (ВК) 3-6, 2-6 Олга Говорцова Застава Белорусије Белорусија (4)
13. Софија Арвидсон Застава Шведске Шведска (5) 3-6, 6-7(2) Андреа Клепач Застава Словеније Словенија
14. Стефани Дибоа Застава Канаде Канада 6-2, 6-3 Џули Дити Застава Сједињених Америчких Држава САД
15. Сорана Крстеа Застава Румуније Румунија 6-3, 6-4 Маша Зец Пешкирић Застава Словеније Словенија (КВ)
16. слободна Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска (2)
  • Број у загради је број носиоца
  • КВ из квалификација

Друго коло[уреди]

бр.
меча
1. играч Резултат 2. играч
1. Јелена Дементјева Застава Русије Русија (1) 6-2, 7-6(4) Лијана Унгур Застава Румуније Румунија (КВ)
2. Вања Кинг Застава Сједињених Америчких Држава САД 4-6, 2-6 Џил Крејбас Застава Сједињених Америчких Држава САД (7)
3. Нађа Петрова Застава Русије Русија (3) 6-2, 6-2 Марта Домаховска Застава Пољске Пољска
4. Аико Накамура Застава Јапана Јапан 3-6, 3-6 Акул Ананмурадова Застава Узбекистана Узбекистан (6) (6)
5. Цветана Пиронкова Застава Бугарске Бугарска (64) 6-2, 6-1 Вероника Чвојкова Застава Чешке Републике Чешка КВ
6. Натали Вијерин Застава Италије Италија 6-7(3), 1-6 Олга Говорцова Застава Белорусије Белорусија (4)
7. Андреа Клепач Застава Словеније Словенија 2-7, 6-2, 5-7 Стефани Дибоа Застава Канаде Канада
8. Сорана Крстеа Застава Румуније Румунија 0-6, 0-6 Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска (2)

Четвртфинале[уреди]

бр.
меча
1. играч Резултат 2. играч
1. Јелена Дементјева Застава Русије Русија, (1) 6-1, 6-4 Џил Крејбас Застава Сједињених Америчких Држава САД (7)
2. Нађа Петрова Застава Русије Русија (3) 6-7(0), 6-1, 4-6 Акул Ананмурадова Застава Узбекистана Узбекистан (6)
3. Цветана Пиронкова Застава Бугарске Бугарска (8) 7-6(4), 7-6(2) Олга Говорцова Застава Белорусије Белорусија (4)
4. Андреа Клепач Застава Словеније Словенија 6-1, 2-6, 4-6 Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска (2)

Полуфинале[уреди]

бр.
меча
1. играч Резултат 2. играч
1. Јелена Дементјева Застава Русије Русија, (1) 6-2, 6-4 Акул Ананмурадова Застава Узбекистана Узбекистан (6)
2. Цветана Пиронкова Застава Бугарске Бугарска (8) 5-7(1), 6-3, 1-6 Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска (2)

Финале[уреди]

бр.
меча
1. играч Резултат 2. играч
1. Јелена Дементјева Застава Русије Русија, (1) 3-6, 2-6 Агњешка Радвањска Застава Пољске Пољска (2)

Види још[уреди]

Спољашње везе[уреди]