Џон Бофорт, 1. гроф од Самерсета

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Џон Бофорт, 1. гроф од Самерсета
Датум рођења 1373
Место рођења Montmorency-Beaufort
Датум смрти 16. март 1410.(1410-03-16) (36/37 год.)
Место смрти St Katharine's by the Tower
Династија Бофорт
Отац Џон од Гента
Мајка Катарина Свинфорд
Супружник Маргарет Бофорт, грофица од Самерсета
Потомство Џон Бофорт, 1. војвода од Самерсета, Joan Beaufort, Thomas Beaufort, Count of Perche, Едмунд Бофорт, 2. војвода од Самерсета, Маргарет Бофорт, грофица од Девона, Henry Beaufort, 2nd Earl of Somerset
Претходник Едмунд од Ланглија, 1. војвода од Јорка
Наследник Henry Beaufort, 2nd Earl of Somerset
Arms of John Beaufort, 1st Earl of Somerset.svg
Енглеско племство
Династија Плантагенет
(Кућа Бофорт)
Beaufort Arms (France modern).svg
Јован од Гана
Деца
Џон Бофорт
Хенри Бофорт
Томас Бофорт
Џоан Бофорт
Џон Бофорт
Деца
Хенри Бофорт
Џон Бофорт
Томас Бофорт
Џоан Бофорт
Едмунд Бофорт
Маргарета Бофорт
Џон Бофорт
Деца
Маргарет Бофорт
Едмунд Бофорт
Деца
Хенри Бофорт
Маргарет Бофорт
Едмунд Бофорт
Џон Бофорт

Џон Бофорт, 1. гроф од Самерсета (Montmorency-Beaufort, 1373 - St Katharine's by the Tower, 16. март 1410) је био енглески племић из породице Бофорт. Био је први ванбрачни син Џона од Гента и Катарине Свинфорд.

Породично стабло[уреди]

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16. Едвард I Плантагенет[3]
 
 
 
 
 
 
 
8. Edward II of England[2]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17. Елеонора од Кастиље[3]
 
 
 
 
 
 
 
4. Едвард III Плантагенет[1]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18. Филип IV[4]
 
 
 
 
 
 
 
9. Изабела Француска[2]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19. Хуана I од Наваре[4]
 
 
 
 
 
 
 
2. Џон од Гента
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20. John II, Count of Holland
 
 
 
 
 
 
 
10. Вилијам I, гроф од Еноа[5]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21. Филипа од Луксембурга
 
 
 
 
 
 
 
5. Филипа од Еноа[5]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22. Шарл Валоа[5]
 
 
 
 
 
 
 
11. Жана од Валоа, грофица Еноа[5]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23. Маргарета Анжујска
 
 
 
 
 
 
 
1. Џон Бофорт, 1. гроф од Самерсета
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6. Paon de Roet[6]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. Катарина Свинфорд
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Референце[уреди]

  1. ^ Weir 2008, стр. 232.
  2. 2,0 2,1 Weir 2008, стр. 92.
  3. 3,0 3,1 Weir 2008, стр. 87.
  4. 4,0 4,1 Weir 2008, стр. 89.
  5. 5,0 5,1 5,2 5,3 Weir 2008, стр. 93.
  6. ^ Weir 2007, стр. 6.

Литература[уреди]