Награда AVN за најбољу нову глумицу

С Википедије, слободне енциклопедије
Пређи на навигацију Пређи на претрагу

АВН награда
МестоЛас Вегас
ЗемљаНевада, САД
НаградаАВН за најбољу нову глумицу
Први пут додељена1984.
Тренутни носилацЏијана Диор (2020)
Званичан сајтПрезентација

АВН за најбољу нову глумицу је награда која се додељује најбољој новој порно глумици сваког јануара на церемонији АВН награде у Лас Вегасу, у Невади.

Добитнице[уреди | уреди извор]

Година Фотографија Добитница Номинација
1984. Рејчел Ешли
1985. Ginger Lynn.jpg Џинџер Лин
1986. Ејнџел
1987. Барбара Дер
1988. Саманта Стронг
1989. Aja 00030134.jpg Ејџа
1990. Victoria Paris JBH cropped.jpg Викторија Парис
Tori Welles.jpg Тори Велс
1991. Џенифер Стјуарт
1992. Savannah db.jpg Савана
1993. Алекс Џордан Криси Ен
Ники Дајал
Кис
Тифани Милион
Тифани Минкс
Кели О'Дел
Алиша Рио[1]
1994. Shayla LaVeaux 2011 AVN Awards.jpg Шејла Лаво
1995. Kylie Ireland DSC 0764.JPG Кајли Ајерланд
1996. Jenna Jameson 2 2008.jpg Џена Џејмсон
1997. Missy db.jpg Миси
1998. Johnni black.jpg Џони Блек
1999. Alisha Klass 0104131.jpg Алиша Клас
2000. Bridgette Kerkove JBH crop.jpg Бриџет Керков Анастејша Блу
Џуел Де'Најл
Индија
Катја Кин
Лијани Леј
Бани Лав
Барет Мур
Сонија Ред
Риган Стар
Сидни Сти
Вивијан Валентајн
2001. Tera Patrick 2009.jpg Тера Патрик Алекса
Касиди
Рајан Конер
Дејтон
Џесика Дрејк
Таша Хантер
Мико Ли
Лола
Хедер Лин
Тифани Мејсон
Макејла Метјуз
2002. Noname Jane - Ada Mae Johnson 1.jpg Вајолет Блу Meriesa Arroyo
Кали Кокс
Кејт Фрост
Хејвен
Логан Лабрент
Џастин Роми
Стиви
Моника Свитхарт
Зејна
2003. Jenna Haze 2009.jpg Џена Хејз Санрајз Адамс
Арија
Хана Харпер
Џуелс Џејд
Џаси
Кими Кан
Кармен Лувана
Кејти Морган
Тони Робертс
Ејви Скот
Џуди Стар
Шајла Стајлс
Феликс Вишос
Лезли Зен
2004. Stormy Daniels 2010.jpg Сторми Данијелс Ешли Блу
Мери Кари
Синди Крофорд
Дејзи Мери
Алора Иден
Џеси Џејн
Кејлани Леј
Нина Мерседиз
Андер Пејџ
Лорен Финикс
Кристал Реј
Рејчел Ротен
Симон
Бела-Мари Вулф
2005. Cytherea 2011.jpg Ситерија Одри Холандер
Ники Хантер
Катрина Крејвен
Кристи Ли
Џенифер Лав
Миси Монро
Џија Палома
Тиган Пресли
Лили Тај
Луси Тај
Нотика Торн
Дејна Весполи
Вики Вет
Дани Вудвард
2006. McKenzie Lee 2010.jpg Макензи Ли Лори Алексија
Џоана Ејнџел
Џасмин Берн
Кортни Камз
Брук Хејвен
Џенавив Џоли
Сани Лејн
Тори Лејн
Ванеса Лејн
Трина Мајклс
Кери Сејбл
Хилари Скот
Тарин Томас
Кели Велс
2007. Naomi at 2007 AEE Friday 2.jpg Наоми Алектра Блу
Саша Греј
Лејси Харт
Џијана Лин
Кенди Мансон
Рајли Мејсон
Мишел Мејлин
Стефани Морган
Џена Пресли
Керстен Прајс
Ејми Рид
Ејва Роуз
Мија Роуз
Шарлот Стокли
2008. Bree Olson 2010.jpg Бри Олсон Алексис Лав
Алексис Тексас
Ешлин Брук
Одри Битони
Кејси Паркер
Лела Стар
Лорина Санчез
Маја Хилс
Наташа Најс
Полина Џејмс
Рене Круз
Шеј Џордан
Тера Реј
Вероник Вега
2009. Stoya AEE 2013.jpg Стоја Лекси Бел
Тори Блек
ЧејсЕванс
Џејлин Фокс
Џејден Џејмс
Ники Џејн
Џејми Лангфорд
Џанди Лин
Меган Малон
Прија Рај
Феј Реган
Рајдер Скај
Миси Стоун
Анџелина Валентајн
2010. Kagney Linn Karter 2010.jpg Кегни Лин Картер Ејжа Акира
Бритни Амбер
Анџелина Армани
Кијара Дајана
Лондон Киз
Танер Мејз
Никол Реј
Еми Рејес
Наталија Роси
Арјана Стар
Рајли Стил
Џани Самерс
Брин Тајлер
Сејди Вест
2011. Gracie Glam 2011.jpg Грејси Глам Брук Ли Адамс
Рејвен Алексис
Бријана Блер
Ејми Брук
Даника Дилан
Алексис Форд
Тара Лин Фокс
Али Хејз
Амија Мајли
Малори Реј Мерфи
Шанел Престон
Ашлин Реј
Кејти Сент Ајвс
Џенифер Вајт
2012. Brooklyn Lee.jpg Бруклин Ли[2] Абела Андерсон
Џеси Ендруз
Ејден Ешли
Бетани Бенз
Лили Картер
Скин Дајмонд
Еш Холивуд
Биби Џоунс
Џинкс Мејз
Холи Мајклс
Селена Роуз
Саманта Сент
Лекси Сволоу
Лиз Тејлер
Зои Вос
2013. Remy Lacroix.jpg Реми Лакрој[3][4] Аника Олбрајт[5]
Дани Данијелс[5]
Ана Фокс[5]
Кендал Карсон[5]
Теса Лејн[5]
Лејлани Лијен[5]
Адријана Луна[5]
Мелина Мејсон[5]
Касандра Никс[5]
Мади О'Рајли[5]
Пени Пакс[5]
Рајли Рид[5]
Џеси Роџерс[5]
Бони Ротен[5]
Стиви Шеј[5]
Сири[5]
Тринити Сент Клер[5]
Кристи Стивенс[5]
Карина Вајт[5]
2014. Mia Malkova - 2014 AVN Adult Entertainment Expo AEE.jpg Мија Малкова Еј-Џи Еплгејт
Кејси Калверт
Тил Конрад
Дилион Харпер
Мелоди Џордан
Кенеди Ли
Кристи Мак
Зои Монро
Рејвен Рокет
Џеса Роудс
Рики Сикс
Синди Старфол
Наталија Стар
Џоди Тејлор
2015. Carter Cruise AVN Expo 2015 crop.jpg Картер Круз Кејша Греј
Џенис Грифит
Огаст Ејмс
Кармен Калијенте
Катерина Кеј
Миша Крос
Аријана Мари
Бел Нокс
Скарлет Ред
Саманта Роун
Дакота Скај
Ејдра Фокс
Шанел Харт
Џилијан Џенсон
2016. Abella Danger 2016.jpg Абела Дејнџер Арија Александер
Бела Белз
Марли Бринкс
Карли Греј
Кејт Ингланд
Касиди Клајн
Морхан Ли
Рејчел Мадори
Џејд Најл
Кира Никол
Меган Рејн
Киса Синс
Катрина Џејд
Пета Џенсен
2017. Holly Hendrix 2017.jpg Холи Хендрикс Џина Валентина
Алекс Греј
Кими Грејнџер
Кејти Кис
Џоџо Кис
Лајра Ло
Мелиса Мур
Кира Ноар
Ања Олсен
Џија Пејџ
Пајпер Пери
Ејдрија Реј
Лана Роудс
Елза Џин
2018. Џил Касиди Хани Голд
Елена Кошка
Рајли Никсон
Жизел Палмер
Лина Пол
Софи Рајан
Витни Рајт
Бела Роуз
Скарлет Сејџ
Клои Скот
Кристен Скот
Вајолет Стар
Арја Феј
Елајза Џејн
2019. Ајви Вулф Џејн Вајлд
Емили Вилис
Џија Дерза
Елајза Ибара
Тана Леја
Алина Лопез
Химе Мари
Нија Нејси
Ела Нокс
Карма Рекс
Кензи Ривс
Кендра Спејд
Хана Хејс
Николет Шеј
2020. Џијана Диор Вана Бардо
Габи Картер
Кијара Кол
Кира Крофт
Отем Фолс
Атина Фарис
Арија Ли
Лејси Ленон
Лекси Лоре
Изи Лаш
Пејџ Овенс
Дани Риверс
Вина Скај
Нејоми Свон

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ „1993 AVN AWARDS SHOW”. Приступљено 10. 04. 2014. 
  2. ^ „AVN - AVN Announces the 2012 AVN Award Winners”. Business.avn.com. 22. 01. 2012. Приступљено 10. 04. 2014. 
  3. ^ AVN Staff (20. 01. 2013). „And Now... The 2013 AVN Award Winners!”. AVN. Приступљено 10. 04. 2014. 
  4. ^ Jessica P. Ogilvie (26. 03. 2013). „10 Porn Stars Who Could Be the Next Jenna Jameson”. LA Weekly. Архивирано из оригинала на датум 17. 04. 2013. Приступљено 26. 04. 2013. 
  5. 5,00 5,01 5,02 5,03 5,04 5,05 5,06 5,07 5,08 5,09 5,10 5,11 5,12 5,13 5,14 5,15 5,16 5,17 5,18 „2013 AVN Awards Nominees” (pdf). AVN Awards. Приступљено 10. 04. 2014.