Викимедија Србије на Википедији на српском језику организује такмичење у писању нових чланака о физичким предметима (објектима). Такмичење је почело 1. септембра у 00.00 и траје до 15. септембра у 23.59 (по српској временској зони). Победник такмичења биће корисник који сакупи највише бодова. Такмичари имају слободу у избору објеката о којима ће писати. Сви чланци треба да буду написани у складу са политикама и смерницама Википедије, што између осталог подразумева коришћење енциклопедијског стила писања и навођење извора.
Током трајања такмичења или након завршетка истог сви такмичари прилажу списак чланака које су написали. Чланови жирија прегледаће све чланке и бодовати сваки понаособ бодовима од 1 до 5. Чланци за које се утврди да нису тема такмичења биће изузети из оцењивања.
Жири је састављен од тројице Википедијанаца које је изабрао организатор (Викимедија Србије), а који не могу учествовати у такмичењу. Жири доноси коначну одлуку о победнику.
Сви регистровани корисници могу да учествују у такмичењу, а за победнике су обезбеђене награде. Позивамо све кориснике да учествују у такмичењу у конструктивном духу и спортски. Срећно!
Примери предмета: чаша; виљушка; свећица; сабот; машина за шивење; шајбна; двоглед; цилиндар; блок мотора; каиш; вентил; соковник; тостер...
Прихватљиве су и врсте и подврсте предмета, на пример: ласерски штампач; матрични штампач; инкџет штампач; термални штампач; лепезасти штампач... У овим случајевима жири може дати оцену и на основу тога да ли су чланци довољно дистинктивни и тема довољно разрађена.
Са друге стране, модели разних производа нису прихватљиви. На пример, не би били прихватљиви чланци Нокија Н70; Нокија Н71; Нокија Н72; Нокија Н73...
Природно настали предмети су такође прихватљиви ако се користе као предмети и ако је чланак написан о њиховом аспекту као предмета. На пример перушка или геода су прихватљиви али крило или планина не; у крајњој линији жири може одлучити да ли је нешто предмет или није.
Разни поступци (бријање; равнање главе мотора) и концепти (зид; под; плафон) нису прихватљиви; жири може одлучити да ли је нешто предмет или концепт.