Ново окупљање Википедијанаца и Викимедијанаца је организовано у уторак, 12. септембра у просторијама Викимедије Србије. Ово предјубиларно дружење било је намењено свим уредницима Википедије и других вики пројеката, али и осталим волонтерима који желе да се умреже и заједно шире идеју о слободном знању.
Овога пута, теме окупљања била је предстојећи уређивачки маратони и такмичење о народима света које је у току.
За оне који нису из Београда, а имали су жељу би да присуствују окупљању, обезбедили смо одређена средства за рефундирање путних трошкова. Сви заинтересовани су се пријављивали попуњавањем кратког формулара. Пријаве су трајале до недеље, 10. септембра, а дан после је свима којима је рефундација одобрена потврђено. Овај принцип ћемо примењивати и за наредна окупљања.
О Викимедији Србије
Викимедија Србије је волонтерска организација која чији су циљеви промоција и подржавање стварања, сакупљања и умножавања слободног садржаја на српском језику искључиво на непрофитан начин, као и идеје да сви људи имају једнак приступ знању и образовању. Кроз своје пројекте промовише рад на Википедији и другим Вики пројектима.
Организација |
Адреса |
Контакт |
Званична страница
|
Викимедија Србије |
Дечанска 4/3, Београд |
Ивана Маџаревић ivana.madzarevic@vikimedija.org 060/74-54-773 |
rs.wikimedia.org
|
- Викимедија Србије, Дечанска 4/3, Београд
- 12. септембар 2017. године од 17 часовa
Присутни:
- Miljan Simonović (разговор) 12:45, 7. септембар 2017. (CEST)[одговори]
- IvanaMadzarevic (разговор) 13:05, 7. септембар 2017. (CEST)[одговори]
- Ivana Guslarevic (разговор) 13:28, 7. септембар 2017. (CEST)[одговори]
- Kolega2357 (разговор) 22:01, 7. септембар 2017. (CEST)[одговори]
- --Ф± 22:55, 7. септембар 2017. (CEST)[одговори]
- Zerocool.marko
- Conicka
- Lotom
- NenaBOR
- Bojan Cvetanović
- Никола Смоленски
- Wlodzimierz
- Aporia.j
Окупљање је трајало од 17 до 20 часова и протекло је у врло пријатној атмосфери. Поред људи који су из Београда, придружили су нам се и волонтери из Ниша, Бора и Краљева. Уз пицу и освежење, причали смо о темама попут предстојећег маратона и такмичења које је у току. Неки нису знали да на маратону могу учествовати онлајн и да физичко присуство није обавезно. Самим тим је могуће и учешће из других градова. Поред маратона на ЛГБТ тему, очекује нас и уређивачки маратон у Ноћи истраживача, када ћемо на Гете институту писати и допуњавати чланке о научницима. Када смо се дохватили ове теме, Миљан је предложио да направимо уређивачки маратон који би трајао 24 сата (попут хакатона) и то у форми мини такмичења. Учесницима би се по завршетку такмичења доделиле симболичне награде (шоље, мајице, кишобрани...) и то на основу тога ко је написао највише чланака.
Разговарали смо и о могућим темама за следеће такмичење. Неки су били мишљења да би требало поновити такмичења која су била успешна, док су други предлагали нове теме. Неке од предложених су: знамените жене, спорт, мишићи у телу, протеини... Једна од опција је била да такмичење нема тему, већ да свако пише оно о чему жели и на тај начин допринесе Википедији. Помињали смо и лептире као тему, можда не такмичења, али неког мини пројекта. У Србији има око 200 врста лептира и то би значило 200 чланака. Касније смо видели да је та тема покривена на Википедији. Никола је изнео идеју да се између два огранка организују такмичења, да једни пишу о другима, а да награда буде одлазак у земљу тог огранка. Ту смо разматрали који би огранци дошли у обзир. Стигли смо и до Индонезије. :)
Поред ових тема, разговарали смо о свакодневним Вики активностима, мини пројектима који су могући, као и мање формалним стварима. Око 20 сати се дружина полако растала.