Вимблдон 1975 — жене појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу

Били Џин Кинг је шести пут освојила турнир. У финалу је победила Ивон Коли резултатом 6:0, 6:1.

Носиоци[уреди]

  1. Сједињене Америчке Државе Крис Еверт (полуфинале)
  2. Чехословачка Мартина Навратилова (четвртфинале)
  3. Сједињене Америчке Државе Били Џин Кинг (победница)
  4. Аустралија Ивон Коли (финале)
  5. Аустралија Маргарет Корт (полуфинале)
  6. Уједињено Краљевство Вирџинија Вејд (четвртфинале)
  7. Савез Совјетских Социјалистичких Република Олга Морозова (четвртфинале)
  8. Аустралија Кери Рид (друго коло)

Жреб[уреди]

Легенда


Завршница[уреди]

  Четвртфинале Полуфинале Финале
                                       
  1  Сједињене Америчке Државе Крис Еверт 5 7 6  
   Холандија Бети Стеве 7 5 0  
  1  Сједињене Америчке Државе Крис Еверт 6 2 3  
  3  Сједињене Америчке Државе Били Џин Кинг 2 6 6  
3  Сједињене Америчке Државе Били Џин Кинг 6 6  
  7  Савез Совјетских Социјалистичких Република Олга Морозова 3 3    
    3  Сједињене Америчке Државе Били Џин Кинг 6 6  
  4  Аустралија Ивон Коли 0 1  
  6  Уједињено Краљевство Вирџинија Вејд 7 3 7  
4  Аустралија Ивон Коли 5 6 9  
  4  Аустралија Ивон Коли 6 6  
  5  Аустралија Маргарет Корт 4 4    
5  Аустралија Маргарет Корт 6 6  
  2  Чехословачка Мартина Навратилова 3 4    

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
1  Сједињене Америчке Државе К. Еверт 6 6    
 Аустралија К. О'Нил 0 2       1  Сједињене Америчке Државе К. Еверт 6 6    
     Холандија Е. Апел 0 1    
      1  Сједињене Америчке Државе К. Еверт 6 6    
       Јапан К. Савамацу 2 2    
     Сједињене Америчке Државе Л. Тени 4 3  
 Јапан К. Савамацу 6 6        Јапан К. Савамацу 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Л. Тени 3 3         1  Сједињене Америчке Државе К. Еверт 6 6  
 Аустралија Џ. Далтон 9 6          Уједињено Краљевство Л. Бевен 2 4  
 Уједињено Краљевство А. Ко 7 3        Аустралија Џ. Далтон 3 1    
     Уједињено Краљевство Л. Бевен 6 6    
       Уједињено Краљевство Л. Бевен 6 6  
       Уједињено Краљевство Л. Мотрам 4 2    
     Јужноафричка Република Б. Којперс 3 3  
 Уједињено Краљевство Л. Мотрам 4 6 6      Уједињено Краљевство Л. Мотрам 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Р. Старк 6 4 0  

Група 2[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
8  Аустралија К. Рид 6 2 6  
 Савез Совјетских Социјалистичких Република Ј. Гранатурова 2 6 4     8  Аустралија К. Рид 4 0 r.  
     Уједињено Краљевство С. Баркер 6 1    
       Уједињено Краљевство С. Баркер 0 6 2  
       Холандија Б. Стеве 6 4 6  
     Сједињене Америчке Државе Б. Нејџелсен 5 1  
 Холандија Б. Стеве 6 6 6      Холандија Б. Стеве 7 6    
 Шведска Х. Анлиот 2 8 2        Холандија Б. Стеве 9 6  
 Уједињено Краљевство В. Шо 3 6 6        Уједињено Краљевство В. Шо 7 3  
 Уједињено Краљевство Л. Блачфорд 6 1 2      Уједињено Краљевство В. Шо 9 6    
     Сједињене Америчке Државе Ш. Волш 7 4    
       Уједињено Краљевство В. Шо 6 6  
 Сједињене Америчке Државе П. Мичел 6 6          Сједињене Америчке Државе П. Мичел 4 4    
 Аустралија Џ. Јанг 1 0        Сједињене Америчке Државе П. Мичел 6 6  
     Италија Л. Периколи 1 4    
 

Група 3[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
3  Сједињене Америчке Државе Б. Џ. Кинг 6 6    
 Јужноафричка Република Е. Влотман 1 4       3  Сједињене Америчке Државе Б. Џ. Кинг 6 6    
     Уједињено Краљевство В. Бартон 1 3    
      3  Сједињене Америчке Државе Б. Џ. Кинг 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Џ. Ентони 6 6          Сједињене Америчке Државе Џ. Ентони 2 3    
 Шведска М. Форсгард 3 2        Сједињене Америчке Државе Џ. Ентони 6 6  
     Израел П. Пејсахов 2 3    
      3  Сједињене Америчке Државе Б. Џ. Кинг 6 6  
       Белгија М. Гурдал 1 2  
     Француска О. де Рубен 0 1    
 Белгија М. Гурдал 6 6        Белгија М. Гурдал 6 6    
 Јапан Н. Сато 1 1          Белгија М. Гурдал 6 6  
       Сједињене Америчке Државе В. Зигенфус 3 3    
     Сједињене Америчке Државе В. Зигенфус 8 6  
 Француска Р. Дармон 6 6 9      Француска Р. Дармон 6 3    
 Румунија В. Рузич 8 2 7  

Група 4[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
 
    7  Савез Совјетских Социјалистичких Република О. Морозова 6 4 6  
 Француска Ф. Дир 6 7        Француска Ф. Дир 3 6 1  
 Румунија М. Симионеску 4 5         7  Савез Совјетских Социјалистичких Република О. Морозова 4 9 6  
 Холандија Т. Зван 7 6          Сједињене Америчке Државе К. Меј Тичер 6 7 1  
 Италија М-Т. Назуели 5 2        Холандија Т. Зван 1 1  
     Сједињене Америчке Државе К. Меј Тичер 6 6    
      7  Савез Совјетских Социјалистичких Република О. Морозова 6 6  
       Социјалистичка Федеративна Република Југославија М. Јаушовец 4 2  
     Социјалистичка Федеративна Република Југославија М. Јаушовец 3 6 11  
 Сједињене Америчке Државе П. Тигарден 6 6        Сједињене Америчке Државе П. Тигарден 6 1 9  
 Сједињене Америчке Државе Д. Ганз 2 4          Социјалистичка Федеративна Република Југославија М. Јаушовец 6 9  
       Сједињене Америчке Државе П. Рис 2 7    
     Француска Н. Фиш 6 2  
 Сједињене Америчке Државе П. Рис 3 6 6      Сједињене Америчке Државе П. Рис 0 6    
 Аустралија К. Матисон 6 2 1  

Група 5[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
 
     Аустралија Л. Хант 7 3 6  
 Сједињене Америчке Државе Р. Касалс 6 2 6      Сједињене Америчке Државе Р. Касалс 5 6 8  
 Француска Г. Шанфро 2 6 1        Сједињене Америчке Државе Р. Касалс 6 6    
       Јужноафричка Република Л. Босхоф 2 1    
     Сједињене Америчке Државе Н. Ричи 6 2  
 Јужноафричка Република Л. Босхоф 6 6        Јужноафричка Република Л. Босхоф 3 6    
 Мађарска М. Пинтерова 0 4          Сједињене Америчке Државе Р. Касалс 4 6 4
 Сједињене Америчке Државе Џ. Њубери 6 6         6  Уједињено Краљевство В. Вејд 6 4 6
 Холандија М. Схар 2 1        Сједињене Америчке Државе Џ. Њубери 6 6    
     Индонезија Л. Калигис 3 1    
       Сједињене Америчке Државе Џ. Њубери 2 8 6
 Западна Немачка И. Ридел 5 6 7       6  Уједињено Краљевство В. Вејд 6 6 8  
 Сједињене Америчке Државе Б. Даунс 7 0 5      Западна Немачка И. Ридел 1 3  
    6  Уједињено Краљевство В. Вејд 6 6    
 

Група 6[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
 
     Аустралија Џ. Димонд 6 6    
 Уједињено Краљевство Џ. Фејтер 6 2 7      Уједињено Краљевство Џ. Фејтер 3 2    
 Западна Немачка Х. Ајстерленер 2 6 5        Аустралија Џ. Димонд 6 6    
 Аустралија С. Дорнер 8 6          Уједињено Краљевство М. Тајлер 4 4    
 Аустралија В. Гилкрајст Пејш 6 0        Аустралија С. Дорнер 6 7 4
     Уједињено Краљевство М. Тајлер 0 9 6  
       Аустралија Џ. Димонд 2 4  
      4  Аустралија И. Коли 6 6  
     Јужноафричка Република И. Клос 6 7    
 Сједињене Америчке Државе Л. Руперт 6 6        Сједињене Америчке Државе Л. Руперт 3 5    
 Сједињене Америчке Државе Џ. Хас 4 4          Јужноафричка Република И. Клос 3 2  
 Аустралија Х. Гурлеј 7 6         4  Аустралија И. Коли 6 6    
 Уједињено Краљевство Џ. Хјум 5 4        Аустралија Х. Гурлеј 6 1 1
    4  Аустралија И. Коли 3 6 6  
 

Група 7[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
 
     Аргентина Р. Хискарфе 2 6 2  
 Сједињене Америчке Државе П. Хоган 6 6        Сједињене Америчке Државе П. Хоган 6 2 6  
 Сједињене Америчке Државе Е. Кијомура 2 2          Сједињене Америчке Државе П. Хоган 5 3    
       Уједињено Краљевство Г. Колс 7 6    
     Уједињено Краљевство Г. Колс 7 6  
 Уругвај Ф. Боничели 4 6 6      Уругвај Ф. Боничели 5 4    
 Јужноафричка Република И. Вермак 6 2 0        Уједињено Краљевство Г. Колс 2 2  
      5  Аустралија М. Корт 6 6  
     Немачка Р. Томанова 6 6    
 Нови Зеланд Џ. Конор 6 2 14      Нови Зеланд Џ. Конор 0 2    
 Француска Ф. Геди 3 6 12        Немачка Р. Томанова 0 0  
      5  Аустралија М. Корт 6 6    
     Сједињене Америчке Државе С. Грир 2 3  
5  Аустралија М. Корт 6 6       5  Аустралија М. Корт 6 6    
 Аустралија Д. Фромхолц 1 2    

Група 8[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Четврто коло
 Савез Совјетских Социјалистичких Република Н. Чмирева 6 6    
 Сједињене Америчке Државе К. Мејер 2 3        Савез Совјетских Социјалистичких Република Н. Чмирева 6 6    
     Уједињено Краљевство К. Молсворт 0 4    
       Савез Совјетских Социјалистичких Република Н. Чмирева 8 7    
 Јужноафричка Република Р. Вајтхаус 6 6          Уједињено Краљевство Л. Чарлс 6 5    
 Сједињене Америчке Државе Т. Холадеј 3 4        Јужноафричка Република Р. Вајтхаус 2 4  
     Уједињено Краљевство Л. Чарлс 6 6    
       Савез Совјетских Социјалистичких Република Н. Чмирева 1 0  
      2  Чехословачка М. Навратилова 6 6  
     Сједињене Америчке Државе Л. Дипон 6 1    
 Јужноафричка Република Г. Стивенс 6 6        Јужноафричка Република Г. Стивенс 8 6    
 Шведска И. Бенцер 2 2          Јужноафричка Република Г. Стивенс 4 3  
      2  Чехословачка М. Навратилова 6 6    
     Уједињено Краљевство С. Мапин 1 2  
2  Чехословачка М. Навратилова 6 8       2  Чехословачка М. Навратилова 6 6    
 Аустралија В. Тернбул 2 6    

Спољашње везе[уреди]

Жреб турнира на сајту itftennis.com