Државни непријатељ (филм)

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Државни непријатељ
Enemy of the State.jpg
Државни непријатељ
Жанр акција
Режија Тони Скот
Сценарио Дејвид Маркони
Продуцент Џери Бракхајмер
Чад Оман (извршни продуцент)
Главне улоге Вил Смит
Џин Хекман
Џон Војт
Лиса Бонет
Реџина Кинг
Издавачка кућа Touchstone Pictures
Година 1998.
Трајање 131 минута
Земља САД
Језик енглески
Буџет 90 милиона долара[1]
Зарада 250.6 милиона долара[1]
IMDb веза

Државни непријатељ (енгл. Enemy of the State) је филм из 1998. године који је режирао Тони Скот. Сценарио за филм је урадио Дејвид Маркони, док главне улоге играју: Вил Смит, Џин Хекман и Џон Војт.

Улоге[уреди]

Глумац Улога
Вил Смит Роберт Дин
Џин Хекман Едвард „Брил“ Лајл
Бари Пепер Дејвид Прат
Џон Војт Томас Рејнолдс
Реџина Кинг Карла Дин
Ијан Харт Џон Бингам
Лиса Бонет Рејчел Ф. Бенкс
Џејк Бјуси Краг
Скот Кан Џоунс
Џејми Кенеди Џејми Вилијамс
Џејсон Ли Данијел Завиц
Габријел Берн Лажни Брил
Стјуарт Вилсон конгресмен Сем Алберт
Џек Блек Фидлер
Лора Кајет Криста Хокинс
Лорен Дин Лорен Хикс
Ден Батлер NSA директор Шејфер

Зарада[уреди]

  • Зарада у САД - 111.549.836 $
  • Зарада у иностранству - 139.100.000 $
  • Зарада у свету - 250.649.836 $

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 „Enemy of the State box office”. Box Office Mojo. Приступљено 2008-06-29. 

Спољашње везе[уреди]