Европско првенство у атлетици у дворани 2007 — 3.000 метара за мушкарце

Из Википедије, слободне енциклопедије
Logo CE indoor Birmingham 2007.gif
Athletics pictogram.svg

Такмичење у дисциплини трчања на 3.000 метара у мушкој конкуренцији на Европском првенству у атлетици у дворани 2007. одржано је у Бирмингему, Уједињено Краљевство, у Националној арени 2. и 3. марта 2007. године.

Титулу освојену у Бирмингему 2007, није одбранио Алистер Крег из Ирске.

Земље учеснице[уреди]

Учествовало је 25 такмичара из 16 земаља.

Сатница[уреди]

Датум Време
2. март 11:15 Квалификације
3. март 15:40 Финале

Рекорди[уреди]

Рекорди пре почетка Европског првенства 2007.
Светски рекорд Данијел Комен  Кенија 7:24,90 Будимпешта, Мађарска 6. фебруар 1998
Европски рекорд Алберто Гарсија  Шпанија 7:32,98 Севиља, Шпанија 22. фебруар 2003
Рекорди европских првенстава 7:43,89 Беч, Аустрија 2. март 2002
Најбољи светски резултат сезоне у дворани Кенениса Бекеле  Кенија 7:30,51 Стокхолм, Шведска 20. фебруар 2007
Европски рекорд сезоне у дворани Буабдела Тари  Француска 7:38,41 Штутгарт, Немачка 3. фебруар 2007

Најбољи европски резултати у 2007. години[уреди]

Десет најбољих европских атлетичара на 3.000 метара у дворани 2007. године пре почетка првенства (2. марта 2007), имали су следећи пласман на европској и светској ранг листи. (СРЛ)[1], [2]

1. Буабдела Тари  Француска 7:38,41 3. фебруар 8. СРЛ
2. Алистер Крег  Ирска 7:43,30 9. фебруар 15. СРЛ
3. Хесус Еспања  Шпанија 7:43,36 10. фебруар 16. СРЛ
4. Халил Акаш  Турска 7:45,74 20. фебруар 18. СРЛ
5. Алберто Гарсија  Шпанија 7:46,61 10. фебруар 22. СРЛ
6. Хосе Антонио Редолат 7:48,71 3. фебруар 26. СРЛ
7. Гинтер Вајдлигер  Аустрија 7:48,79 20. фебруар 27. СРЛ
8. Козимо Калијандро  Италија 7:48,88 3. фебруар 28. СРЛ
9. Ерик Сјеквист  Шведска 7:49,27 20. фебруар 31. СРЛ
10. Хуан Карлос Хигуеро  Шпанија 7:49,48 4. фебруар 32. СРЛ

Такмичари чија су имена подебљана учествовали су на ЕП 2007.

Освајачи медаља[уреди]

Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg
Козимо Калијандро
Италија Италија
Буабдела Тари
Француска Француска
Хесус Еспања
Шпанија Шпанија


Резултати[уреди]

Квалификације[уреди]

Атлетичари су били подељени у две групе. У финале су се пласирала по 4 првопласираних из сваке групе (КВ) и 4 на основу постигнутог резултата (кв).[3]

Плас. Група Атлетичар Земља Резултат Белешка
1. 1 Хесус Еспања Шпанија Шпанија 7:52,50 КВ
2. 1 Гинтер Вајдлингер Аустрија Аустрија 7:53,04 КВ
3. 1 Алистер Крег Република Ирска Ирска 7:53,18 КВ
4. 1 Сергеј Иванов Русија Русија 7:53,33 КВ, ЛРС
5. 1 Арне Габијус Њемачка Немачка 7:53,98 кв
6. 2 Халил Акаш Турска Турска 7:54,72 КВ
7. 2 Козимо Калијандро Италија Италија 7:54,82 КВ
8. 2 Буабдела Тари Француска Француска 7:55,04 КВ
9. 2 Алексеј Јефимов Русија Русија 7:55,09 кв, ЛР
10. 1 Мохамед Фара Уједињено Краљевство Уједињено Краљевство 7:55,36 кв
11. 1 Итај Магиди Израел Израел 7:55,42 кв, НР
12. 2 Ерик Сјеквист Шведска Шведска 7:55,96 кв
13. 1 Хенрик Ског Шведска Шведска 7:56,93
14. 2 Алберто Гарсија Шпанија Шпанија 8:02,00
15. 1 Iaroslav Muşinschi Израел Израел 8:04,28 НР
16. 2 Мариус Јонеску Румунија Румунија 8:06,02 НР
17. 2 Скот Оверал Уједињено Краљевство Уједињено Краљевство 8:06,88
18. 1 Бјернар Устад Кристенсен Норвешка Норвешка 8:07,76
19. 2 Мартин Штајнбергер Аустрија Аустрија 8:09,32
20. 2 Марк Керол Република Ирска Ирска 8:12,60
21. 2 Кари Стејн Карлсон Исланд Исланд 8:31,91
22. 2 Марк Кристи Република Ирска Ирска 8:33,61
23. 1 Мирча Богдан Румунија Румунија 8:33,82
1 Хосе Антонио Редолат Шпанија Шпанија НЗ
2 Боштјан Буч Словенија Словенија НЗ

Финале[уреди]

[4]

Плас. Атлетичар Држава Време Белешка
Gold medal europe.svg Козимо Калијандро Италија Италија 8:02,44
Silver medal europe.svg Буабдела Тари Француска Француска 8:02,85
Bronze medal europe.svg Хесус Еспања Шпанија Шпанија 8:02,91
4. Халил Акаш Турска Турска 8:03,14
5. Мохамед Фара Уједињено Краљевство Уједињено Краљевство 8:03,50
6. Алистер Крег Република Ирска Ирска 8:03,70
7. Гинтер Вајдлингер Аустрија Аустрија 8:04,19
8. Ерик Сјеквист Шведска Шведска 8:07,44
9. Арне Габијус Њемачка Немачка 8:08,51
10. Алексеј Јефимов Русија Русија 8:09,88
11. Сергеј Иванов Русија Русија 8:11,91
12. Итај Магиди Израел Израел 8:15,82

Извори[уреди]

Спољашње везе[уреди]