ИААФ Дијамантска лига 2016.

Из Википедије, слободне енциклопедије
ИААФ Дијамантска лига 2016.
ИААФ Дијамантска лига 2016.
Сезона 7
Термин 6. мај — 9. септембар
Бр. митинга 14
Бр. дисциплина 32
Званични веб-сајт [1]

2015
2017

ИААФ Дијамантска лига 2016. је 7. сезона Дијамантске лиге, која се у организацији ИААФ одржавала у периоду од 6. маја до 9. септембра 2016. године. Такмичење се састоји се од 14 једнодневних међународних атлетских митинга, која се одржавају на четири континента (2 у Азији, 1 у Африци, 1 у Америци и 10 у Европи).

Лига почиње у Дохи 6. маја, наставља се у Шангају, Рабату, Јуџину, Риму, Бирмингему, Ослу, Паризу, Лозани, Монаку, Лондону и Стокхолму. Финале је одржано сукцесивно 1. и 9. септембра 2016. године у Цириху и Бриселу.

Такмичење[уреди]

Дисциплине[уреди]

Спринт Средње стазе Дуге стазе Препоне Скокови Бацања
100 м
200 м
400 м
800 м
1.500 м
5.000 м 100 / 110 м препоне
400 м препоне
3.000 м препреке
Скок увис
Скок мотком
Скок удаљ
Троскок
Бацање кугле
Бацање диска
Бацање копља

Систем бодовања[уреди]

Свака од тридесетдве дисциплине (шеснаест за мушкарце и и шеснаест за жене) биће на програму седам пута у току сезоне. Прва шест такмичара у свакој дисциплини добијају бодове, који се на финалном такмичењу дуплирају.

1. место: 10 бода (Финале: 20 бодова)

2. место: 6 бодова (Финале: 12 бодова)

3. место: 4 бода (Финале: 8 бодова)

4. место: 3 бода (Финале: 6 бодова)

5. место: 2 бода (Финале: 4 бода)

6. место: 1 бод (Финале: 2 бода)

Такмичар са највећим бројем бодова у свакој дисциплини на крају сезоне освојио „Дијамантску трку енгл. Тхе Диамонд Раце“. У случају истог броја бодова, одлучује већи број победа. Ако је и то исто, онда одлучује резултат у финалом такмичењу у тој дисциплини. Такмичари који су пре финала освојили „Дијамантску трку“ морају да се такмичи у финалу њихових дисциплина. На сваком од митинга такмичари могу учествовати само у једној дисциплини. Бодови из две различите дисциплине се не сабирају.

Календар такмичења[уреди]

Календар 2016.[1],[2]
# Датум Место Митинг 100 200 400 800 1.500 5.000 110пр 400пр 3.000пр Вис Мотка Даљ Троскок Кугла Диск Копље
1. 6. мај Катар Suheim Bin Hamad Stadium, Доха Супер гран при Катара Ж М М Ж М Ж М Ж М М М МЖ Ж М Ж
2. 14. мај Кина Стадион Шангај, Шангај Златни гран при Шангаја М Ж Ж М Ж М М М Ж Ж М МЖ М Ж М
3. 22. мај Мароко Complexe Sportif Prince Moulay Abdellah, Рабат Међународни атлетски митинг Мухамед VI Ж М М МЖ Ж М Ж М М Ж М Ж Ж М Ж
4. 27./28. мај Сједињене Америчке Државе Хејвард Филд, Јуџин Прифонтејн класик М Ж Ж М Ж М Ж М Ж Ж М Ж М М Ж М
5. 2. јун Италија Стадион Олимпико, Рим Голден Гала Ж М М Ж М Ж М Ж М М Ж М Ж Ж М Ж
6. 5. јун Уједињено Краљевство Александар Стадион, Бирмингем Бритиш гран при Ж М М Ж М Ж М Ж Ж М Ж М Ж Ж М Ж
7. 9. јун Норвешка Стадион Бислет, Осло Бислет игре М Ж Ж МЖ М Ж М Ж Ж М Ж М М Ж М
8. 16. јун Шведска Олимпијски стадион, Стокхолм ДН Галан М Ж Ж Н Ж М Ж М Ж Ж М Ж М М Ж М
9. 15. јул Монако Стадион Луј II, Монако Митинг Монако Ж М М Ж М Ж М Ж М М Ж М Ж Ж М Ж
10. 22./23. јул Уједињено Краљевство Стамфорд бриџ стадион, Лондон Лондонски гран при М Ж Ж М Ж М Ж М Ж Ж Ж М М М Ж М
11. 25. август Швајцарска Stade Olympique de la Pontaise, Лозана Атлетисима Ж М М Ж М Ж М Ж М М М Ж Ж Ж М Ж
12. 27. август Француска Стад де Франс, Париз Митинг Арева М Ж Ж М Ж М Ж М Ж Ж М Ж М М Ж М
13. 1. септембар Швајцарска Лецигрунд, Цирих Велткласе М Ж М Ж Ж М Ж М Ж Ж М Ж М М Ж М
14. 9. септембар Белгија Стадион краља Бодуена, Брисел Меморијал Ван Даме Ж М Ж М М Ж М Ж М М Ж М Ж Ж М Ж
   М    Мушке дисциплине    Ж    Женске дисциплине        Финале

Резултати[уреди]

Мушкарци[уреди]

Трчања[уреди]

# Митинг 100 м 200 м 400 м 800 м 1.500 м/Миља 5.000/3.000 м 110 м п 400 м п 3.000 м пр
1. Катар Доха Амир Веб,
Сједињене Америчке Државе САД 19,85 РМ
Лашон Мерит,
Сједињене Америчке Државе САД 44,41
Асбел Кипроп,
Кенија КЕН 3:32,15 СРС
Омар Маклауд,
Јамајка ЈАМ 13,05 СРС
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН 8:05,13 СРС
2. Кина Шангај Џастин Гатлин,
Сједињене Америчке Државе САД 9,94 ЛРС
Фергусон Ротич Черијот,
Кенија КЕН 1:45,68 ЛРС
Муктар Едрис,
Етиопија ЕТИ 12:59,96 СРС, РМ
Омар Маклауд,
Јамајка ЈАМ 12,98 СРС
Мајкл Тинсли,
Сједињене Америчке Државе САД 48,90 ЛРС
3. Мароко Рабат Алонсо Едвард,
Панама ПАН 20,07
Лашон Мерит,
Сједињене Америчке Државе САД 44,66 РМ
Пјер Амброаз Бос,
Француска ФРА 1:44,51 ЛРС
Тимоти Черијот,
Кенија КЕН 3:33,61 ЛР
Абдалати Игуидер,
Мароко МАР 7:36,85 СРС
Дејвид Оливер,
Сједињене Америчке Државе САД 13,12 РМ
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН 8:02,77 СРС, РМ
4. Сједињене Америчке Државе Јуџин Џастин Гатлин,
Сједињене Америчке Државе САД 9,88
Кирани Џејмс,
Гренада ГРД 44,22
Борис Беријан,
Сједињене Америчке Државе САД 1:44,20 ЛРС
Асбел Кипроп,
Кенија КЕН 3:51,54
Муктар Едрис,
Етиопија ЕТИ 12:59,43 СРС, ЛРС
Омар Меклауд,
Јамајка ЈАМ 13,06
Мајкл Тинсли,
Сједињене Америчке Државе САД 48,74 ЛРС
5. Италија Рим Џејмс Дасаолу,
Уједињено Краљевство УК 10,11 ЛРС
Амир Веб,
Сједињене Америчке Државе САД 20,04
Вејд ван Никерк,
Јужноафричка Република ЈАФ 44,19
Елијах Мотонеи Манангои,
Кенија КЕН 3:33,96
Орландо Ортега,
Шпанија ШПА 13,22
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН 8:01,41 СРС
6. Уједињено Краљевство Бирмингам Ким Колинс,
Сент Китс и Невис СКН 10,11
Андре де Грас,
Канада КАН 20,16 ЛРС
Кирани Џејмс,
Гренада ГРД 44,23 РМ
Дејвид Рудиша,
Кенија КЕН 1:13,101 АФР, СРС, НР, РДЛ, РМ, ЛР
Асбел Кипроп,
Кенија КЕН 3:29,33 СРС, РМ
Мохамед Фара
Уједињено Краљевство УК 7:32,62 СРС, НР, ЛР
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН 8:00,12 СРС, РМ
7. Норвешка Осло Андре де Грас,
Канада КАН 10,07 ЛРС
Асбел Кипроп,
Кенија КЕН 3:51,48 СРС
Хагос Гебривет,
Етиопија ЕТИ 13:07,70
Јасмани Копељо,
Турска ТУР 48,79 ЛРС
8. Шведска Стокхолм Жак Али Харви,
Турска ТУР 10,18
Фергусон Ротич Черијот,
Кенија КЕН 1:45,07
Ибрахим Џејлан,
Етиопија ЕТИ 13:03,22 ЛР
Хавијер Кулсон,
Порторико ПРИ 49,43
9. Монако Монако Алонсо Едвард,
Панама ПАН 20,10
Вејд ван Никерк,
Јужноафричка Република ЈАФ 44,12
Алфред Кипкетер
Кенија КЕН 1:44,47
Роналд Квемои,
Кенија КЕН 3:30,49 ЛРС
Орландо Ортега,
Шпанија ШПА 13,04 ЛРС
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН 8:08,11
10. Уједињено Краљевство Лондон Жими Вико,
Француска ФРА 10,02
Јусеjн Болт,
Јамајка ЈАМ 19,89
Метју Хадсон-Смит,
Уједињено Краљевство УК 45,03
Пјер Амброаз Бос,
Француска ФРА 1:43,88 ЛРС
Силас Киплагат,
Кенија КЕН 3:53,04 ЛРС
Мо Фара,
Уједињено Краљевство УК 12:59,29 СРС
Димитри Баску
Француска ФРА 13,20
Керон Клемент,
Сједињене Америчке Државе САД 48,40 ЛРС
11. Швајцарска Лозана Асафа Пауел,
Јамајка ЈАМ 9,96
Чуранди Мартина,
Холандија ХОЛ 19,81 НР, ЛР
Лашон Мерит,
Сједињене Америчке Државе САД 44,50
Ајанле Сулејман,
Џибути ЏИБ 2:13,49 СРС,РДЛ, РМ, НР, ЛР
Орландо Ортега,
Шпанија ШПА 13,11
Абрахам Кибивот,
Кенија КЕН 8:09,58
12. Француска Париз Бен Јусеф Меите,
Обала Слоноваче ОБС 9,96 =НР
Алфред Кипкетер,
Кенија КЕН 1:42,87 ЛР
Јомиф Кејелча,
Кенија КЕН 7:28,19 СРј, СРС, ЛР
Николас Бет,
Кенија КЕН 48,01 ЛРС
13. Швајцарска Цирих Асафа Пауел,
Јамајка ЈАМ 9,94
Лашон Мерит
Сједињене Америчке Државе САД 44,64
Хагос Гебривет,
Етиопија ЕТИ 13:14,82
Керон Клемент,
Сједињене Америчке Државе САД 48,72
14. Белгија Брисел Џулијан Форте,
Јамајка ЈАМ 19,97 ЛР
Лугелин Сантос,
Доминиканска Република ДОР 45,02
Адам Кшчот
Пољска ПОЉ 1:44,36
Тимото Черијот,
Кенија КЕН 3:31,34 ЛР
Орландо Ортега,
Шпанија ШПА 13,08
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН 8:03,74
Укупни победник Асафа Пауел,
Јамајка ЈАМ
Алонсо Едвард,
Панама ПАН
Лашон Мерит
Сједињене Америчке Државе САД
Фергусон Ротич Черијот,
Кенија КЕН
Асбел Кипроп,
Кенија КЕН
Хагос Гебривет,
Етиопија ЕТИ
Орландо Ортега,
Шпанија ШПА
Керон Клемент
Сједињене Америчке Државе САД
Консеслус Кипруто,
Кенија КЕН
Дисциплине на програму митинга које нису бодоване за Дијамантску лигу.

Скокови и бацања[уреди]

# Митинг Скок увис Скок мотком Скок удаљ Троскок Бацање кугле Бацање диска Бацање копља
1. Катар Доха Ерик Кинард,
Сједињене Америчке Државе САД 2,33 СРС
Кристијан Тејлор,
Сједињене Америчке Државе САД 17,23 СРС
Пјотр Малаховски,
Пољска ПОЉ 68,03 СРС
2. Кина Шангај Богдан Богдаренко,
Украјина УКР 2,28
Сем Кендрикс,
Сједињене Америчке Државе САД 5,88 ЛР
Синглунг Гао,
Кина КИН 8,14 ЛРС
Курт Робертс,
Сједињене Америчке Државе САД 21,40 ЛРС
Томас Релер,
Њемачка НЕМ 85,71
3. Мароко Рабат Богдан Богдаренко,
Украјина УКР 2,31 ЛРС
Rushwahl Samaai
Јужноафричка Република ЈАФ 8,38 =РМ
Пјотр Малаховски
Пољска ПОЉ 67,45 РМ
4. Сједињене Америчке Државе Јуџин Рено Лавилени,
Француска ФРА 5,81
Кристијан Тејлор,
Сједињене Америчке Државе САД 17,76 СРС, РМ
Џо Ковач,
Сједињене Америчке Државе САД 22,13 СРС, ЛРС
Ихаб Абделрахман Ел Сајед,
Египат ЕГИ 87,37 СРС, РМ, ЛРС
5. Италија Рим Богдан Бондаренко,
Украјина УКР 2,33 ЛРС
Грег Радерфорд,
Уједињено Краљевство УК 8,31 ЛРС
Роберт Урбанек,
Пољска ПОЉ 65,00
6. Уједињено Краљевство Бирмингам Мутаз Еса Баршим,
Катар КАТ 2,37 СРС
Маркиз Гудвин,
Сједињене Америчке Државе САД 8,42
Пјотр Малаховски,
Пољска ПОЉ 67,50
7. Норвешка Осло Рено Лавилени,
Француска ФРА 5,73
Алексис Копељо,
Куба КУБ 16,91
Џо Ковач,
Сједињене Америчке Државе САД 22,01
Томас Релер,
Њемачка НЕМ 89,30 СРС
8. Шведска Стокхолм Рено Лавилени,
Француска ФРА 8,34
Кристијан Тејлор,
Сједињене Америчке Државе САД 17,59
Томас Волш,
Нови Зеланд НЗЛ 21,13
Ихаб Абделрахман Ел Сајед,
Египат ЕГИ 86,00
9. Монако Монако Ђанмарко Тамбери,
Италија ИТА 2,39 НР
Дамар Форбс,
Јамајка ЈАМ 8,23 ЛРС
Пјотр Малаховски,
Пољска ПОЉ 65,57
10. Уједињено Краљевство Лондон Рено Лавилени,
Француска ФРА 5,80
Синглунг Гао,
Кина КИН 8,11
Кристијан Тејлор,
Сједињене Америчке Државе САД 17,78 СРС, РМ
Џо Ковач,
Сједињене Америчке Државе САД 22,04
Јакуб Вадлејх,
Чешка ЧЕШ 85,72
11. Швајцарска Лозана Мутаз Еса Баршим,
Катар КАТ 2,35
Сем Кендрикс,
Сједињене Америчке Државе САД 5,92 РМ
Филип Миланов,
Белгија БЕЛ 65,61
12. Француска Париз Рено Лавилени,
Француска ФРА 5,93
Крис Картерс,
Сједињене Америчке Државе САД 16,92
Томас Волш,
Нови Зеланд НЗЛ 22,00 ОР, НР, ЛР
Јакуб Вадлејх,
Чешка ЧЕШ 88,02
13. Швајцарска Цирих Сем Кендрикс,
Сједињене Америчке Државе САД 5,90
Кристијан Тејлор,
Сједињене Америчке Државе САД 17,80 РМ
Томас Волш,
Нови Зеланд НЗЛ 22,20 ОР, НР, ЛР
Јакуб Вадлејх,
Чешка ЧЕШ 87,28
14. Белгија Брисел Ерик Кинард,
Сједињене Америчке Државе САД 2,32
Луво Мањонга,
Јужноафричка Република ЈАФ 8,48 ЛР
Данијел Стол,
Шведска ШВЕ 65,78
Укупни победник Ерик Кинард,
Сједињене Америчке Државе
Рено Лавилени,
Француска ФРА
Фабрис Лапјер,
Аустралија АУС
Кристијан Тејлор,
Сједињене Америчке Државе САД
Томас Волш,
Нови Зеланд НЗЛ
Пјотр Малаховски,
Пољска ПОЉ
Јакуб Вадлејх,
Чешка ЧЕШ
Дисциплине на програму митинга које нису бодоване за Дијамантску лигу.

Жене[уреди]

Трчања[уреди]

# Митинг 100 м 200 м 400 м 800 м 1.500 м 5.000/3.000 м 100 м п 400 м п 3.000 м пр
1. Катар Доха Тори Боуи,
Сједињене Америчке Државе САД 10,80 СРС, РМ
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ 1:58,26 СРС
Алмаз Ајана,
Етиопија ЕТИ 8:23,11 СРС
Ајлид Дојл,
Уједињено Краљевство УК 54,53 СРС
2. Кина Шангај Миријел Ауре,
Обала Слоноваче ОБС 22,72
Шони Милер,
Бахаме БАХ 50,45
Фејт Кипјегон,
Кенија КЕН 3:56,82 СРС, РМ, НР
Хивин Кијенг,
Кенија КЕН 9:07,42 СРС, РМ
3. Мароко Рабат Елејн Томпсон,
Јамајка ЈАМ 11,02 РМ
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ 1:56,64 СРС, РМ
Алмаз Ајана,
Етиопија ЕТИ 14:16,31 СРС, РМ
Janieve Russell,
Јамајка ЈАМ 54,16 ЛР
Етенеш Диро Неда
Етиопија ЕТИ 9:16,87 ЛРС
4. Сједињене Америчке Државе Јуџин Инглиш Гарднер,
Сједињене Америчке Државе САД 10,81 ЛРС
Тори Боуи,
Сједињене Америчке Државе САД 21,99 СРС, ЛР
Шони Милер,
Бахаме БАХ 50,15
Фејт Кипјегон,
Кенија КЕН 3:56,41 СРС, НР, РМ, ЛР
Хелен Онсандо Обири,
Кенија КЕН 14:32,02
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,24 СРС, САР, НР, РДЛ, РМ, ЛР
Рут Џебет,
Бахреин БХР 8:59,97 СРС, АЗР, НР, РДЛ, РМ, ЛР
5. Италија Рим Елејн Томпсон,
Јамајка ЈАМ 10,87 ЛРС
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ 1:56,64 =СРС
Алмаз Ајана,
Етиопија ЕТИ 14:12,59 СРС, РДЛ, РМ
Janieve Russell,
Јамајка ЈАМ 53,96 СРС
6. Уједињено Краљевство Бирмингам Инглиш Гарднер,
Сједињене Америчке Државе САД 11,02
Флорија Геј,
Француска ФРА 50,84 ЛР
Френсин Нијонсаба,
Бурунди КЕН 1:56,92 РМ
Виола Џелагат Кибивот,
Кенија КЕН 15:12,79
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,46 РМ
Касандра Тејт,
Сједињене Америчке Државе САД 54,57 ЛРС
7. Норвешка Осло Дафне Схиперс,
Холандија ХОЛ 21,93 СРС, РДЛ, РМ
Стефани Ен Макферсон,
Јамајка ЈАМ 51,04
Фејт Кипјегон,
Кенија КЕН 4:18,60 СРС
Брајана Ролинс
Сједињене Америчке Државе САД 12,56
Хивин Кијенг Јепкемои,
Кенија КЕН 9:09,57
8. Шведска Стокхолм Дина Ашер-Смит,
Уједињено Краљевство УК 22,72
Новлин Вилијамс-Милс,
Јамајка ЈАМ 52,29
Ангелика Ћихоцка,
Пољска ПОЉ 4:03,25 ЛРС
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,66
Рут Џебет,
Бахреин БХР 9:08,37 РМ
9. Монако Монако Дафне Схиперс,
Холандија ХОЛ '10,94
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ 1:55,33 СРС, РДЛ, РМ, НР, ЛР
Хелен Обири,
Кенија КЕН 8:24,27
Ајлид Дојл,
Уједињено Краљевство УК 54,09 ЛР
10. Уједињено Краљевство Лондон Мари Жозе Та Лу,
Обала Слоноваче ОБС 10,96 =ЛР
Дафне Схиперс,
Холандија ХОЛ 22,13
Шони Милер,
Бахаме БАХ 49,55 СРС
Шелајна Оскан-Кларк
Уједињено Краљевство УК 1:59,46 ЛРС
Лора Мјур,
Уједињено Краљевство УК 3:57,49 РМ, НР, ЛР
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,20 СР, САР, РДЛ, РМ, НР, ЛР
Далила Мухамед
Сједињене Америчке Државе САД 53,90
Хабиба Гриби,
Турска ТУР 9:21,35 ЛРС
11. Швајцарска Лозана Елејн Томпсон,
Јамајка ЈАМ 10,78
Френсин Нијонсаба,
Бурунди БУР 1:57,71
Гензебе Дибабе,
Етиопија ЕТИ 8:31,84 РМ
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,42
Далила Мухамед,
Сједињене Америчке Државе САД 53,78
12. Француска Париз Дафне Схиперс,
Холандија ХОЛ 22,13
Наташа Хејстингс,
Сједињене Америчке Државе САД 50,06
Лора Мјур,
Уједињено Краљевство УК 3:55,22 РМ, НР, ЛР
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,44
Рут Џебет,
Бахреин БХР 8:52,78 СР, АЗР, РДЛ, РМ, НР, ЛР
13. Швајцарска Цирих Кристаниа Вилијамс,
Јамајка ЈАМ 11,04
Елејн Томпсон,
Јамајка ЈАМ 21,85 РДЛ
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ 1:59,14
Шенон Роубери,
Сједињене Америчке Државе САД 3:57,78 ЛРС
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД 12,44
Рут Џебет,
Бахреин БХР 9:07,00 РМ
14. Белгија Брисел Елејн Томпсон,
Јамајка ЈАМ 10,72 =МР
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ 50,40 ЛР
Алмаз Ајана,
Етиопија ЕТИ 14:18,89 РМ
Јасмин Стоверс
Сједињене Америчке Државе САД 12,78
Касандра Тејт,
Сједињене Америчке Државе САД 54,47 ЛРС
Укупни победник Елејн Томпсон,
Јамајка ЈАМ
Дафне Схиперс,
Холандија ХОЛ
Стефани Ен Макферсон,
Јамајка ЈАМ
Кастер Семења,
Јужноафричка Република ЈАФ
Лора Мјур,
Уједињено Краљевство УК
Алмаз Ајана,
Етиопија ЕТИ
Кендра Харисон,
Сједињене Америчке Државе САД
Касандра Тејт,
Сједињене Америчке Државе САД
Рут Џебет,
Бахреин БХР
Дисциплине на програму митинга које нису бодоване за Дијамантску лигу.

Скокови и бацања[уреди]

# Митинг Скок увис Скок мотком Скок удаљ Троскок Бацање кугле Бацање диска Бацање копља
1. Катар Доха Сенди Морис,
Сједињене Америчке Државе САД 4,83 СРС, =РДЛ, РМ
Катерин Ибаргвен,
Колумбија КОЛ 15,04 СРС, РМ
Тиа Брукс
Сједињене Америчке Државе САД 19,48 ЛР
Сунет Вилјун,
Јужноафричка Република ЈАФ 65,14 ЛРС
2. Кина Шангај Леверн Спенсер
Света Луција СЛУ 1,94
Ивана Шпановић,
Србија СРБ 6,95 РМ
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ 70,88 СРС, РДЛ, РМ
3. Мароко Рабат Катарина Стефаниди,
Грчка ГРЧ 4,75 РМ
Катерин Ибаргвен,
Колумбија КОЛ 14,51
Валери Адамс,
Нови Зеланд НЗЛ 19,68 ЛРС
Мадара Паламеика,
Летонија ЛЕТ 64,76 РМ
4. Сједињене Америчке Државе Јуџин Шонте Хауард Лоу,
Сједињене Америчке Државе САД 1,95
Бритни Рис,
Сједињене Америчке Државе САД 6,92
Сандра Перковић
Хрватска ХРВ 68,57
5. Италија Рим Катерина Стефаниди,
Грчка ГРЧ 4,75 =ЛР
Катерин Ибаргвен,
Колумбија КОЛ 14,78
Валери Адамс,
Нови Зеланд НЗЛ 19,69 ЛРС
Сунет Вилјун,
Јужноафричка Република ЈАФ 61,95
6. Уједињено Краљевство Бирмингам Јарислеј Силва,
Куба КУБ 4,84 СРС, РДЛ
Олга Рипакова,
Казахстан КАЗ 14,61 =ЛРС
Тиа Брукс,
Сједињене Америчке Државе САД 19,73 ЛР
Мадара Паламеика,
Летонија ЛЕТ 65,68 ЛРС
7. Норвешка Осло Рут Беитија,
Шпанија ШПА 1,90
Ивана Шпановић,
Србија СРБ 6,94
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ 67,10
8. Шведска Стокхолм Рут Беитија,
Шпанија ШПА 1,93 ЛРС
Ивана Шпановић,
Србија СРБ 6,90
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ 68,32
9. Монако Монако Катарина Стефаниди,
Грчка ГРЧ 4,81
Катерин Ибаргвен,
Колумбија КОЛ 14,96
Валери Адамс,
Нови Зеланд НЗЛ 20,05 ЛРС
Тацјана Халадович,
Белорусија БЛР 65,62
10. Уједињено Краљевство Лондон Рут Беитија,
Шпанија ШПА 1,98 =ЛРС
Катарина Стефаниди,
Грчка ГРЧ 4,80
Катарина Џонсон-Томпсон,
Уједињено Краљевство УК 6,84 ЛРС
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ 69,94 РМ
11. Швајцарска Лозана Ивана Шпановић,
Србија СРБ 6,83
Катерин Ибаргвен,
Колумбија КОЛ 14,76
Валери Адамс,
Нови Зеланд НЗЛ 19,94
Мадара Паламеика,
Летонија ЛЕТ 65,29
12. Француска Париз Рут Беитија,
Шпанија ШПА 1,98 =ЛРС
Ивана Шпановић,
Србија СРБ 6,90
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ 67,62
13. Швајцарска Цирих Рут Беитија,
Шпанија ШПА 1,96
Холи Бредшоу,
Уједињено Краљевство УК 4,76
Бритни Рис,
Сједињене Америчке Државе САД 6,95
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ 68,44
14. Белгија Брисел Нафисату Тијам
Белгија БЕЛ 1,93
Санди Морис,
Сједињене Америчке Државе САД 5,00 СРС, НР, РДЛ, РМ, ЛР
Катерин Ибаргвен
Колумбија КОЛ 14,66
Мишел Картер,
Сједињене Америчке Државе САД 19,98
Мадара Паламеика,
Летонија ЛЕТ 66,18 НР, ЛР
Укупни победник Рут Беитија,
Шпанија ШПА
Катарина Стефаниди,
Грчка ГРЧ
Ивана Шпановић,
Србија СРБ
Катерин Ибаргвен
Колумбија КОЛ
Валери Адамс,
Нови Зеланд НЗЛ
Сандра Перковић,
Хрватска ХРВ
Мадара Паламеика,
Летонија ЛЕТ
Дисциплине на програму митинга које нису бодоване за Дијамантску лигу.

Референце[уреди]

Спољашње везе[уреди]