Комедијанти

Комедијанти
Жанркомедија
ФорматТелевизијска серија
СценариоПетре Прличко
Аљоша Руси
РежијаДушко Наумовски
УлогеДушан Костовски
Снежана Стамеска
Никола Коле Ангеловски
Благоја Чоревски
Мето Јовановски
КомпозиторЉупчо Константинов
Земља Југославија
Језикмакедонски
Број сезона1
Број епизода6
Време трајања38 минута
Продукција
МонтажерЉупчо Гавревски
СценографијаНикола Лазаревски
КамераПеро Стојановски
ПродукцијаТВ Скопље
Емитовање
Премијерно
приказивање

1. јула 1984. — 5. јула 1984.
Профил на IMDb-ју

„Комедијанти” је југословенска телевизијска серија снимљена 1984. године у продукцији ТВ Скопље.

Епизоде[уреди | уреди извор]

Сезона Епизода Назив Датум
1 1 Јово покојникот 1. јула 1984.
1 2 Љубовта на примадоната 8. јула 1984.
1 3 Тагата на трагичарот 15. јула 1984.
1 4 Маките на љубовникот 22. јула 1984.
1 5 Наивноста на наивката 29. јула 1984.
1 6 Триумфот на комичарот 5. јула 1984.

Улоге[уреди | уреди извор]

Глумац Улога
Душан Костовски Управникот (6 еп. 1984)
Снежана Стамеска Примадоната (6 еп. 1984)
Никола Коле Ангеловски Комичарот (6 еп. 1984)
Благоја Чоревски Трагичарот (6 еп. 1984)
Мето Јовановски Љубовникот (6 еп. 1984)
Силвија Стојановска Наивката (6 еп. 1984)
Петре Прличко Суфлерот Јово (6 еп. 1984)
Киро Чортошев Газдата на кафаната (1 еп. 1984)
Димитар Гешовски Татко на наивката (1 еп. 1984)
Мустафа Јашар Ромео (1 еп. 1984)
Чедо Камџијаш Џандарот (1 еп. 1984)
Ђокица Лукаревски Поручникот (1 еп. 1984)
Илија Милчин Управникот на дрзавниот театар (1 еп. 1984)
Вукан Димевски Тома (1 еп. 1984)
Анче Џамбазова Кјерката на газдата (1 еп. 1984)
Момир Христовски Газдата на кафаната (1 еп. 1984)
Цветанка Јакимовска Мајката на наивката (1 еп. 1984)
Александар Наумовски Келнерот (1 еп. 1984)
Мите Грозданов Џандарот (1 еп. 1984)

Остале улоге ▼

Глумац Улога
Љиљана Лукић Жената на Тома (1 еп. 1984)
Рубенс Муратовски Детето (1 еп. 1984)
Кирил Ристоски Џандарот (1 еп. 1984)
Гоце Тодоровски Џандарот (1 еп. 1984)
Драги Крстевски Човекот (1 еп. 1984)
Димитар Спасески Првиот селанец (1 еп. 1984)
Владимир Дади Ангеловски Вториот селанец (1 еп. 1984)

Комплетна ТВ екипа ▼

Спољашње везе[уреди | уреди извор]