МТВ филмска награда за најбољи пољубац

С Википедије, слободне енциклопедије
Пређи на навигацију Пређи на претрагу

МТВ филмска награда за најбољи пољубац једна је до МТВ филмских награда коју додељује телевизијска мрежа МТВ.

Година Добитници Номиновани
1992. Ана Кламски и Маколи Калкин
 — Моја девојка
Анџелика Хјустон и Раул ХулијаПородица Адамс
Анет Бенинг и Ворен БејтиБагзи
Џулијет Луис и Роберт де НироРт страха
Присила Пресли и Лесли НилсенГоли пиштољ 2
1993. Кристијан Слејтер и Мариса Томеј
 — Неукротиво срце
Полин Брејлсфорд и Том ХенксЊихова лига
Мишел Фајфер и Мајкл КитонПовратак Бетмена
Винона Рајдер и Гари ОлдманДракула
Мел Гибсон и Рене РусоСмртоносно оружје 3
Вуди Харелсон и Роузи ПерезБелци не умеју да скачу
1994. Деми Мур и Вуди Харелсон
 — Непристојна понуда
Патриша Аркет и Кристијан СлејтерПрава романса
Ким Бејсингер и Дејна КарвиВејнов свет 2
Џејсон Џејмс Рихтер и Вили — Слобода за Вилија
Винона Рајдер и Итан ХокУједи живота
1995. Џим Кери и Лорен Холи
 — Глупан и тупан
Жили Делпи и Итан ХокПре свитања
Џулијет Луис и Вуди ХарелсонРођене убице
Сандра Булок и Кијану РивсБрзина
Џејми Ли Кертис и Арнолд ШварценегерИстините лажи
1996. Наташа Хенстриџ и Ентони Гвидера
 — Врсте
Антонио Бандерас и Салма ХајекДесперадо
Џим Кери и Софи ОконедоЕјс Вентура 2: Зов природе
Винона Рајдер и Дермот МалрониИсткано срцем
Ајтана Санчез-Хихон и Кијану РивсШетња у облацима
1997. Вил Смит и Вивика А. Фокс
 — Дан независности
Клер Дејнс и Леонардо ДикаприоРомео и Јулија
Џина Гершон и Џенифер ТилиСкок
Кира Сеџвик и Џон ТраволтаФеномен
Кристина Тејлор и Кристофер Данијел БарнсПородица Брејди: Наставак
1998. Адам Сандлер и Дру Баримор
 — Свадбени певач
Џои Лорен Адамс и Кармен ЛевелинЛуд за Ејми
Мет Дејмон и Мини ДрајверДобри Вил Хантинг
Леонардо Дикаприо и Кејт ВинслетТитаник
Кевин Клајн и Том СелекТамо овамо
1999. Гвинет Палтроу и Џозеф Фајнс
 — Заљубљени Шекспир
Џорџ Клуни и Џенифер ЛопезВеома опасна романса
Мет Дилон, Дениз Ричардс и Нев КембелДивље ствари
Џереми Ајронс и Доминик СвејнЛолита
Бен Стилер и Камерон ДијазИма нешто у вези Мери
2000. Сара Мишел Гелар и Селма Блер
 — Окрутне намере
Дру Баримор и Мајкл ВартанНикада пољубљена
Кејти Холмс и Бари ВотсонДопунски час
Хилари Сванк и Клои СевињиДечаци не плачу
2001. Џулија Стајлс и Шон Патрик Томас
 — Заплешимо заједно
Џон Ејбрахамс и Ана ФарисМрак филм
Бен Афлек и Гвинет ПалтроуСкок
Том Хенкс и Хелен ХантИзгнаник
Ентони Хопкинс и Џулијана МурХанибал
2002. Џејсон Бигс и Шон Вилијам Скот
 — Америчка пита 2
Никол Кидман и Јуан МакгрегорМулен руж!
Мија Кершнер и Беверли ПолсинОво није глупи тинејџерски филм
Хит Леџер и Шенин СосамонПрича о витезу
Рене Зелвегер и Колин ФертДневник Бриџит Џоунс
2003. Тоби Магвајер и Кирстен Данст
 — Спајдермен
Бен Афлек и Џенифер ГарнерДердевил
Ник Канон и Зои СалданаБубњеви победе
Леонардо Дикаприо и Камерон ДијазБанде Њујорка
Адам Сандлер и Емили ВотсонПијани од љубави
2004. Овен Вилсон, Кармен Електра и Ејми Смарт
 — Старски и Хач
Шарлиз Трон и Кристина ричиМонструм
Кијану Ривс и Моника БелучиМатрикс 2
Џим Кери и Џенифер АнистонСвемогући Брус
Шон Ашмор и Ана ПаквинИкс-људи 2
2005. Рајан Гослинг и Рејчел Макадамс
 — Бележница
Натали Портман и Зак БрафНешто заједничко
Гвинет Палтроу и Џад ЛоНебески капетан и свет сутрашњице
Џенифер Гарнер и Натасија МалтЕлектра
Елиша Катберт и Емил ХершДевојка из суседства
2006. Џејк Џиленхол и Хит Леџер
 — Планина Броукбек
Тараџи П. Хенсон и Теренс ХауардХип хоп макро
Ана Фарис и Крис МаркетСамо пријатељи
Анџелина Џоли и Бред ПитГосподин и госпођа Смит
Росарио Досон и Клајв ОвенГрад греха
2007. Вил Ферел и Саша Барон Коен
 — Рики Боби: Легенда брзине
Камерон Дијаз и Џад ЛоОдмор
Коламбус Шорт и Миган ГудИграј колико те ноге носе
Марк Волберг и Елизабет БенксНепобедиви
Марлон Вејанс и Бритни ДанијелМали човек
2008. Бријана Евиган и Роберт Хофман
 — Ухвати ритам 2
Ејми Адамс и Патрик ДемпсиЗачарана
Шаја Лабаф и Сара РемерПараноја
Елен Пејџ и Мајкл СераЏуно
Данијел Радклиф и Кејти ЛенгХари Потер и Ред феникса
2009. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Сумрак
Анџелина Џоли и Џејмс МакавојНајтраженији
Фрида Пинто и Дејв ПателМилионер са улице
Џејмс Франко и Шон ПенМилк
Пол Рад и Томас ЛенонВолим те, човече
Ванеса Хаџенс и Зак ЕфронСредњошколски мјузикл 3
2010. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Млади месец
Кристен Стјуарт и Дакота ФенингРанавејси
Сандра Булок и Рајан РенолдсВеридба
Тејлор Свифт и Тејлор ЛаутнерДан заљубљених
Зои Салдана и Сем ВортингтонАватар
2011. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Сумрак сага: Помрачење
Елен Пејџ и Џозеф Гордон-ЛевитПочетак
Ема Вотсон и Данијел РадклифХари Потер и реликвије Смрти: Први део
Кристен Стјуарт и Тејлор ЛаутнерСумрак сага: Помрачење
Натали Портман и Мила КунисЦрни лабуд
2012. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Сумрак сага: Праскозорје - 1. део
Рајан Гозлинг и Ема Стоун - Та луда љубав
Ема Вотсон и Руперт Гринт - Хари Потер и реликвије Смрти: Други део
Џенифер Лоренс и Џош Хачерсон - Игре глади
Ченинг Тејтум и Рејчел Макадамс - И у добру и у злу
2013. Џенифер Лоренс и Бредли Купер
 — У добру и у злу
Ема Вотсон и Логан Лерман - Чарлијев свет
Кара Хејворд и Џаред Гилман - Краљевство излазећег месеца
Кери Вошингтон и Џејми Фокс - Ђангова освета
Мила Кунис и Марк Волберг - Меда
2014.[1] Ема Робертс, Џенифер Анистон и Вил Полтер
 — Ми смо Милерови
Ешли Бенсон, Џејмс Франко и Ванеса ХаџенсБунтовнице
Џенифер Лоренс и Ејми АдамсАмеричка превара
Џозеф Гордон-Левит и Скарлет ЏохансонДон Џон
Шејлин Вудли и Мајлс ТелерСпектакуларна садашњица
2015.[2] Шејлин Вудли и Енсел Елгорт
 — Криве су звезде
Ема Стоун и Ендру ГарфилдЧудесни Спајдермен 2
Џејмс Франко и Сет РогенИнтервју
Роуз Берн и Халстон СејџЛоше комшије
Скарлет Џохансон и Крис ЕвансКапетан Америка: Зимски војник
2016.[3] Ребел Вилсон и Адам Девајн
 — На путу до звезда
Ејми Шумер и Бил ХејдерХаос у најави
Дакота Џонсон и Џејми ДорнанПедесет нијанси — сива
Лесли Ман и Крис ХемсвортЛетња авантура: Нова генерација
Марго Роби и Вил СмитФокус
Морена Бакарин и Рајан РенолдсДедпул
2017.[4] Ештон Сандерс и Џарел Џером
 — Месечина
Ема Стоун и Рајан ГозлингЛа ла ленд
Ема Вотсон и Ден СтивенсЛепотица и звер
Тараџи П. Хенсон и Теренс ХауардИмперија
Зек Ефрон и Ана КендрикФрка на венчању
2018.[5] Ник Робинсон и Кинан Лонсдејл
 — С љубављу, Сајмон
Џина Родригез и Џастин БалдониДевица Џејн
Оливија Кук и Тај ШериданИграч број 1
Кеј Џеј Апа и Камила Мендес - Ривердејл
Фин Вулфхард и Мили Боби БраунЧудније ствари
2019.[6] Ноа Сентинео и Лана Кондор
 — Момцима које сам волела
Џејсон Момоа и Амбер ХердАквамен
Чарлс Мелтон и Камила МендесРивердејл
Шути Гатва и Конор Свинделс - Sex Education
Том Харди и Мишел ВилијамсВеном

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ „МТВ филмске награде 2014.”. thewrap.com. 13. 4. 2014. Приступљено 8. 8. 2020. 
  2. ^ „МТВ филмске награде 2015.”. mtv.com. 12. 4. 2015. Приступљено 8. 8. 2020. 
  3. ^ „МТВ филмске награде 2016.”. mtv.com. 9. 4. 2016. Приступљено 8. 8. 2020. 
  4. ^ „МТВ филмске награде 2017.”. mtv.com. 7. 5. 2017. Приступљено 8. 8. 2020. 
  5. ^ „МТВ филмске награде 2018.”. mtv.com. 18. 6. 2018. Приступљено 8. 8. 2020. 
  6. ^ „МТВ филмске награде 2019.”. mtv.com. 17. 6. 2019. Приступљено 8. 8. 2020. 

Спољашње везе[уреди | уреди извор]