Марин Бабић

С Википедије, слободне енциклопедије
Марин Бабић
Датум рођења(1947-10-24)24. октобар 1947.(75 год.)
Место рођењаБеоград
ФНРЈ
Битна улогаНели ти реков
Не рекох ли ти
Веза до IMDb-а

Марин Бабић (Београд, 24. октобар 1947) био је југословенски филмски и позоришни глумац.

Филмографија[уреди | уреди извор]

1970 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 1 7 1 0 0 9
ТВ филм 1 0 1 0 0 2
ТВ серија 1 5 3 0 0 9
Кратки филм 0 0 0 0 1 1
Укупно 3 12 5 0 1 21


Год. Назив Улога
1970.-те
1975. Јад /
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1979. Наши години ТВ серија Миле
1980.-те
1980. Оловна бригада /
1981. Црвени коњ /
1981. Доротеј /
1982. Јужна стаза Данчо
1982. Илинден ТВ серија /
1984. Не рекох ли ти /
1985. Јазол /
1985. Бусава азбука ТВ серија /
1986. Солунски патрдии ТВ серија Божин
1987. Претежно ведро ТВ серија Панко Јовановски
1987. Училиште за кловнови ТВ серија /
1988. Викенд мртваца Свадбар
1990.-те
1990. Викенд на мртовци ТВ серија Свадбар
1991. Македонија може ТВ серија /
1992. Тврдокорни ТВ серија /
1992. Сили во воздухот ТВ филм /
1998. Збогум на дваесетиот век /
2000.-те
2003. Волци ТВ филм
2010.-те
2010. Мисија Лондон ТВ филм
2012. Бардо Кратки филм Приест
2012-2016. Македонски народни приказни ТВ серија

Спољашње везе[уреди | уреди извор]