Национални рекорди у скоку увис у дворани за мушкарце

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу

Национални рекорди у скоку увис у дворани за мушкарце је списак најбољих резултата у скоку увис у дворани за поједине земље на дан 25. март 2019. [1],[2] [3]

Списак националних рекорда[уреди]

Земља Резултат (м) Атлетичарка Датум Место Извор
 Авганистан 1,70[4] Саид Гилани 15. фебруар 2014. Хамбург, Немачка [5]
 Азербејџан 2,32 Валериј Середа 25. јануар 1986. Лењинград, СССР [5]
 Албанија 2,05 Ђемал Чојна 14. март 1983. Тирана, Албанија
 Алжир 2,27 Отман Белфа 18. јануар 1985. Париз, Француска
6, фебруар 1985. Фиренца, Италија
 Америчка Девичанска Острва нема података
 Америчка Самоа 1,85 Makisi Haleck 16. фебруар 2002. Колорадо Спрингс, САД
 Ангвила
 Ангола 1,96 Антонио Алонсо Десландес 14. јул 2003. Авеиро, Португалија
 Андора 2,12 Естеве Мартин 3. фебруар 1998. Вилафранка, Шпанија
 Антигва и Барбуда 2,24 Џејмс Грејмен 21. фебруар 2010. Гент, Белгија
 Аргентина 2,10 Ерасмо Јара 22. децембар 1998. Тајван
 Аруба нема података
 Аустралија 2,33 Тим Форсајт 5. август 2010. Балинген, Немачка ОКР
 Аустрија 2,24 Маркус Ајнбергер 16. фебруар 1985. Беч, Аустрија
 Бангладеш
 Барбадос 2,23 Хендерсон Дотин 28. фебруар 2003. Нампа, САД
 Бахаме 2,36 Трој Кемп 18. март 1995. Ница, Француска
 Бахреин 2,13 Салем Насер Bakheet 19. фебруар 2006. Патаја, Тајланд
 Белгија 2,31 Еди Анис 17. јануар 1986. Зимерат , Немачка
26. фебруар 1986. Солна, Шведска
 Белизе нема података
 Белорусија 2,33 Олег Жуковски 5. фебруар 1995 Банска Бистрица, Пољска
 Бенин 1,33 Далил Шаблис 7. новембар 2015. Фонтенбло, Француска
 Бермуди 2:35 Ник Сандерс 13. јануар 1989. Хамилтон, Бермуди
 Боливија 1,56 Алберто Антело 25. јануар 2014. Антекера, Шпанија
 Босна и Херцеговина 2,29 Елвир Крехмић 13. фебруар 1999. Пиреј, Грчка
 Боцвана 2,28 Кабело Кгосијеманг 6. фебруар 2019. Арнштат, Немачка
14. март 2010. Доха, Катар
 Бразил 2,26 Талес Силва 3. фебруар 2018. Сао Каетано до Сул, Бразил
 Британска Девичанска Острва 2,16 Сем Ноел 13. јануар 1999. Лексингтон САД
 Брунеј 1,96 Абдул Јахја 24. фебруар 2010. Шефилд, Уједињено Краљевство
 Бугарска 2,31 Георги Даков 28. фебруар 1991. Будимпешта, Мађарска
 Буркина Фасо 2,19 Бубакар Сере 20. јануар 2008. Леверкузен, Немачка
 Бурунди нема података
 Бутан нема података
 Вануату нема података
 Венецуела 2,19 Eure Yanez 27. јануар 2018. Валенсија, Шпанија
 Вијетнам 2,15 Nguyen Duy Bang 1. октобар 2008. Ханој, Вијетнам
 Габон 2,11 Hilaire Onwanlélé 9. јануар 1994. Вител. Француска
 Гамбија 1,41 Momodou Drammeh 6. децембар 2014. Луисбург
 Гана 2,08 Кингсли Адамс 3. март 1973. Канзас Сити, САД
 Гвајана 2,14 Девон Бонд 39. јануар 2015. [[]], САД
 Гвам 1,52 Jude Martinez 7. фебруар 2009 Сијетл , САД
 Гватемала 2,08 Теодоро Паласиос 8. март 1963. Чикаго, САД
 Гвинеја 1,88 Муса Колде 39. јануар 2015. Фејетвил, САД
 Гвинеја Бисао 1,96 Данило Переира 2. фебруар 2008. Алпиарса, Португалија
 Гибралтар нема података
 Гренада 1,89 Курт Феликс 24. фебруар 2011. САД
 Грузија 2,21 Генадиј Голубов 23. јануар 1988. Баку, СССР
 Грчка 2,35 Ламброс Папакостас 12. март 1996. Барселона, Шпанија
 Данска 2,27 Михаел Микелсен 4. март 1990 Глазгов, Уједињено Краљевство [6]
Јаник Клавсен 4. март 2011. Париз, Француска [7]
 Демократска Република Конго 2,21 Дједоне Опота 18. фебруар 2001 Лијевен, Француска
Мекомо Масанга 5. децембар 2015. Обон, Француска
 Доминика 2,15 Руперт Чарлс 6. јануар 1984. Косфорд Шропшир, Уједињено Краљевство
 Доминиканска Република 2,23 Хулио Лусијано 8. фебруар 2002. Дарам, САД
 Египат 2,24 Карим Самир Лотфи 29. фебруар 2008. Кемниц , Немачка
 Еквадор 2,25 Дијего Ферин 1. фебруар 2011. Обон Француска [8]
 Екваторијална Гвинеја нема података
 Еритреја нема података
 Естонија 2,27 Марко Алејксејев 15. фебруар 2004. Талин Естонија
 Етиопија 1,71 Нахом Јирга 29. јануар 2017. Маглинген
 Замбија 2,11 Шејди Малеј 27. фебруар 2015. Колорадо Спрингс, САД
13. фебруар 2016. Сијетл САД
 Израел 2,31 Костантин Матушевич 10. март 1996 Стокхолм, Шведска
 Индија 2,28 Тајсвин Шанкар 24. фебруар 2018. Ејмс (Ајова) САД
33. фебруар 2019. Лабок (Тексас) САД
 Индонезија 2,00 Syahrial 30. октобар 2007. Макао
 Ирак 2,00 Синан Адахом Аскар 29. јануар 2017. Машад
 Иран 2,26 Keyvan Ghanbarzadeh 20. септембар 2017. Ашхабад Туркменистан
 Ирска 2,27 Брендан Рајли 6. март 2000. Рејкјавик Исланд
Ејдријан О Двајер 24. фебруар 2004. Будимпешта, Мађарска
 Исланд 2,28 Ејнар Карл Хјартарсон 18. јануар 2001. Рејкјавик Исланд
 Источни Тимор нема података
 Италија 2,38 Ђанмарко Тамбери 30. октобар 2007. Хустопече Чешка
 Јамајка 2,30 Џермејн Мејсон 8. фебруар 2003. Арнштат Немачка
 Јапан 2,35 Наото Тобе 2. фебруар 2019. Карлсруе Немачка [6]
 Јемен нема података
 Јерменија 2,02 Артјон Алексајнан 23. јануар 2016. Јереван, Јерменија
 Јордан 2,05 Мохамед Џамал ал Бухеири 2. фебруар 2019. Торуњ, Пољска
 Јужна Кореја 2,25 Lee Jin-Taek 13. фебруар 1994. Маебаши, Јапан
Yun Seung-Hyun 23. јануар 2016. Мервил, САД
 Јужни Судан 2,01 Makuac Leet 8. децембар 2018. Мервил, САД
 Јужноафричка Република 2,38 Жак Фрајтаг 5. март 2005. Oudtshoorn, Јужноафричка Република

[4]

од 2,36 — 2,43[уреди]

Нација Висина Атлетичар Место Датум
 Куба 2,43 Хавијер Сотомајор Будимпешта 4. март 1989.
 Немачка 2,42 Карло Тренхарт Берлин 26. фебруар 1988.
 Шведска 2,41 Патрик Шеберг Пиреј 1. фебруар 1987.
 САД 2,40 Холис Конвеј Севиља 10. март 1991.
 Русија 2,42 Иван Ухов Праг 25. фебруар 2014.
 Совјетски Савез 2,38 Игор Паклин Индијанаполис 7. март 1987.
 Уједињено Краљевство 2,38 Стив Смит Вупертал 4. фебруар 1994.
 Украјина 2,38 Генадиј Авдјенто Индијанаполис 7. март 1987.
 Румунија 2,38 Сорин Матеј Вупертал 3. фебруар 1995.
 Пољска 2,37 Артур Партика Солинген 3. фебруар 1991.
 Чешка 2,37 Јарослав Баба Арнстад 5. фебруар 1995.
 Катар 2,37 Мутаз Еса Баршим Хангџоу, 19. фебруар 2012.
 Чехословачка 2,36 Јан Звара Јаблонец 14. фебруар 1987.
 Норвешка 2,36 Стајнер Хоен Балинген 12. фебруар 1994.

од 2,26 — 2,35[уреди]

Нација Висина Атлетичар Место Датум
 Француска 2,35 Жан-Шарл Жикел Париз 13. март 1994.
 Србија 2,35 Драгутин Топић Стокхолм 10. март 1996.
 Финска 2,32 Оску Торо Вупертал 23. митинг висаша 22. јануар 2010.
 Кина 2,31 Џу Ђенхуа Кобе 5. март 1986.
Zhang Guowei Истанбул СП 10. март 2012.
 Кипар 2,31 Киријакос Јоану Нови Сад 7. фебруар 2008.
 Хрватска 2,28 Новица Чановић Солун 25. фебруар 1986.
 Сирија 2,26 Маџид Алдин Газал Истанбул 10. март 2012.

од 2,00 — 2,15[уреди]

Нација Висина Атлетичар Место Датум
 Камбоџа 2,14 Фред Сал Њу Хејвен 6. децембар 1986

Види још[уреди]

Референце[уреди]

  1. ^ [1] Национални рекорди скок увис у дворани Статистика пре СП 2018. у Бирмингему стр 315
  2. ^ [2] Светска ранг листа свих времена за период 1.1 1900. — 25. март 2019. на сајту ИААФ
  3. ^ [3] Национални рекорди европских земаља статистика ЕП 2019. стр 719.
  4. 4,0 4,1 рекорд постигнут у седмобоју
  5. ^ Рекорд оборио као такмичар СССР
  6. ^ [4] Скок увис на дворанском митингу у Карлсуеу