Отворено првенство Аустралије у тенису 1984 — мушкарци појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Australian Open logo.svg

Матс Виландер је по други пут освојио турнир. У финалу је победио Кевина Карена резултатом 6-7, 6-4, 7-6, 6-2.

Носиоци[уреди]

  1. Чехословачка Иван Лендл, (четврто коло)
  2. Шведска Матс Виландер, (победник)
  3. Шведска Јоаким Нистрем, (четврто коло)
  4. Сједињене Америчке Државе Јохан Крик, (полуфинале)
  5. Аустралија Пет Кеш, (четвртфинале)
  6. Сједињене Америчке Државе Витас Герулајтис, (друго коло)
  7. Сједињене Америчке Државе Тим Мејот, (друго коло)
  8. Шведска Стефан Едберг, (четвртфинале)
  1. Јужноафричка Република Кевин Карен, (финалиста)
  2. Уједињено Краљевство Џон Лојд, (друго коло)
  3. Индија Рамеш Кришнан, (треће коло)
  4. Сједињене Америчке Државе Бред Гилберт, (четврто коло)
  5. Сједињене Америчке Државе Мајк Бауер, (треће коло)
  6. Сједињене Америчке Државе Бен Тестерман, (полуфинале)
  7. Индија Виџај Амритраж, (друго коло)
  8. Чехословачка Милослав Мечирж, (друго коло)

Жреб[уреди]

Легенда


Финала[уреди]

  Четвртфинале Полуфинале Финале
                                                   
  9  Јужноафричка Република Кевин Карен 7 6 6      
 Сједињене Америчке Државе Скот Дејвис 5 2 3      
  9  Јужноафричка Република Кевин Карен 2 4 6 6 6  
  14  Сједињене Америчке Државе Бен Тестерман 6 6 3 4 4  
14  Сједињене Америчке Државе Бен Тестерман 6 6 6    
   Њемачка Борис Бекер 4 3 4      
    9  Јужноафричка Република Кевин Карен 7 4 6 2  
  2  Шведска Матс Виландер 6 6 7 6  
  5  Аустралија Пет Кеш 5 1 6      
4  Сједињене Америчке Државе Јохан Крик 7 6 7      
4  Сједињене Америчке Државе Јохан Крик 1 0 2    
  2  Шведска Матс Виландер 6 6 6      
8  Шведска Стефан Едберг 5 3 6 4  
  2  Шведска Матс Виландер 7 6 1 6    

Група 1[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
1  Чехословачка И. Лендл            
                1  Чехословачка И. Лендл 4 6 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Б. Сканлон 3 7 7 6 6    Сједињене Америчке Државе Б. Сканлон 6 4 4 1    
 Аустралија Џ. Фицџералд 6 5 5 7 2       1  Чехословачка И. Лендл 2 6 6 6    
 Њемачка Е. Јелен 6 6 4 1          Француска Т. Бенабиле 6 2 4 4    
 Њемачка Х-Д. Бојтел 4 7 6 6        Њемачка Х-Д. Бојтел 7 6 4 4 3
               Француска Т. Бенабиле 5 4 6 6 6  
 Француска Т. Бенабиле                 1  Чехословачка И. Лендл 1 6 4    
 Јужноафричка Република Е. Едвардс 5 6 6 6         9  Јужноафричка Република К. Карен 6 7 6    
 Сједињене Америчке Државе Д. Салц 7 0 4 4        Јужноафричка Република Е. Едвардс 7 7 6      
               Аустралија Џ. Александер 6 6 4      
 Аустралија Џ. Александер                  Јужноафричка Република Е. Едвардс 3 6 5 6  
Q  Јужноафричка Република Џ. Левин 6 1 2           9  Јужноафричка Република К. Карен 6 4 7 7    
 Аустралија В. Масур 7 6 6          Аустралија В. Масур 6 4 4 4  
              9  Јужноафричка Република К. Карен 4 6 6 6    
9  Јужноафричка Република К. Карен            

Група 2[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт            
                12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 6 6 6      
 Сједињене Америчке Државе Х. Сандс 3 4 2        Сједињене Америчке Државе Д. Гитлин 1 2 2      
 Сједињене Америчке Државе Д. Гитлин 6 6 6           12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 3 7 7 7    
 Аустралија К. Лимбергер 2 3 6 3          Њемачка А. Маурер 6 6 6 5    
 Њемачка А. Маурер 6 6 3 6        Њемачка А. Маурер 7 7 7    
               Сједињене Америчке Државе П. Анакон 6 6 6      
 Сједињене Америчке Државе П. Анакон                 12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 3 5 6 4  
 Нови Зеланд К. Луис                  Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 7 3 6  
                 Нови Зеланд К. Луис 4 2 0      
 Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 5 7 6        Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 6 6      
WC  Аустралија М. Крацман 7 5 4            Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 6 6    
Q  Аустралија Б. Дајк 4 3 4            Парагвај Ф. Гонзалез 4 4 4      
 Парагвај Ф. Гонзалез 6 6 6          Парагвај Ф. Гонзалез 7 6 6    
              6  Сједињене Америчке Државе В. Герулајтис 6 4 2      
6  Сједињене Америчке Државе В. Герулајтис            

Група 3[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
3  Шведска Ј. Нистрем            
                3  Шведска Ј. Нистрем 6 6 6      
Q  Аустралија Г. Вајткрос 3 4 4        Уједињено Краљевство К. Даудесвел 4 2 4      
 Уједињено Краљевство К. Даудесвел 6 6 6           3  Шведска Ј. Нистрем 7 6 6      
                   Сједињене Америчке Државе Д. Касиди 6 4 3      
 Сједињене Америчке Државе Д. Касиди                Сједињене Америчке Државе Д. Касиди 7 6 7    
Q  Аустралија Д. Кејхил 6 1 6 7 6   Q  Аустралија Д. Кејхил 6 3 6      
 Сједињене Америчке Државе Р. Хармон 7 6 4 6 2       3  Шведска Ј. Нистрем 6 3 7 5  
 Сједињене Америчке Државе М. Мичел                 14  Сједињене Америчке Државе Б. Тестерман 7 6 6 7  
                 Сједињене Америчке Државе М. Мичел 7 6 3 7    
 Израел Ш. Перкис 4 6 6 6 6    Израел Ш. Перкис 6 1 6 6    
Q  Аустралија М. Фанкат 6 2 7 1 2        Сједињене Америчке Државе М. Мичел 7 2 3 6 2
 Сједињене Америчке Државе Д. Даулен 6 2 4           14  Сједињене Америчке Државе Б. Тестерман 6 6 6 4 6  
 Сједињене Америчке Државе М. Фриман 7 6 6          Сједињене Америчке Државе М. Фриман 6 7 4 4  
              14  Сједињене Америчке Државе Б. Тестерман 7 5 6 6    
14  Сједињене Америчке Државе Б. Тестерман            

Група 4[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
15  Индија В. Амритраж            
                15  Индија В. Амритраж 3 1 6      
 Француска Г. Форже 6 7 7        Француска Г. Форже 6 6 7      
 Сједињене Америчке Државе Џ. Терпин 2 6 5            Француска Г. Форже 6 7 6      
WC  Аустралија К. Ворик 3 7 7 6          Ирска М. Дојл 3 5 4      
 Нови Зеланд Р. Симпсон 6 5 5 3       WC  Аустралија К. Ворик 6 0 r.    
               Ирска М. Дојл 7 2        
 Ирска М. Дојл                  Француска Г. Форже 6 4 3    
 Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас                  Њемачка Б. Бекер 7 6 6    
                 Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 6 3 4 2    
 Сједињене Америчке Државе Х. Фистер 6 6 7        Сједињене Америчке Државе Х. Фистер 3 6 6 6    
 Сједињене Америчке Државе С. Џијамалва, мл. 3 3 5            Сједињене Америчке Државе Х. Фистер 5 2 2    
 Њемачка Б. Бекер 6 6 6            Њемачка Б. Бекер 7 6 6      
LL  Сједињене Америчке Државе Р. Мејер 3 1 3          Њемачка Б. Бекер 6 7 2 6  
              7  Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 4 6 6 4    
7  Сједињене Америчке Државе Т. Мејот            

Група 5[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
5  Аустралија П. Кеш            
                5  Аустралија П. Кеш 7 7 6      
 Сједињене Америчке Државе Е. Ендруз 7 6 4 6      Сједињене Америчке Државе Е. Ендруз 5 6 1      
 Сједињене Америчке Државе К. Флак 6 4 6 3         5  Аустралија П. Кеш 5 6 6 5 7  
Q  Аустрија П. Фајгл 6 7 6            Швајцарска Ј. Хласек 7 3 3 7 5  
 Сједињене Америчке Државе С. Дентон 3 6 1         Q  Аустрија П. Фајгл 2 2 r.    
               Швајцарска Ј. Хласек 6 5        
 Швајцарска Ј. Хласек                 5  Аустралија П. Кеш 7 6 7    
WC  Аустралија С. Јул 2 6 7 4 6        Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 4 5    
 Њемачка Р. Геринг 6 3 6 6 2     WC  Аустралија С. Јул 4 1 3      
               Сједињене Америчке Државе Т. Галиксон 6 6 6      
 Сједињене Америчке Државе Т. Галиксон                  Сједињене Америчке Државе Т. Галиксон 6 6 6 2 4
Q  Сједињене Америчке Државе К. Витенберг 3 6 3 6          Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 4 3 7 6 6  
 Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 1 6 7        Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 3 4 7 6
              10  Уједињено Краљевство Џ. Лојд 4 6 6 6 3  
10  Уједињено Краљевство Џ. Лојд            

Група 6[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
13  Сједињене Америчке Државе М. Бауер            
                13  Сједињене Америчке Државе М. Бауер 6 4 7 7    
 Сједињене Америчке Државе С. Макејн 6 4 2       LL  Сједињене Америчке Државе Т. Кејн 2 6 6 5    
LL  Сједињене Америчке Државе Т. Кејн 7 6 6           13  Сједињене Америчке Државе М. Бауер 3 4 3      
Q  Сједињене Америчке Државе Р. Никсон 3 6 6 1          Аустралија Џ. Фроли 6 6 6      
Q  Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 3 7 6       Q  Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 6 2 2  
               Аустралија Џ. Фроли 7 3 6 6    
 Аустралија Џ. Фроли                  Аустралија Џ. Фроли 4 3 2    
 Нови Зеланд Б. Дерлин                 4  Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 6 6 6    
                 Нови Зеланд Б. Дерлин 7 6 6      
Q  Аустралија П. Кронк 4 6 1 2      Сједињене Америчке Државе Џ. Матки 6 2 3      
 Сједињене Америчке Државе Џ. Матки 6 4 6 6          Нови Зеланд Б. Дерлин 6 6 7 4  
 Аустралија Б. Друет 6 6 6 6         4  Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 7 7 6 6    
 Аустралија П. Макнами 7 3 2 4        Аустралија Б. Друет 4 3 6    
              4  Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 6 6 7      
4  Сједињене Америчке Државе Ј. Крик            

Група 7[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
8  Шведска С. Едберг            
                8  Шведска С. Едберг 6 6 7 6    
 Сједињене Америчке Државе Г. Лејендекер 7 4 3 4      Сједињене Америчке Државе М. Дејвис 2 7 5 2    
 Сједињене Америчке Државе М. Дејвис 6 6 6 6         8  Шведска С. Едберг 6 6 7      
                   Сједињене Америчке Државе Т. Галиксон 1 2 5      
 Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург                Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 4 6 6 4  
 Сједињене Америчке Државе Т. Галиксон 6 3 6 6      Сједињене Америчке Државе Т. Галиксон 6 7 3 6    
WC  Аустралија П. Макнамара 4 6 4 4         8  Шведска С. Едберг 6 6 6    
 Сједињене Америчке Државе М. де Палмер                  Сједињене Америчке Државе Л. Борн 2 2 2    
                 Сједињене Америчке Државе М. де Палмер 5 6 1 3    
 Сједињене Америчке Државе Л. Борн 6 6 4 7      Сједињене Америчке Државе Л. Борн 7 2 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Л. Стефанки 4 2 6 6          Сједињене Америчке Државе Л. Борн          
 Њемачка Д. Керетић 3 5 4           11  Индија Р. Кришнан w/o          
 Уједињено Краљевство С. Шо 6 7 6          Уједињено Краљевство С. Шо 4 5 5    
              11  Индија Р. Кришнан 6 7 7      
11  Индија Р. Кришнан            

Група 8[уреди]

прво коло   друго коло   треће коло   четврто коло
16  Чехословачка М. Мечирж            
                16  Чехословачка М. Мечирж 5 2 5      
 Израел Ш. Гликштајн 2 6 6 5      Шведска С. Симонсон 7 6 7      
 Шведска С. Симонсон 6 7 4 7          Шведска С. Симонсон 1 6 2 7 6  
                   Сједињене Америчке Државе Р. Сегусо 6 2 6 5 3  
Q  Шведска Р. Батман               Q  Шведска Р. Батман 5 6 2 2  
 Аустралија П. Дуан 5 4 7 3      Сједињене Америчке Државе Р. Сегусо 7 4 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Р. Сегусо 7 6 6 6          Шведска С. Симонсон 6 1 7 2 3
WC  Аустралија К. Милер 4 4 4           2  Шведска М. Виландер 2 6 5 6 6
Q  Аустралија Д. Хјустон 6 6 6         Q  Аустралија Д. Хјустон 6 6 6      
               Аустралија М. Едмондсон 3 4 4      
 Аустралија М. Едмондсон                 Q  Аустралија Д. Хјустон 3 6 6 1  
 Нови Зеланд Д. Мастард 3 6 6           2  Шведска М. Виландер 6 2 7 6    
 Сједињене Америчке Државе Ч. Хупер 6 4 4          Нови Зеланд Д. Мастард 6 3 5 3  
              2  Шведска М. Виландер 1 6 7 6    
2  Шведска М. Виландер            

Спољашње везе[уреди]