Отворено првенство Аустралије у тенису 2003 — мушкарци појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Australian Open logo.svg

Андре Агаси је четврти пут освојио турнир. У финалу је победио Рајнера Шитлера резултатом 6-2, 6-2, 6-1.

Носиоци[уреди]

  1. Аустралија Лејтон Хјуит (четврто коло)
  2. Сједињене Америчке Државе Андре Агаси (победник)
  3. Русија Марат Сафин (треће коло)
  4. Шпанија Хуан Карлос Фереро (четвртфинале)
  5. Шпанија Карлос Моја (друго коло)
  6. Швајцарска Роџер Федерер (четврто коло)
  7. Чешка Јиржи Новак (треће коло)
  8. Шпанија Алберт Коста (треће коло)
  9. Сједињене Америчке Државе Енди Родик (полуфинале)
  10. Аргентина Давид Налбандијан (четвртфинале)
  11. Тајланд Парадорн Сричапан (друго коло)
  12. Француска Себастијан Грожан (четвртфинале)
  13. Чиле Фернандо Гонзалез (друго коло)
  14. Аргентина Гиљермо Кањас (друго коло)
  15. Шпанија Алекс Коређа (прво коло)
  16. Холандија Шенг Схалкен (друго коло)
  1. Аргентина Гастон Гаудио (друго коло)
  2. Мароко Јунес ел Ајнауи (четвртфинале)
  3. Аргентина Хуан Игнасио Чела (друго коло)
  4. Белгија Гзавје Малис (треће коло)
  5. Румунија Андреј Павел (прво коло)
  6. Русија Јевгениј Кафељников (друго коло)
  7. Сједињене Америчке Државе Џејмс Блејк (четврто коло)
  8. Еквадор Николас Лапенти (треће коло)
  9. Русија Михаил Јужни (четврто коло)
  10. Шпанија Томи Робредо (прво коло)
  11. Сједињене Америчке Државе Џен-Мајкл Гамбил (друго коло)
  12. Француска Фабрис Санторо (треће коло)
  13. Француска Никола Ескиде (треће коло)
  14. Бразил Густаво Киртен (друго коло)
  15. Њемачка Рајнер Шитлер (финалиста)
  16. Аустрија Штефан Коубек (прво коло)

Жреб[уреди]

Легенда

Финала[уреди]

  Четвртфинале Полуфинале Финале
                                                   
  18  Мароко Јунес ел Ајнауи 6 65 6 4 19  
9  Сједињене Америчке Државе Енди Родик 4 77 4 6 21  
  9  Сједињене Америчке Државе Енди Родик 5 6 3 3    
  31  Њемачка Рајнер Шитлер 7 2 6 6    
31  Њемачка Рајнер Шитлер 6 5 6 6  
  10  Аргентина Давид Налбандијан 3 7 1 0    
    31  Њемачка Рајнер Шитлер 2 2 1    
  2  Сједињене Америчке Државе Андре Агаси 6 6 6    
   Јужноафричка Република Вејн Фереира 77 77 6      
4  Шпанија Хуан Карлос Фереро 64 65 1      
 Јужноафричка Република Вејн Фереира 2 2 3    
  2  Сједињене Америчке Државе Андре Агаси 6 6 6      
12  Француска Себастијан Грожан 3 2 2    
  2  Сједињене Америчке Државе Андре Агаси 6 6 6      

Група 1[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
1  Аустралија Л. Хјуит 6 3 6 63 6  
Q  Шведска М. Ларсон 3 6 1 77 2     1  Аустралија Л. Хјуит 6 6 6      
 Филипини С. Мамит 77 3 65 4     Q  Аустралија Т. Ларкам 1 0 1      
Q  Аустралија Т. Ларкам 65 6 77 6         1  Аустралија Л. Хјуит 6 6 6      
 Данска К. Карлсен 0 5 1            Чешка Р. Штјепанек 3 2 0      
 Чешка Р. Штјепанек 6 7 6          Чешка Р. Штјепанек 5 6 7 4 6
 Мароко Х. Арази 4 68 3       30  Бразил Г. Киртен 7 3 5 6 3  
30  Бразил Г. Киртен 6 710 6           1  Аустралија Л. Хјуит 77 64 65 4  
18  Мароко Ј. ел Ајнауи 2 4 6 1         18  Мароко Ј. ел Ајнауи 64 77 77 6  
 Сједињене Америчке Државе Џ. Гимелстоб 6 6 4 0 r     18  Мароко Ј. ел Ајнауи 6 6 6      
Q  Узбекистан В. Куценко 6 6 1 4 6   Q  Узбекистан В. Куценко 2 1 4      
 Хрватска И. Љубичић 3 4 6 6 3       18  Мароко Ј. ел Ајнауи 5 6 77 710  
 Сједињене Америчке Државе Р. Џинепри 6 6 6            Шпанија Ф. Лопез 7 2 63 68    
 Швајцарска М. Росе 3 4 2          Сједињене Америчке Државе Р. Џинепри 2 4 2    
 Шпанија Ф. Лопез 63 711 78 6      Шпанија Ф. Лопез 6 6 6      
15  Шпанија А. Коређа 77 69 66 3    

Група 2[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
9  Сједињене Америчке Државе Е. Родик 69 6 77 6    
 Хрватска Ж. Крајан 711 2 60 3       9  Сједињене Америчке Државе Е. Родик 6 6 6      
 Бразил А. Са 2 62 4        Румунија А. Војнеа 2 2 2      
 Румунија А. Војнеа 6 77 6           9  Сједињене Америчке Државе Е. Родик 6 6 6      
 Перу Л. Орна 6 6 3 63 1        Шпанија Ф. Висенте 2 3 2      
 Шпанија Ф. Висенте 3 4 6 77 6      Шпанија Ф. Висенте 6 6 2 6  
 Словачка К. Бек 4 6 1 0     19  Аргентина Х. И. Чела 3 3 6 3    
19  Аргентина Х. И. Чела 6 3 6 6         9  Сједињене Америчке Државе Е. Родик 64 3 7 6 6
25  Русија М. Јужни 3 6 6 6         25  Русија М. Јужни 77 6 5 3 2
WC  Француска Р. Гаске 6 0 1 4       25  Русија М. Јужни 6 6 6      
WC  Аустралија Џ. Сиријани 6 6 6       WC  Аустралија Џ. Сиријани 2 3 3      
 Белорусија М. Мирни 3 4 4           25  Русија М. Јужни 6 3 6 6  
 Белгија О. Рохус 4 4 6 6 6       7  Чешка Ј. Новак 1 6 3 2    
 Француска А. Ди Пасквал 6 6 3 3 4      Белгија О. Рохус 63 65 6 6 3
 Сједињене Америчке Државе В. Спејдија 2 6 2 63     7  Чешка Ј. Новак 77 77 4 4 6  
7  Чешка Ј. Новак 6 2 6 77    

Група 3[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
3  Русија М. Сафин 6 4 6 6    
 Холандија Р. Слојтер 4 6 3 4       3  Русија М. Сафин 6 4 6 6    
 Шпанија А. Монтањес 6 6 6        Шпанија А. Монтањес 3 6 4 1    
 Аргентина М. Пуерта 2 4 4           3  Русија М. Сафин w/o          
WC  Аустралија Т. Рид 6 2 2 1         31  Њемачка Р. Шитлер            
 Холандија Р. Крајичек 3 6 6 6        Холандија Р. Крајичек 3 5 4    
 Шпанија А. Портас 3 2 0       31  Њемачка Р. Шитлер 6 7 6      
31  Њемачка Р. Шитлер 6 6 6           31  Њемачка Р. Шитлер 6 6 1 6  
23  Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 77 6 6           23  Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 3 4 6 3  
 Чешка Ј. Вањек 62 4 4         23  Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 6 6 6      
LL  Француска Г. Караз 7 3 r        Аргентина Х. Акасусо 1 4 4      
 Аргентина Х. Акасусо 5 4             23  Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 6 4 6 6  
 Шпанија А. Мартин 6 6 63 4 6        Шпанија А. Мартин 3 6 2 2    
Q  Сједињене Америчке Државе А. Богомолов 2 4 77 6 1      Шпанија А. Мартин 65 6 6 77  
Q  Француска Ж. Варле 2 6 6 3 4   13  Чиле Ф. Гонзалез 77 3 1 64    
13  Чиле Ф. Гонзалез 6 3 4 6 6  

Група 4[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
10  Аргентина Д. Налбандијан 3 6 6      
 Француска Ж. Голмар 6 3 1 r       10  Аргентина Д. Налбандијан 6 77 6      
Q  Аустралија Џ. Краб 6 3 77 6     Q  Аустралија Џ. Краб 1 63 3      
WC  Аустралија Е. Илије 3 6 63 4         10  Аргентина Д. Налбандијан 4 6 6 3    
 Француска А. Дипуи 6 6 6           20  Белгија Г. Малис 6 2 0 0 r  
 Шпанија Х. Дијаз 4 3 3          Француска А. Дипуи 3 7 66 5  
 Словачка Д. Хрбати 2 3 2       20  Белгија Г. Малис 6 5 78 7    
20  Белгија Г. Малис 6 6 6           10  Аргентина Д. Налбандијан 6 3 6 1 6
32  Аустрија Ш. Коубек 4 4 1           6  Швајцарска Р. Федерер 4 6 1 6 3
Q  Шведска А. Винчигвера 6 6 6         Q  Шведска А. Винчигвера 6 0        
 Аустрија Џ. Новле 5 6 6 7      Аустрија Џ. Новле 2 1 r      
WC  Аустралија Р. Хенри 7 4 2 5         Q  Шведска А. Винчигвера 3 4 2    
 Њемачка Л. Бургсмилер 6 7 7           6  Швајцарска Р. Федерер 6 6 6      
 Шпанија Ђ. Балселс 4 5 5          Њемачка Л. Бургсмилер 3 0 3    
 Бразил Ф. Сарета 64 5 3       6  Швајцарска Р. Федерер 6 6 6      
6  Швајцарска Р. Федерер 77 7 6      

Група 5[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
5  Шпанија К. Моја 7 6 6      
 Белгија Д. Норман 5 3 4         5  Шпанија К. Моја 6 68 4 6 2  
Q  Шведска Ј. Јохансон 3 5 2        Сједињене Америчке Државе М. Фиш 3 710 6 4 6  
 Сједињене Америчке Државе М. Фиш 6 7 6            Сједињене Америчке Државе М. Фиш 6 6 1 4 0  
 Италија Д. Сангвинети 3 0 3            Јужноафричка Република В. Фереира 2 3 6 6 6  
 Швајцарска М. Кратохвил 6 6 6          Швајцарска М. Кратохвил 2 2 5    
 Јужноафричка Република В. Фереира 5 6 6 6      Јужноафричка Република В. Фереира 6 6 7      
26  Шпанија Т. Робредо 7 0 3 4          Јужноафричка Република В. Фереира 6 6 3 6  
17  Аргентина Г. Гаудио 7 7 6            Јерменија С. Саргсијан 3 4 6 3  
 Шведска Т. Енквист 5 5 2         17  Аргентина Г. Гаудио 6 5 2 2    
 Аргентина А. Каљери 4 6 64 0      Јерменија С. Саргсијан 2 7 6 6    
 Јерменија С. Саргсијан 6 3 77 6          Јерменија С. Саргсијан 5 7 6 6  
 Аустралија М. Филипусис 6 6 65 6          Аустралија М. Филипусис 7 5 0 4    
 Холандија М. Веркерк 4 4 77 3        Аустралија М. Филипусис 3 6 1 7 6
 Аустрија Ј. Мелцер 5 4 6 0     11  Тајланд П. Сричапан 6 1 6 5 3  
11  Тајланд П. Сричапан 7 6 1 6    

Група 6[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
16  Холандија Ш. Схалкен 6 6 77      
Q  Сједињене Америчке Државе Џ. Брасингтон 4 2 65         16  Холандија Ш. Схалкен 3 6 712 4 4  
 Хрватска М. Анчић 6 6 77        Хрватска М. Анчић 6 1 610 6 6  
Q  Њемачка А. Васке 3 4 64            Хрватска М. Анчић 2 77 6 6    
 Мађарска А. Шаволт 5 2 4           WC  Аустралија П. Лучак 6 62 4 2    
WC  Аустралија П. Лучак 7 6 6         WC  Аустралија П. Лучак 77 4 6 6  
Q  Италија Р. Фурлан 4           Q  Италија Р. Фурлан 62 6 0 2    
21  Румунија А. Павел 1 r              Хрватска М. Анчић 0 3 2    
28  Француска Ф. Санторо 6 6 6           4  Шпанија Х. К. Фереро 6 6 6    
Q  Њемачка Б. Пхау 4 3 4         28  Француска Ф. Санторо 6 6        
 Аустралија В. Артурс 65 3 77 6 6    Аустралија В. Артурс 3 1 r      
Q  Бразил М. Данијел 77 6 65 4 4       28  Француска Ф. Санторо 6 3 6 2 5
 Италија А. Гауденци 4 6 1 6 1       4  Шпанија Х. К. Фереро 4 6 4 6 7  
 Монако Ж-Р. Лиснар 6 2 6 4 6      Монако Ж-Р. Лиснар 0 4 2    
 Аргентина Ф. Сквилари 65 6 2 3     4  Шпанија Х. К. Фереро 6 6 6      
4  Шпанија Х. К. Фереро 77 3 6 6    

Група 7[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
8  Шпанија А. Коста 6 6 3 77    
Q  Њемачка Д. Принозил 4 1 6 65       8  Шпанија А. Коста 6 69 6 6    
WC  Аустралија С. Дрејпер 7 6 3 6     WC  Аустралија С. Дрејпер 4 711 2 3    
 Сједињене Америчке Државе А. Ким 5 3 6 3         8  Шпанија А. Коста 6 3 6 1 3  
 Шпанија Ф. Мантиља 4 7 6 4 6        Шпанија Ф. Мантиља 3 6 4 6 6  
 Аргентина М. Забалета 6 5 3 6 4      Шпанија Ф. Мантиља 5 6 4 6 6
 Француска М. Љодра 2 5 77 6 2   27  Сједињене Америчке Државе Џ-М. Гамбил 7 4 6 3 2  
27  Сједињене Америчке Државе Џ-М. Гамбил 6 7 63 4 6        Шпанија Ф. Мантиља 6 6 3 3 3
24  Еквадор Н. Лапенти 6 6 6           12  Француска С. Грожан 3 2 6 6 6
Q  Француска Ж. Бенето 0 4 0         24  Еквадор Н. Лапенти 6 6 2 6    
 Шпанија Д. Санчез 5 6 1 6 10    Шпанија Д. Санчез 1 0 6 2    
 Данска К. Плес 7 3 6 4 8       24  Еквадор Н. Лапенти 1 3 3    
 Чешка Ј. Вацек 2 1 4           12  Француска С. Грожан 6 6 6      
 Словачка К. Кучера 6 6 6          Словачка К. Кучера 62 6 3 61  
 Бразил Ф. Мелижени 4 2 3       12  Француска С. Грожан 77 2 6 77    
12  Француска С. Грожан 6 6 6      

Група 8[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
14  Аргентина Г. Кањас 6 7 6      
 Белорусија В. Волчков 3 5 3         14  Аргентина Г. Кањас 2 6 4 4    
 Аргентина Г. Корија 6 7 6        Аргентина Г. Корија 6 4 6 6    
 Шпанија Ф. Клавет 4 5 1            Аргентина Г. Корија 7 6 6      
 Финска Ј. Нијеминен 6 3 3 6 7        Финска Ј. Нијеминен 5 2 2      
 Русија Н. Давиденко 3 6 6 2 5      Финска Ј. Нијеминен 6 6 3 4 6
 Сједињене Америчке Државе Џ. Морисон 65 3 6 3     22  Русија Ј. Кафељников 3 3 6 6 1  
22  Русија Ј. Кафељников 77 6 4 6          Аргентина Г. Корија 1 1 r    
29  Француска Н. Ескиде 6 2 6 6         2  Сједињене Америчке Државе А. Агаси 6 3      
WC  Јапан Г. Мотомура 1 6 3 2       29  Француска Н. Ескиде 1 6 6 6    
Q  Белгија К. Рохус 6 6 6       Q  Белгија К. Рохус 6 2 2 4    
 Грузија И. Лабадзе 2 3 4           29  Француска Н. Ескиде 2 6 3 4  
 Шпанија Д. Ферер 7 2 2 3         2  Сједињене Америчке Државе А. Агаси 6 3 6 6    
 Јужна Кореја Х-Т. Ли 5 6 6 6        Јужна Кореја Х-Т. Ли 1 0 0    
 Сједињене Америчке Државе Б. Вахали 5 3 3       2  Сједињене Америчке Државе А. Агаси 6 6 6      
2  Сједињене Америчке Државе А. Агаси 7 6 6      

Спољашње везе[уреди]