Отворено првенство САД у тенису 2008 — жене појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Лого

Серена Вилијамс је трећи пут освојила турнир. У финалу је победила Јелену Јанковић са 6:4, 7:5.

Носиоци[уреди]

  1. Србија Ана Ивановић (друго коло)
  2. Србија Јелена Јанковић (финале)
  3. Русија Светлана Кузњецова (треће коло)
  4. Сједињене Америчке Државе Серена Вилијамс (победница)
  5. Русија Јелена Дементјева (полуфинале)
  6. Русија Динара Сафина (полуфинале)
  7. Сједињене Америчке Државе Винус Вилијамс (четвртфинале)
  8. Русија Вера Звонарјова (друго коло)
  9. Пољска Агњешка Радвањска (четврто коло)
  10. Русија Ана Чакветадзе (прво коло)
  11. Словачка Данијела Хантухова (прво коло)
  12. Француска Марион Бартоли (четврто коло)
  13. Мађарска Агнеш Савај (друго коло)
  14. Белорусија Викторија Азаренка (треће коло)
  15. Швајцарска Пати Шнидер (четвртфинале)
  16. Италија Флавија Пенета (четвртфинале)
  17. Француска Ализе Корне (треће коло)
  18. Словачка Доминика Цибулкова (треће коло)
  19. Русија Нађа Петрова (треће коло)
  20. Чешка Никол Вајдишова (друго коло)
  21. Данска Каролина Возњацки (четврто коло)
  22. Русија Марија Кириленко (прво коло)
  23. Сједињене Америчке Државе Линдси Давенпорт (треће коло)
  24. Израел Шахар Пер (прво коло)
  25. Италија Франческа Скјавоне (друго коло)
  26. Шпанија Анабел Медина Гаригес (друго коло)
  27. Украјина Аљона Бондаренко (треће коло)
  28. Словенија Катарина Среботник (четврто коло)
  29. Аустрија Сибил Бамер (четвртфинале)
  30. Јапан Ај Сугијама (треће коло)
  31. Француска Виржини Разано (прво коло)
  32. Француска Амели Моресмо (четврто коло)

Жреб[уреди]

Легенда


Завршница[уреди]

Четвртфинале Полуфинале Финале
               
16 Италија Флавија Пенета 2 3
6 Русија Динара Сафина 6 6
6 Русија Динара Сафина 3 2
4 Сједињене Америчке Државе Серена Вилијамс 6 6
4 Сједињене Америчке Државе Серена Вилијамс 7 7
7 Сједињене Америчке Државе Винус Вилијамс 66 67
4 Сједињене Америчке Државе Серена Вилијамс 6 7
2 Србија Јелена Јанковић 4 5
5 Русија Јелена Дементјева 6 6
15 Швајцарска Пати Шнидер 2 3
5 Русија Јелена Дементјева 4 4
2 Србија Јелена Јанковић 6 6
29 Аустрија Сибил Бамер 1 4
2 Србија Јелена Јанковић 6 6

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
1 Србија А. Ивановић 6 4 6
Русија В. Душевина 1 6 4 1 Србија А. Ивановић 3 6 3
Q Француска Ж. Коан 7 7 Q Француска Ж. Коан 6 4 6
Аустралија К. Делаква 66 64 Q Француска Ж. Коан 4 4
Естонија К. Канепи 6 6 32 Француска А. Моресмо 6 6
Румунија М. Никулеску 0 3 Естонија К. Канепи 6 4 0
Француска Н. Деши 6 3 2 32 Француска А. Моресмо 2 6 6
32 Француска А. Моресмо 4 6 6 32 Француска А. Моресмо 3 0
19 Русија Н. Петрова 6 6 16 Италија Ф. Пенета 6 6
Француска О. Санчез 2 4 19 Русија Н. Петрова 6 6
Q Кинески Тајпеј С-в. Сје 6 6 Q Кинески Тајпеј С-в. Сје 4 2
Русија Ј. Родина 2 4 19 Русија Н. Петрова 6 4 3
Кина Ш. Пенг 6 6 16 Италија Ф. Пенета 4 6 6
Грчка Е. Данилиду 1 0 Кина Ш. Пенг 2 7 1
Q Швајцарска Ш. Фегеле 6 2 2 16 Италија Ф. Пенета 6 68 6
16 Италија Ф. Пенета 2 6 6

Група 2[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
11 Словачка Д. Хантухова 4 2
Q Немачка А-Л. Гренефелд 6 6 Q Немачка А-Л. Гренефелд 6 6
WC Аустралија Џ. Мур 7 7 WC Аустралија Џ. Мур 1 3
WC Сједињене Америчке Државе М. Уден 65 65 Q Немачка А-Л. Гренефелд 6 7
Пољска М. Домаховска 7 5 4 17 Француска А. Корне 4 5
Сједињене Америчке Државе Б. Матек 67 7 6 Сједињене Америчке Државе Б. Матек 65 1
Француска К. Пен 5 0 17 Француска А. Корне 7 6
17 Француска А. Корне 7 6 Q Немачка А-Л. Гренефелд 5 0
31 Француска В. Разано 4 1 6 Русија Д. Сафина 7 6
Швајцарска Т. Бачински 6 6 Швајцарска Т. Бачински 6 6
Русија А. Кудрјавцева 6 5 3 Кинески Тајпеј Ј-ђ. Чан 3 2
Кинески Тајпеј Ј-ђ. Чан 4 7 6 Швајцарска Т. Бачински 6 5 2
Француска С. Коен Алоро 1 4 6 Русија Д. Сафина 3 7 6
Q Италија Р. Винчи 6 6 Q Италија Р. Винчи 4 3
Q Сједињене Америчке Државе К. Ан 3 4 6 Русија Д. Сафина 6 6
6 Русија Д. Сафина 6 6

Група 3[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
4 Сједињене Америчке Државе С. Вилијамс 6 6
Украјина К. Бондаренко 1 4 4 Сједињене Америчке Државе С. Вилијамс 6 6
Русија Ј. Веснина 4 6 6 Русија Ј. Веснина 1 1
Украјина Ј. Вакуленко 6 1 2 4 Сједињене Америчке Државе С. Вилијамс 6 6
Белорусија О. Говорцова 6 6 30 Јапан А. Сугијама 2 1
Q Чешка С. Захлавова 3 1 Белорусија О. Говорцова 6 64 1
Словенија А. Клепач 6 3 2r 30 Јапан А. Сугијама 4 7 6
30 Јапан А. Сугијама 4 6 4 4 Сједињене Америчке Државе С. Вилијамс 6 6
20 Чешка Н. Вајдишова 6 6 WC Француска С. Бремон 2 2
Чешка П. Цетковска 1 2 20 Чешка Н. Вајдишова 5 3
WC Француска С. Бремон 7 6 WC Француска С. Бремон 7 6
Немачка Ј. Гергес 60 4 WC Француска С. Бремон 7 3 6
Естонија М. Ани 0 65 Италија Т. Гарбин 5 6 4
Италија Т. Гарбин 6 7 Италија Т. Гарбин 5 6 6
WC Сједињене Америчке Државе Г. Бродски 5 3 13 Мађарска А. Савај 7 2 3
13 Мађарска А. Савај 7 6

Група 4[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
9 Пољска А. Радвањска 6 6
Q Казахстан Ј. Шведова 4 2 9 Пољска А. Радвањска 6 7
Тајланд Т. Танасугарн 6 3 2 LL Колумбија М. Дуке Марињо 0 63
LL Колумбија М. Дуке Марињо 0 6 6 9 Пољска А. Радвањска 6 6
Q Румунија Ј. Р. Оларуu 6 6 18 Словачка Д. Цибулкова 0 3
Румунија Е. Галовиц 0 2 Q Румунија Ј. Р. Оларуu 2 2
Сједињене Америчке Државе Џ. Крејбас 3 64 18 Словачка Д. Цибулкова 6 6
18 Словачка Д. Цибулкова 6 7 9 Пољска А. Радвањска 1 3
27 Украјина А. Бондаренко 2 6 6 7 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 6 6
WC Сједињене Америчке Државе Џ. Џексон 6 3 2 27 Украјина А. Бондаренко 6 1 6
Шпанија М. Х. Мартинез Санчез 3 4 Немачка З. Лизики 4 6 4
Немачка З. Лизики 6 6 27 Украјина А. Бондаренко 2 1
Q Чешка Х. Шромова 3 6 3 7 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 6 6
Q Парагвај Р. де лос Риос 6 2 6 Q Парагвај Р. де лос Риос 0 3
Аустралија С. Стосур 2 3 7 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 6 6
7 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 6 6

Доња половина[уреди]

Група 5[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
5 Русија Ј. Дементјева 6 7
Узбекистан А. Аманмурадова 4 5 5 Русија Ј. Дементјева 6 6
Француска П. Пармантје 6 7 Француска П. Пармантје 2 1
Нови Зеланд М. Ераковић 3 62 5 Русија Ј. Дементјева 6 6
Q Сједињене Америчке Државе А. Глач 2 2 Уједињено Краљевство Е. Киотавонг 3 4
Уједињено Краљевство Е. Киотавонг 6 6 Уједињено Краљевство Е. Киотавонг 6 3 6
Шпанија Н. Љагостера Вивес 5 5 25 Италија Ф. Скјавоне 2 6 4
25 Италија Ф. Скјавоне 7 7 5 Русија Ј. Дементјева 6 6
24 Израел Ш. Пер 6 0 1 Кина Н. Ли 4 1
Кина Н. Ли 2 6 6 Кина Н. Ли 4 6 6
Хрватска Ј. Костанић Тошић 4 2 Италија С. Ерани 6 2 0
Италија С. Ерани 6 6 Кина Н. Ли 6 4 6
Русија Ј. Бичкова 6 6 Русија Ј. Макарова 1 6 2
Аустралија А. Родионова 1 3 Русија Ј. Бичкова 6 5 3
Русија Ј. Макарова 1 6 6 Русија Ј. Макарова 3 7 6
10 Русија А. Чакветадзе 6 2 3

Група 6[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
15 Швајцарска П. Шнидер 6 3 6
Q Русија А. Пивоварова 3 6 3 15 Швајцарска П. Шнидер 6 6
Сједињене Америчке Државе В. Кинг 2 6 2 Русија А. Пављученкова 3 3
Русија А. Пављученкова 6 4 6 15 Швајцарска П. Шнидер 7 6
Аргентина Ж. Дулко 4 0 Словачка М. Рибарикова 64 4
Словачка М. Рибарикова 6 6 Словачка М. Рибарикова 6 6
Аустрија Т. Пашек 6 3 6 Аустрија Т. Пашек 1 2
22 Русија М. Кириленко 3 6 4 15 Швајцарска П. Шнидер 4 6 6
28 Словенија К. Среботник 3 6 6 28 Словенија К. Среботник 6 3 3
Белгија Ј. Викмајер 6 0 3 28 Словенија К. Среботник 6 6
Шпанија Л. Домингез Лино 1 2 Аустрија И. Мојсбургер 1 3
Аустрија И. Мојсбургер 6 6 28 Словенија К. Среботник 6 61 6
Чешка Л. Шафаржова 4 6 2 3 Русија С. Кузњецова 3 7 3
Румунија С. Крстеа 6 4 6 Румунија С. Крстеа 63 1
Q Кина Ш. Џанг 4 2 3 Русија С. Кузњецова 7 6
3 Русија С. Кузњецова 6 6

Група 7[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
8 Русија В. Звонарјова 6 6
Чешка Б. Захлавова Стрицова 4 3 8 Русија В. Звонарјова 3 3
Украјина Т. Перебијнис 6 6 Украјина Т. Перебијнис 6 6
Украјина М. Корицева 1 4 Украјина Т. Перебијнис 3 0
Француска А. Резај 6 6 29 Аустрија С. Бамер 6 6
WC Сједињене Америчке Државе Е. Мухамед 2 4 Француска А. Резај 1 5
Јапан А. Накамура 4 2 29 Аустрија С. Бамер 6 7
29 Аустрија С. Бамер 6 6 29 Аустрија С. Бамер 7 0 6
23 Сједињене Америчке Државе Л. Давенпорт 6 6 12 Француска М. Бартоли 63 6 4
Канада А. Вознијак 4 2 23 Сједињене Америчке Државе Л. Давенпорт 7 6
Русија А. Клејбанова 6 7 Русија А. Клејбанова 5 3
Шпанија К. Суарез Наваро 2 5 23 Сједињене Америчке Државе Л. Давенпорт 1 63
Чешка П. Квитова 7 4 2 12 Француска М. Бартоли 6 7
Шпанија В. Руано Паскуал 63 6 6 Шпанија В. Руано Паскуал 4 2
Русија Г. Воскобојева 2 3 12 Француска М. Бартоли 6 6
12 Француска М. Бартоли 6 6

Група 8[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
14 Белорусија В. Азаренка 6 6
Чешка К. Закопалова 2 1 14 Белорусија В. Азаренка 6 6
Италија К. Кнап 0 3 Чешка И. Бенешова 2 3
Чешка И. Бенешова 6 6 14 Белорусија В. Азаренка 4 4
Француска Е. Лоа 0 2 21 Данска К. Возњацки 6 6
Q Италија М. Е. Камерин 6 6 Q Италија М. Е. Камерин 1 2
WC Сједињене Америчке Државе А. Рол 2 1 21 Данска К. Возњацки 6 6
21 Данска К. Возњацки 6 6 21 Данска К. Возњацки 6 2 1
26 Шпанија А. Медина Гаригес 6 7 2 Србија Ј. Јанковић 3 6 6
Бугарска Ц. Пиронкова 4 5 26 Шпанија А. Медина Гаригес 1 4
Кина Ђ. Џенг 6 6 Кина Ђ. Џенг 6 6
Q Сједињене Америчке Државе Ш. Пери 2 3 Кина Ђ. Џенг 5 5
Кина Ц. Јан 2 4 2 Србија Ј. Јанковић 7 7
Шведска С. Арвидсон 6 6 Шведска С. Арвидсон 3 7 5
WC Сједињене Америчке Државе К. Вандевеј 3 1 2 Србија Ј. Јанковић 6 65 7
2 Србија Ј. Јанковић 6 6

Спољашње везе[уреди]