Отворено првенство САД у тенису 2010 — мушкарци појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
US Open.svg

Бранилац титуле је био Хуан Мартин дел Потро, али је одлучио да не учествује у такмичењу, пошто је због операције ручног чланка почео да тренира тек у августу. Дел Потро је тако, после Кена Роузвола (1971) и Пита Сампраса (2003), постао трећи тенисер који није бранио титулу на овом турниру.[1]

Рафаел Надал је освојеном титулом постао тек четврти тенисер у Опен ери који је комплетирао "Грен слем каријере" (најмање једну освојену титулу на сваком од четири највећа турнира). Након њега, то је пошло за руком само Новаку Ђоковићу на Отвореном првенству Француске у тенису 2016. године.

Носиоци[уреди]

Жреб[уреди]

Легенда


Финале[уреди]

Четвртфинале Полуфинале Финале
                     
1 Шпанија Рафаел Надал 7 6 6    
8 Шпанија Фернандо Вердаско 5 3 4    
1 Шпанија Рафаел Надал 6 6 6    
12 Русија Михаил Јужни 2 3 4    
25 Швајцарска Станислас Вавринка 6 67 6 3 3
12 Русија Михаил Јужни 3 7 3 6 6
1 Шпанија Рафаел Надал 6 5 6 6  
3 Србија Новак Ђоковић 4 7 4 2  
17 Француска Гаел Монфис 62 1 2    
3 Србија Новак Ђоковић 7 6 6    
3 Србија Новак Ђоковић 5 6 5 6 7
2 Швајцарска Роџер Федерер 7 1 7 2 5
5 Шведска Робин Седерлинг 4 4 5    
2 Швајцарска Роџер Федерер 6 6 7    

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
1 Шпанија Р. Надал 7 7 6    
  Русија Т. Габашвили 64 64 3     1 Шпанија Р. Надал 6 7 7    
  Аргентина М. Гонзалез 5 5 1       Узбекистан Д. Истомин 2 65 5    
  Узбекистан Д. Истомин 7 7 6     1 Шпанија Р. Надал 6 6 6    
  Француска Ж. Симон 6 6 6       Француска Ж. Симон 4 4 2    
WC Сједињене Америчке Државе Д. Јанг 1 4 2       Француска Ж. Симон 4 6 1 6 6
  Немачка Т. Камке 2 6 2 4   29 Немачка Ф. Колшрајбер 6 3 6 1 3
29 Немачка Ф. Колшрајбер 6 4 6 6   1 Шпанија Р. Надал 6 6 6    
23 Шпанија Ф. Лопез 6 6 6 23 Шпанија Ф. Лопез 3 4 4
  Колумбија С. Хиралдо 4 4 4     23 Шпанија Ф. Лопез 6 64 5 7 6
  Немачка Р. Шитлер 3 3 6 6 62 Q Француска Б. Пер 4 7 7 63 2
Q Француска Б. Пер 6 6 4 3 7 23 Шпанија Ф. Лопез 6 4      
  Украјина С. Стаховски 68 7 6 6     Украјина С. Стаховски 3 0 r    
  Аустралија П. Лучак 7 5 4 2     Украјина С. Стаховски 6 5 3 6 7
Q Сједињене Америчке Државе Р. Харисон 6 64 6 6   Q Сједињене Америчке Државе Р. Харисон 3 7 6 3 66
15 Хрватска И. Љубичић 3 7 3 4  

Група 2[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
10 Шпанија Д. Ферер 6 6 6    
  Украјина А. Долгополов 2 2 3     10 Шпанија Д. Ферер 6 6 6    
  Немачка Б. Бекер 7 7 6       Немачка Б. Бекер 3 4 4    
  Немачка Д. Брандс 61 65 4     10 Шпанија Д. Ферер 7 6 6    
  Финска Ј. Нијеминен 61 4 3       Шпанија Д. Химено-Травер 62 2 2    
  Шпанија Д. Химено-Травер 7 6 6       Шпанија Д. Химено-Травер 4 6 6 7  
  Француска Ж. Шарди 6 7 6       Француска Ж. Шарди 6 2 0 62  
24 Летонија Е. Гулбис 2 61 4     10 Шпанија Д. Ферер 7 7 3 3 64
31 Аргентина Д. Налбандијан 7 3 6 66 6 8 Шпанија Ф. Вердаско 5 68 6 6 7
Q Јужноафричка Република Р. де Вуст 64 6 4 7 4 31 Аргентина Д. Налбандијан 7 6 6    
  Француска Ф. Сера 7 6 6       Француска Ф. Сера 5 4 2    
  Немачка Ф. Мајер 5 2 0     31 Аргентина Д. Налбандијан 2 6 3 2  
  Шпанија П. Риба 6 1 4 6 61 8 Шпанија Ф. Вердаско 6 3 6 6  
Q Француска А. Манарино 3 6 6 4 7 Q Француска А. Манарино 1 2 2    
  Италија Ф. Фоњини 6 5 1 6 3 8 Шпанија Ф. Вердаско 6 6 6    
8 Шпанија Ф. Вердаско 1 7 6 4 6

Група 3[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
4 Уједињено Краљевство Е. Мари 6 6 6    
  Словачка Л. Лацко 3 2 2     4 Уједињено Краљевство Е. Мари 7 6 6    
  Шпанија Р. Рамирез Идалго 4 66 5       Јамајка Д. Браун 5 3 0    
  Јамајка Д. Браун 6 7 7     4 Уједињено Краљевство Е. Мари 7 64 3 3  
  Аргентина Х. И. Чела 6 4 6 6   25 Швајцарска С. Вавринка 63 7 6 6  
  Кинески Тајпеј Лу Ј. 4 6 3 3     Аргентина Х. И. Чела 5 3 4    
  Казахстан М. Кукушкин 3 2 2     25 Швајцарска С. Вавринка 7 6 6    
25 Швајцарска С. Вавринка 6 6 6     25 Швајцарска С. Вавринка 7 65 7 4 6
20 Сједињене Америчке Државе С. Квери 6 4 7 6 20 Сједињене Америчке Државе С. Квери 69 7 5 6 4
WC Сједињене Америчке Државе Б. Клан 3 6 5 4   20 Сједињене Америчке Државе С. Квери 6 6 6    
  Шпанија М. Гранољерс 2 5 6 6 6   Шпанија М. Гранољерс 2 3 4    
  Италија А. Сепи 6 7 3 2 3 20 Сједињене Америчке Државе С. Квери 6 6 6    
  Шпанија Г. Гарсија-Лопез 6 6 7     14 Шпанија Н. Алмагро 3 4 4    
  Пољска Л. Кубот 3 2 64       Шпанија Г. Гарсија-Лопез 3 65 6 64  
  Италија П. Стараче 6 4 4 65   14 Шпанија Н. Алмагро 6 7 4 7  
14 Шпанија Н. Алмагро 4 6 6 7  

Група 4[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
12 Русија М. Јужни 6 6 6    
  Казахстан А. Голубјев 2 3 3     12 Русија М. Јужни 6 6 4 6  
  Израел Д. Села 7 7 6       Израел Д. Села 1 3 6 3  
  Белгија К. Малис 61 5 2     12 Русија М. Јужни 6 67 7 6  
WC Сједињене Америчке Државе Џ. Сок 1 4 6 1   18 Сједињене Америчке Државе Џ. Изнер 4 7 65 4  
  Швајцарска М. Кјудинели 6 6 1 6     Швајцарска М. Кјудинели 3 6 67 4  
  Португалија Ф. Гил 4 3 4     18 Сједињене Америчке Државе Џ. Изнер 6 3 7 6  
18 Сједињене Америчке Државе Џ. Изнер 6 6 6     12 Русија М. Јужни 7 6 4 6  
28 Чешка Р. Штјепанек 4 2 6 4   Шпанија Т. Робредо 5 2 6 4
  Француска Ж. Бенето 6 6 4 6     Француска Ж. Бенето 4 61 r    
  Шпанија Т. Робредо 6 6 6       Шпанија Т. Робредо 6 62      
Q Чешка Л. Росол 4 3 1       Шпанија Т. Робредо 3 7 6 2  
  Румунија В. Ханеску 6 6 6       Француска М. Љодра 6 66 4 1 r
  Аргентина К. Берлок 2 4 3       Румунија В. Ханеску 62 4 2    
  Француска М. Љодра 7 6 6       Француска М. Љодра 7 6 6    
7 Чешка Т. Бердих 63 4 4    

Доња половина[уреди]

Група 5[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
6 Русија Н. Давиденко 6 6 6    
  Сједињене Америчке Државе М. Расел 4 1 3     6 Русија Н. Давиденко 3 4 2    
  Немачка С. Гројл 3 4 2       Француска Р. Гаске 6 6 6    
  Француска Р. Гаске 6 6 6       Француска Р. Гаске 6 7 7    
  Јужноафричка Република К. Андерсон 6 6 6       Јужноафричка Република К. Андерсон 4 63 5    
  Индија С. Деварман 3 4 3       Јужноафричка Република К. Андерсон 64 6 5 6 7
WC Сједињене Америчке Државе Т. Смичек 3 5 66     26 Бразил Т. Белучи 7 4 7 4 62
26 Бразил Т. Белучи 6 7 7       Француска Р. Гаске 4 5 5    
17 Француска Г. Монфис 3 6 6 65 6 17 Француска Г. Монфис 6 7 7
Q Сједињене Америчке Државе Р. Кендрик 6 3 4 7 4 17 Француска Г. Монфис 6 6 6    
  Русија И. Андрејев 6 4 7 6     Русија И. Андрејев 3 4 3    
  Аргентина О. Зебаљос 3 6 64 3   17 Француска Г. Монфис 7 64 6 6  
  Србија Ј. Типсаревић 4 7 7 6     Србија Ј. Типсаревић 64 7 2 4  
  Белгија О. Рохус 6 5 60 2     Србија Ј. Типсаревић 3 7 6 7  
  Француска С. Робер 3 2 2     9 Сједињене Америчке Државе Е. Родик 6 5 3 64  
9 Сједињене Америчке Државе Е. Родик 6 6 6    

Група 6[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
16 Кипар М. Багдатис 3 6 6    
  Француска А. Клеман 6 2 1 6 7   Француска А. Клеман 6 5      
  Аргентина Е. Шванк 6 7 4 6     Аргентина Е. Шванк 3 5 r    
  Сједињене Америчке Државе Р. Ђинепри 4 63 6 3     Француска А. Клеман 6 3 4 6 3
  Уругвај П. Куевас 7 6 6     19 Сједињене Америчке Државе М. Фиш 4 6 6 1 6
Q Бразил Х. Силва 60 1 2       Уругвај П. Куевас 5 0 2    
  Чешка Ј. Хајек 0 6 6 0 1 19 Сједињене Америчке Државе М. Фиш 7 6 6    
19 Сједињене Америчке Државе М. Фиш 6 3 4 6 6 19 Сједињене Америчке Државе М. Фиш 3 4 1    
30 Аргентина Х. Монако 2 65 3 3 Србија Н. Ђоковић 6 6 6
Q Канада П. Полански 6 7 6     Q Канада П. Полански 7 3 2 4  
  Белгија К. Влиген 3 2 4     WC Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 61 6 6 6  
WC Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 6 6 6     WC Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 1 64 3    
  Немачка Ф. Печнер 6 6 6     3 Србија Н. Ђоковић 6 7 6    
Q Чешка Д. Лојда 3 1 1       Немачка Ф. Печнер 5 3 66    
  Србија В. Троицки 3 6 6 5 3 3 Србија Н. Ђоковић 7 6 7    
3 Србија Н. Ђоковић 6 3 2 7 6

Група 7[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
5 Шведска Р. Седерлинг 7 6 62 5 6
Q Аустрија А. Хајдер-Маурер 5 3 7 7 4 5 Шведска Р. Седерлинг 6 6 6    
  Сједињене Америчке Државе Т. Дент 6 7 6       Сједињене Америчке Државе Т. Дент 2 2 4    
  Колумбија А. Фаља 4 5 1     5 Шведска Р. Седерлинг 6 6 6    
  Холандија Т. де Бакер 6 7 6       Холандија Т. де Бакер 2 3 3    
Q Француска М. Жикел 4 5 2       Холандија Т. де Бакер 64 6 6 3  
Q Хрватска И. Додиг 62 6 1     Q Хрватска И. Додиг 7 2 3 2 r
27 Чиле Ф. Гонзалес 7 1 0 r   5 Шведска Р. Седерлинг 4 6 6 6  
21 Шпанија А. Монтањес 5 1 7 7 6 21 Шпанија А. Монтањес 6 3 2 3
  Пољска М. Пшисјезни 7 6 5 65 0 21 Шпанија А. Монтањес 6 6 6    
WC Аустралија К. Бол 64 6 6 6   WC Аустралија К. Бол 4 3 1    
Q Канада М. Раонић 7 3 3 2   21 Шпанија А. Монтањес 6 2      
Q Јапан К. Нишикори 7 5       Q Јапан К. Нишикори 2 1 r    
  Казахстан Ј. Корољов 60 2 r     Q Јапан К. Нишикори 5 7 3 7 6
  Украјина И. Марченко 5 3 1     11 Хрватска М. Чилић 7 66 6 63 1
11 Хрватска М. Чилић 7 6 6    

Група 8[уреди]

1. коло 2. коло 3. коло Осмина финала
13 Аустрија Ј. Мелцер 6 6 3 4 6
  Русија Д. Турсунов 4 2 6 6 2 13 Аустрија Ј. Мелцер 6 64 6 1 7
Q Литванија Р. Беранкис 6 65 6 6   Q Литванија Р. Баранкис 4 7 3 6 5
WC Сједињене Америчке Државе Р. Свитинг 4 7 3 2   13 Аустрија Ј. Мелцер 7 6 6    
  Немачка Б. Фау 4 5 6 64   22 Шпанија Х. К. Фереро 5 3 1    
  Бразил Р. Мело 6 7 4 7     Бразил Р. Мело 1 4 4    
Q Словачка М. Клижан 1 3 0     22 Шпанија Х. К. Фереро 6 6 6    
22 Шпанија Х. К. Фереро 6 6 6     13 Аустрија Ј. Мелцер 3 64 3    
32 Аустралија Л. Хјуит 3 4 7 6 1 2 Швајцарска Р. Федерер 6 7 6
  Француска П.-А. Матје 6 6 5 4 6   Француска П-А. Матје 7 6 6    
  Аргентина Л. Мајер 6 64 62 1   WC Француска Г. Рифен 63 4 3    
WC Француска Г. Рифен 2 7 7 6     Француска П-А. Матје 4 3 3    
  Немачка М. Берер 63 3 1     2 Швајцарска Р. Федерер 6 6 6    
  Немачка А. Бек 7 6 6       Немачка А. Бек 3 4 3    
  Аргентина Б. Дабул 1 4 2     2 Швајцарска Р. Федерер 6 6 6    
2 Швајцарска Р. Федерер 6 6 6    

Извори[уреди]

Спољашње везе[уреди]