1941 — разлика између измена

Пређи на навигацију Пређи на претрагу
2.008 бајтова додато ,  пре 10 месеци
== Рођења ==
{{Посебан чланак|:Категорија:Рођени 1941.}}
 
=== Јануар ===
* [[1. јануар]] — [[Ева Рас]], српска глумица, књижевница и сликарка
* [[14. јануар]] — [[Феј Данавеј]], америчка глумица
* [[21. јануар]] — [[Пласидо Доминго]], шпански оперски певач
 
=== Фебруар ===
* [[8. фебруар]] — [[Ник Нолти]], амерички глумац, продуцент и модел
 
=== Март ===
* [[15. март]] — [[Душан Голумбовски]], српски глумац, ТВ видитељ, певач и публициста († [[2016]])
<!--* [[1. март]] —-->
* [[26. март]] — [[Ричард Докинс]], британскиенглески етолог, еволутивни биолог и писац
* [[27. март]] — [[Мики Јевремовић]], српски музичар (певач) († [[2017]])
 
=== Април ===
* [[74. април]] — [[ГорденПетар КејКраљ]], енглескисрпски глумац († [[2011]])
* [[257. април]] — [[АриГорден ден ХартогКеј]], холандскиенглески бициклиста.глумац и певач († [[2017]])
* [[2814. април]] — [[ЛисјенЏули ЕмарКристи]], францускиенглеска бициклиста.глумица
* [[23. април]] — [[Ари ден Хартог]], холандски бициклиста († [[2018]])
* [[28. април]] — [[Лисјен Емар]], француски бициклиста
 
=== Мај ===
* [[6. мај]] — [[Ивица Осим]], босанскохерцеговачки фудбалер и фудбалски тренер
<!--* [[1. мај]] —-->
* [[2413. мај]] — [[БобРичи ДиланВаленс]], амерички певач,музичар текстописац(† и музичар.[[1959]])
* [[19. мај]] — [[Тања Малет]], енглески модел и глумица († [[2019]])
* [[24. мај]] — [[Боб Дилан]], амерички музичар, писац и песник
 
=== Јун ===
* [[7. јун]] — [[Станислава Пешић]], српска глумица († [[1997]])
 
=== Август ===
* [[7. август]] — [[Владислав Лучић]], српски кошаркаш и кошаркашки тренер
<!--* [[1. август]] —-->
* [[20. август]] — [[Слободан Милошевић]], бившисрпски председникполитичар и правник, [[РепубликаСписак Србијапредседника (1990—2006)Србије|председник Србије]] (1989—1997) и [[СавезнаПредседник РепубликаСрбије Југославија|Савезнеи РепубликеЦрне ЈугославијеГоре]]. (1997—2000) († [[2006]])
 
=== Септембар ===
* [[9. септембар]] — [[ДенисОтис РичиРединг]], [[Сједињенеамерички Америчкесоул Државе|америчкимузичар († [[1967]] информатичар)
 
=== Октобар ===
* [[13. октобар]] — [[Пол Сајмон]], амерички музичар и глумац
* [[31. октобар]] — [[Сали Киркланд]], америчка глумица
 
=== Новембар ===
* [[20. новембар]] — [[Живко Николић]], црногорски редитељ и сценариста († [[2001]])
* [[23. новембар]] — [[Франко Неро]], италијански глумац
* [[27. новембар]] — [[Еме Жаке]], француски фудбалер и фудбалски тренер
 
=== Децембар ===
* <!-- [[125. децембар]] —--> [[Гидо Рејбрук]], белгијски бициклиста
* [[2531. децембар]] — [[ГидоСара РејбрукМајлс]], белгијскиенглеска бициклиста.глумица
 
== Смрти ==
Анониман корисник

Мени за навигацију