Рукомет за жене на Летњим олимпијским играма 2000.

С Википедије, слободне енциклопедије
Olympic pictogram Handball.png
Olympic flag.svg

.

Такмичења у рукомету за жене на Олимпијским играма у Сиднеју 2000. одржана су у периоду од 17. септембра до 1. октобра када је одиграна финална утакмица.

Учествовало је 10 репрезентација подељених у две групе по пет екипа. У групама се играло по једноструком бод систему (свако са сваким једну утакмицу). Прве 4 екипе из сваке групе ушле су у четвртфинале, у којем су се састали: првопласирани из једне са четвртопласираним из друге групе а другопласирани са трећепласираним. Поражени су играли за пласман од петог до осмог места а победници за пласман од првог до четвртог места по куп систему (елиминацијом). Екипе које су заузеле пето (последње место) у својим групама играле су меч за девето место.

Група А[уреди | уреди извор]

Датум време 1. екипа Резултат 2. екипа
17. септембар 14,30  Мађарска 42 : 22  Ангола
21,30  Јужна Кореја 25 : 18  Француска
19. септембар 16,30  Француска 22 : 23  Мађарска
19,30  Румунија 25: 34  Јужна Кореја
21. септембар 16,30  Ангола 25 : 35  Румунија
21,30  Мађарска 33 : 41  Јужна Кореја
23. септембар 14,30  Ангола 27 : 29  Француска
21,30  Румунија 21 : 21  Мађарска
25. септембар 16,30  Јужна Кореја 31 : 24  Ангола
21,30  Француска 21 : 18  Румунија

Табела групе А[уреди | уреди извор]

Пласман Екипа У П Н Г ДГ ПГ ГР Бодови
1.  Јужна Кореја 4 4 0 0 131 100 +31 8
2.  Мађарска 4 2 1 1 119 106 +13 5
3.  Француска 4 2 0 2 90 93 -3 4
4.  Румунија 4 1 1 2 99 101 -2 3
5.  Ангола 4 0 0 4 98 137 -39 0
  • Легенда:
    У = утакмица, П = победа, Н = нерешено
    Г = пораз, ДГ = дати голови, ПГ = примљени голови, ГР = гол-разлика

Група Б[уреди | уреди извор]

Датум време 1. екипа Резултат 2. екипа
17. септембар 16,30  Данска 17 : 19  Норвешка
19,30  Аустралија 19 : 32  Бразил
19. септембар 14,30  Норвешка 28 : 18  Аустралија
21,30  Аустрија 26: 30  Данска
21. септембар 14,30  Бразил 26 : 45  Аустрија
19,30  Аустралија 12 : 38  Данска
23. септембар 16,30  Бразил 16: 30  Норвешка
19,30  Аустрија 39 : 10  Аустралија
25. септембар 14,30  Данска 39 : 26  Бразил
19,30  Норвешка 24 : 21  Аустрија

Табела групе Б[уреди | уреди извор]

Пласман Екипа У П Н Г ДГ ПГ ГР Бодови
1.  Норвешка 4 4 0 0 101 72 +29 8
2.  Данска 4 3 0 1 124 83 +41 6
3.  Аустрија 4 2 0 2 131 90 +41 4
4.  Бразил 4 1 0 3 100 133 -33 2
5.  Аустралија 4 0 0 4 59 137 -78 0

Четвртфинале[уреди | уреди извор]

Датум време 1. екипа Резултат 2. екипа
28. септембар 14,30  Јужна Кореја 35 : 24  Бразил
16,30  Аустрија 27 : 28  Мађарска
19,30  Француска 26 : 28  Данска
21,30  Норвешка 28 : 16  Румунија

од 5 до 8 места[уреди | уреди извор]

Датум време 1. екипа Резултат 2. екипа
30. септембар 9,30  Бразил 23 : 32  Француска
11,30  Аустрија 29 : 23  Румунија

Полуфинале[уреди | уреди извор]

Датум време 1. екипа Резултат 2. екипа
29. септембар 19,30  Јужна Кореја 29 : 31  Данска
21,30  Мађарска 28 : 23  Норвешка

Финални мечеви[уреди | уреди извор]

Меч за Датум време 1. екипа Резултат 2. екипа
9 место 28. септембар 12,30  Ангола 26 : 18  Аустралија
7 место 1. октобар 9,30  Бразил 33 : 38  Румунија
5 место 11,30  Француска 32 : 33  Аустрија
3 место 14,30  Јужна Кореја 21 : 22  Норвешка
1 место 16,30  Данска 31 : 27  Мађарска

Коначан пласман[уреди | уреди извор]

Злато  Данска
Сребро  Мађарска
Бронза  Норвешка
4.  Јужна Кореја
5.  Аустрија
6.  Француска
7.  Румунија
8.  Бразил
9.  Ангола
10.  Аустралија

Састави екипа победница[уреди | уреди извор]

1  Данска Лене Рантала, Катрине Фруелунд, Камила Андерсен, Мете Вестергорд, Анете Хофман Моберг, Кристина Рослинг, Тина Бетцау, Јане Колинг, Анја Нилсен, Карин Мортенсен, Лоте Кјерсков, Маја Гренбек, Тонје Кјергорд, Рике Петерсен, Карен Бредсгорд
2  Мађарска Андреа Фаркаш, Тамашне Жембери, Илдико Падар, Анико Нађ, Рита Дели, Бојана Радуловић, Кристина Пигницки, Агнеш Фаркаш, Анико Кантор, Беата Шити, Беатрикс Кекењ, Каталин Палингер, Дора Леви, Анита Кулчар, Беатрикс Балог
3  Норвешка Хејди Тјугум, Тонје Ларсен, Ћерсти Грини, Кристине Дувхолт, Сусан Јоксер Бјеркрхејм, Елсе-Марте Серлије-Либек, Моника Сандве, Мија Хундвин, Маријане Рокне, Трине Халтвик, Ан Катрин Ериксен, Сецилије Легангер, Бригите Сетем, Елисабет Хилмо, Јеанете Нилсен

Види још[уреди | уреди извор]