Светско првенство у хокеју на леду 2011 — Дивизија II

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Светско првенство у хокеју на леду 2011
СП у хокеју на леду 2011. — Дивизија II
Домаћин Аустралија  Хрватска
Време одржавањаА: 4. април10. април
Б: 10. април16. април
Екипа12 (две групе по шест тимова)
Дворане2 (у 2 града)
Gouden medaille.svg ШампионЗастава Аустралије АУС Застава Румуније РУМ ( титула)
Zilveren medaille.svg ДругиЗастава Новог Зеланда НЗЛ Застава Хрватске ХРВ
Bronzen medaille.svg ТрећиЗастава Србије СРБ Застава Исланда ИСЛ
Статистика
Најбољи стрелацАустралија Јозеф Хјуз (7 гола) (група А)
Хрватска Марко Ловренчић (8 гола) (група Б)
Најефикаснији играчАустралија Јозеф Хјуз (11 поена) (група А)
Хрватска Марко Ловренчић (18 поена) (група Б)
Најбољи играч.

Светско првенство у хокеју на леду - Дивизија II 2011. је хокејашки турнир који се одржава под окриљем Светске хокејашке федерације (ИИХФ).

Учесници[уреди]

Група А[уреди]

Репрезентација Сезона 2010
Застава Србије СРБ 6. место у Дивизији I-Група А (Испали у дивизију II)
Застава Аустралије АУС Домаћин 2. место у Дивизији II-Група А 2010.
Застава Белгије БЕЛ 3. место у Дивизији II-Група Б 2010.
Застава Новог Зеланда НЗЛ 4. место у Дивизији II-Група Б 2010.
Застава Јужне Кореје КОР 5. место у Дивизији II-Група А 2010.
Застава Северне Кореје СКО 1. место у Дивизији III-Група А 2010. (Пласирали се у Дивизију I)

Група Б[уреди]

Репрезентација Сезона 2009.
Застава Хрватске ХРВ Домаћин, 16. место у Дивизији I-Група А (Испали у дивизију II)
Застава Румуније РУМ 2. место у Дивизији II-Група Б 2010.
Застава Исланда ИСЛ 3. место у Дивизији II-Група Б 2010.
Застава Бугарске БУГ 4. место у Дивизији II-Група А 2010.
Кина Кина 5. место у Дивизији I-Група Б 2010.
Застава Ирске Ирска 1. место у Дивизији III-Група А 2010. (Пласирали се у Дивизију II)

Такмичење[уреди]

Група А[уреди]

Мечеви групе А играју су се у Мелбурну (Аустралија)

Датум Репрезентација Репрезентација Резултат
4.4.2011 Застава Белгије БЕЛ Застава Србије СРБ 3:2 (1:1,2:0,0:1)
4.4.2011 Застава Северне Кореје СКО Застава Новог Зеланда НЗЛ 0:5*
4.4.2011 Застава Аустралије АУС Застава Мексика МЕК 11:1 (1:0,4:0,6:1)
5.4.2011 Застава Србије СРБ Застава Новог Зеланда НЗЛ 6:4 (4:1,0:0,2:3)
5.4.2011 Застава Мексика МЕК Застава Северне Кореје СКО 5:0*
6.4.2011 Застава Аустралије АУС Застава Белгије БЕЛ 5:3 (0:0,3:1,2:2)
7.4.2011 Застава Србије СРБ Застава Мексика МЕК 7:0 (1:0,4:0,2:0)
7.4.2011 Застава Белгије БЕЛ Застава Новог Зеланда НЗЛ 0:5 (0:2,0:3,0:0)
7.4.2011 Застава Аустралије АУС Застава Северне Кореје СКО 5:0*
8.4.2011 Застава Северне Кореје СКО Застава Србије СРБ 0:5*
9.4.2011 Застава Мексика МЕК Застава Белгије БЕЛ 2:8 (1:1,0:3,1:4)
9.4.2011 Застава Новог Зеланда НЗЛ Застава Аустралије АУС 0:2 (0:0,0:2,0:0)
10.4.2011 Застава Белгије БЕЛ Застава Северне Кореје СКО 5:0*
10.4.2011 Застава Новог Зеланда НЗЛ Застава Мексика МЕК 5:0 (1:0,2:0,2:0)
10.4.2011 Застава Србије СРБ Застава Аустралије АУС 2:4 (1:2,0:1,1:1)
  • *службени резултат
# Репрезентација ИГ
Д ДП ИЗП П ГД ГП ГР Б
1 Застава Аустралије АУС 5 5 0 0 0 27 6 +21 15
2 Застава Новог Зеланда НЗЛ 5 3 0 0 2 19 8 +11 9
3 Застава Србије СРБ 5 3 0 0 2 22 11 +11 9
4 Застава Белгије БЕЛ 5 3 0 0 2 19 14 +5 9
5 Застава Мексика МЕК 5 1 0 0 4 8 31 -23 3
6 Застава Северне Кореје СКО 5 0 0 0 5 0 25 -25 0

Застава Аустралије АУС се пласирала у Дивизију I.

Застава Северне Кореје СКО испала у Дивизију III.

Група Б[уреди]

Мечеви групе Б играју се у Загребу (Хрватска)

Датум Репрезентација Репрезентација Резултат
10.4.2011 Застава Румуније РУМ Кина Кина 9:4 (5:1,1:2,3:1)
10.4.2011 Застава Ирске Ирска Застава Бугарске БУГ 0:6 (0:2,0:4,0:0)
10.4.2011 Застава Исланда ИСЛ Застава Хрватске ХРВ 0:9 (0:3,0:3,0:3)
11.4.2011 Кина Кина Застава Ирске Ирска 5:0 (0:0,2:0,3:0)
11.4.2011 Застава Румуније РУМ Застава Исланда ИСЛ 4:2 (0:1,2:1,2:0)
11.4.2011 Застава Хрватске ХРВ Застава Бугарске БУГ 17:2 (4:0,9:1,4:1)
13.4.2011 Застава Исланда ИСЛ Застава Бугарске БУГ 3:2 (0:0,3:0,0:2)
13.4.2011 Застава Румуније РУМ Застава Ирске Ирска 22:0 (6:0,8:0,8:0)
13.4.2011 Застава Хрватске ХРВ Кина Кина 5:2 (1:1,3:0,1:1)
15.4.2011 Застава Бугарске БУГ Застава Румуније РУМ 1:10 (0:3,1:5,0:2)
15.4.2011 Кина Кина Застава Исланда ИСЛ 3:5 (1:1,1:3,1:1)
15.4.2011 Застава Ирске Ирска Застава Хрватске ХРВ 4:21 (1:7,0:6,3:8)
16.4.2011 Застава Исланда ИСЛ Застава Ирске Ирска 14:0 (6:0,5:0,3:0)
16.4.2011 Застава Бугарске БУГ Кина Кина 6:12 (0:2,4:5,2:5)
16.4.2011 Застава Хрватске ХРВ Застава Румуније РУМ 1:2 (1:0,0:1,0:1)
# Репрезентација ИГ
Д ДП ИЗП П ГД ГП ГР Б
1 Застава Румуније РУМ 5 5 0 0 0 47 8 +39 15
2 Застава Хрватске ХРВ 5 4 0 0 1 53 10 +43 12
3 Застава Исланда ИСЛ 5 3 0 0 2 24 18 +6 9
4 Кина Кина 5 2 0 0 3 26 25 +1 6
5 Застава Бугарске БУГ 5 1 0 0 4 17 42 -25 3
6 Застава Ирске Ирска 5 0 0 0 5 4 68 -64 0

Застава Румуније РУМ се пласирала у Дивизију I.

Застава Ирске Ирска испала у Дивизију III.

Спољашње везе[уреди]