Светско првенство у хокеју на леду 2011 — Дивизија II

Светско првенство у хокеју на леду 2011
СП у хокеју на леду 2011. — Дивизија II
Домаћин Аустралија  Хрватска
Време одржавањаА: 4. април10. април
Б: 10. април16. април
Екипа12 (две групе по шест тимова)
Дворане2 (у 2 града)
Gouden medaille.svg Шампион АУС  РУМ ( титула)
Zilveren medaille.svg Други НЗЛ  ХРВ
Bronzen medaille.svg Трећи СРБ  ИСЛ
Статистика
Најбољи стрелацАустралија Јозеф Хјуз (7 гола) (група А)
Хрватска Марко Ловренчић (8 гола) (група Б)
Најефикаснији играчАустралија Јозеф Хјуз (11 поена) (група А)
Хрватска Марко Ловренчић (18 поена) (група Б)
Најбољи играч.

Светско првенство у хокеју на леду - Дивизија II 2011. је хокејашки турнир који се одржава под окриљем Светске хокејашке федерације (ИИХФ).

Учесници[уреди | уреди извор]

Група А[уреди | уреди извор]

Репрезентација Сезона 2010
 СРБ 6. место у Дивизији I-Група А (Испали у дивизију II)
 АУС Домаћин 2. место у Дивизији II-Група А 2010.
 БЕЛ 3. место у Дивизији II-Група Б 2010.
 НЗЛ 4. место у Дивизији II-Група Б 2010.
 КОР 5. место у Дивизији II-Група А 2010.
 СКО 1. место у Дивизији III-Група А 2010. (Пласирали се у Дивизију I)

Група Б[уреди | уреди извор]

Репрезентација Сезона 2009.
 ХРВ Домаћин, 16. место у Дивизији I-Група А (Испали у дивизију II)
 РУМ 2. место у Дивизији II-Група Б 2010.
 ИСЛ 3. место у Дивизији II-Група Б 2010.
 БУГ 4. место у Дивизији II-Група А 2010.
 Кина 5. место у Дивизији I-Група Б 2010.
 Ирска 1. место у Дивизији III-Група А 2010. (Пласирали се у Дивизију II)

Такмичење[уреди | уреди извор]

Група А[уреди | уреди извор]

Мечеви групе А играју су се у Мелбурну (Аустралија)

Датум Репрезентација Репрезентација Резултат
4.4.2011  БЕЛ  СРБ 3:2 (1:1,2:0,0:1)
4.4.2011  СКО  НЗЛ 0:5*
4.4.2011  АУС  МЕК 11:1 (1:0,4:0,6:1)
5.4.2011  СРБ  НЗЛ 6:4 (4:1,0:0,2:3)
5.4.2011  МЕК  СКО 5:0*
6.4.2011  АУС  БЕЛ 5:3 (0:0,3:1,2:2)
7.4.2011  СРБ  МЕК 7:0 (1:0,4:0,2:0)
7.4.2011  БЕЛ  НЗЛ 0:5 (0:2,0:3,0:0)
7.4.2011  АУС  СКО 5:0*
8.4.2011  СКО  СРБ 0:5*
9.4.2011  МЕК  БЕЛ 2:8 (1:1,0:3,1:4)
9.4.2011  НЗЛ  АУС 0:2 (0:0,0:2,0:0)
10.4.2011  БЕЛ  СКО 5:0*
10.4.2011  НЗЛ  МЕК 5:0 (1:0,2:0,2:0)
10.4.2011  СРБ  АУС 2:4 (1:2,0:1,1:1)
  • *службени резултат
# Репрезентација ИГ
Д ДП ИЗП П ГД ГП ГР Б
1  АУС 5 5 0 0 0 27 6 +21 15
2  НЗЛ 5 3 0 0 2 19 8 +11 9
3  СРБ 5 3 0 0 2 22 11 +11 9
4  БЕЛ 5 3 0 0 2 19 14 +5 9
5  МЕК 5 1 0 0 4 8 31 -23 3
6  СКО 5 0 0 0 5 0 25 -25 0

 АУС се пласирала у Дивизију I.

 СКО испала у Дивизију III.

Група Б[уреди | уреди извор]

Мечеви групе Б играју се у Загребу (Хрватска)

Датум Репрезентација Репрезентација Резултат
10.4.2011  РУМ  Кина 9:4 (5:1,1:2,3:1)
10.4.2011  Ирска  БУГ 0:6 (0:2,0:4,0:0)
10.4.2011  ИСЛ  ХРВ 0:9 (0:3,0:3,0:3)
11.4.2011  Кина  Ирска 5:0 (0:0,2:0,3:0)
11.4.2011  РУМ  ИСЛ 4:2 (0:1,2:1,2:0)
11.4.2011  ХРВ  БУГ 17:2 (4:0,9:1,4:1)
13.4.2011  ИСЛ  БУГ 3:2 (0:0,3:0,0:2)
13.4.2011  РУМ  Ирска 22:0 (6:0,8:0,8:0)
13.4.2011  ХРВ  Кина 5:2 (1:1,3:0,1:1)
15.4.2011  БУГ  РУМ 1:10 (0:3,1:5,0:2)
15.4.2011  Кина  ИСЛ 3:5 (1:1,1:3,1:1)
15.4.2011  Ирска  ХРВ 4:21 (1:7,0:6,3:8)
16.4.2011  ИСЛ  Ирска 14:0 (6:0,5:0,3:0)
16.4.2011  БУГ  Кина 6:12 (0:2,4:5,2:5)
16.4.2011  ХРВ  РУМ 1:2 (1:0,0:1,0:1)
# Репрезентација ИГ
Д ДП ИЗП П ГД ГП ГР Б
1  РУМ 5 5 0 0 0 47 8 +39 15
2  ХРВ 5 4 0 0 1 53 10 +43 12
3  ИСЛ 5 3 0 0 2 24 18 +6 9
4  Кина 5 2 0 0 3 26 25 +1 6
5  БУГ 5 1 0 0 4 17 42 -25 3
6  Ирска 5 0 0 0 5 4 68 -64 0

 РУМ се пласирала у Дивизију I.

 Ирска испала у Дивизију III.

Спољашње везе[уреди | уреди извор]