Селма (филм)

С Википедије, слободне енциклопедије
Селма
Филмски постер
Изворни насловSelma
РежијаАва Дувернеј
СценариоПол Веб
ПродуцентКристијан Колсон
Опра Винфри
Диди Гарднер
Џереми Клајнер
Главне улогеДејвид Ојелоуо
МузикаЏејсон Моран
СниматељБредфорд Јанг
МонтажаСпенсер Аверик
СтудиоПарамаунт пикчерс
Година2014.
Трајање128 минута
Земља САД
Језикенглески
Буџет20 милиона долара[1]
Зарада66,8 милиона долара[1]
IMDb веза

Селма (енгл. Selma) амерички је историјски филм из 2014. редитељке Аве Дувернеј, чија је радња инспирисана протестним маршевима од Селме до Монтгомерија 1965.

Улоге[уреди | уреди извор]

Глумац Улога
Дејвид Ојелоуо Мартин Лутер Кинг
Том Вилкинсон Линдон Џонсон
Кармен Еџого Корета Скот Кинг
Андре Холанд Ендру Јанг
Теса Томпсон Дајана Неш
Џовани Рибиси Ли К. Вајт
Лорејн Тусен Амелија Бојнтон Робинсон
Стивен Џејмс Џон Луис
Вендел Пирс Хозе Вилијамс
Комон Џејмс Бевел
Алесандро Нивола Џон Дор
Кит Стендфилд Џими Ли Џексон
Кјуба Гудинг Млађи Фред Греј
Дилан Бејкер Џон Едгар Хувер
Тим Рот Џорџ Волас
Опра Винфри Ени Ли Купер
Рубен Сантијаго-Хадсон Бејард Растин
Ниси Неш Ричи Џин Џексон
Коломан Доминго Ралф Абернати
Ледиси Јанг Махалија Џексон
Најџел Тач Малколм Икс
Мартин Шин Френк Минис Џонсон

Извори[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]