У финалу, које је уследило након друге групне фазе УЕФА Лиге шампиона, дефанзивац Марсеја, рођен у Слоновачи, Базил Боли, постигао је једини гол на мечу у 43. минуту главом, чиме је Марсељ освојио прву титулу у Лиге шампиона. Био је то први пут да је француски тим освојио Куп шампиона или Лигу шампиона. Ниједан други клуб из француске лиге није стигао до финала до Монака 2004. године.
Касније ће се открити да су Марсељ и председник њиховог клуба Бернар Тапи били умешани у скандал око намештања утакмица током сезоне 1992/93. (у којој је Марсељ наводно платио Валенсијену да изгуби меч), због чега су испали у Дивизију 2 и забрањено им је учешће у европском фудбалу за следећу сезону. Како је скандал утицао само на утакмице француске лиге, статус Марсеља као шампиона Европе из 1993. није доведен у питање.
Испоставило се да је прво финале Лиге шампиона последња утакмица Милановог веома оствареног, али склоног повредама холандског нападача Марка ван Бастена, који је тада имао 28 година; пошто је замењен у 86. минуту због умора и још једне повреде скочног зглоба, провео је наредне две године на опоравку пре него што је објавио да се повлачи из фудбала у августу 1995. године.[2]
Тријумф Марсеља је и даље контроверзан због оптужби за допинг које наводе Марсел Десаји, Жан-Жак Ејдели, Крис Водл и Тони Каскарино. Према Ејделију, „сви (од њих) су примили низ ињекција“ у финалу Лиге шампиона 1993, осим Рудија Фелера. Десаји и Каскарино су тврдили да је председник клуба Бернард Тапи сам делио таблете и ињекције. У интервјуу за француски магазин Ле Поинт, Жан-Пјер де Монденар је рекао да Марсељ има таблу у свлачионици свог тима на којој је писало „ињекције за све”. Тапи је само признао да су неки играчи узели каптагон.[3][4][5][6]
^ аб„2. Finals”(PDF). UEFA Champions League Statistics Handbook 2016/17. Nyon: Union of European Football Associations. 2017. стр. 1. Приступљено 22. 4. 2017.CS1 одржавање: Формат датума (веза)