Франсиско Феб од Наваре

С Википедије, слободне енциклопедије
Франсиско Феб од Наваре
Лични подаци
Датум рођења1467
Датум смрти30. јануар 1483.(1483-01-30) (15/16 год.)
Место смртиПо,
Породица
РодитељиГастон од Фоа, принц од Вијане
Магдалена од Валоа
ПретходникЕлеонора од Наваре
НаследникКатарина од Наваре

Франсиско Феб од Наваре (1467По, 30. јануар 1483) је био краљ Наваре. Био је син Гастона од Фоа, принца од Вијане и Магдалене од Валоа.

Породично стабло[уреди | уреди извор]

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8. John I, Count of Foix
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4. Гастон IV, гроф од Фоа
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9. Joan of Albret
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2. Гастон од Фоа, принц од Вијане
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. Хуан II од Арагона
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5. Елеонора од Наваре
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11. Бланка I од Наваре
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1. Франсиско Феб од Наваре
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12. Шарл VI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6. Шарл VII
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13. Изабела од Баварске
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. Магдалена од Валоа
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14. Луј II Анжујски
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7. Марија Анжујска
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. Јоланда од Арагона