IC 2993

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
IC 2993
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвјежђеВелики медвјед
Ректасцензија12h 5m 38,3s
Деклинација+ 32° 49" 20'
Црвени помак0,027285[1]
Хелиоцентрична радијална брзина8068 km/s[1]
Врстагалаксија
Величина0,40' x 0,4'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
15,5
Остале ознаке
PGC 3088758
Види још: Галаксија, Списак галаксија

IC 2993 је галаксија у сазвјежђу Велики медвјед која се налази на листи објеката дубоког неба у Индекс каталогу.

Деклинација објекта је + 32° 49' 20" а ректасцензија 12h 5m 38,3s. Привидна величина (магнитуда) објекта IC 2993 износи 14,5 а фотографска магнитуда 15,5.

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди]

Види још[уреди]

Спољашње везе[уреди]