NGC 2676

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 2676
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеВелики медвед
Ректасцензија8h 51m 35,6s
Деклинација+ 47° 33" 30'
Црвени помак0,019954[1]
Хелиоцентрична радијална брзина5922 km/s[1]
Привидна величина (V)13,4
Врсталентикуларна галаксија
Величина1,20' x 1,2'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,4
Остале ознаке
UGC 4627, MCG 8-16-32, CGCG 237-22, NPM1G +47.0123, PGC 24881
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 2676 је лентикуларна галаксија у сазвежђу Велики медвед која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 47° 33' 30" а ректасцензија 8h 51m 35,6s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 2676 износи 13,4 а фотографска магнитуда 14,4. NGC 2676 је још познат и под ознакама UGC 4627, MCG 8-16-32, CGCG 237-22, NPM1G +47.0123, PGC 24881.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]