NGC 2979

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 2979
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеСекстант
Ректасцензија9h 43m 8,6s
Деклинација- 10° 22" 59'
Црвени помак0,009006[1]
Хелиоцентрична радијална брзина2688 km/s[1]
Привидна величина (V)12,7
Врстаспирална галаксија
Величина1,50' x 1,0'
Позициони угао (V)30°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
13,6
Остале ознаке
NGC 3050, MCG -2-25-12, IRAS 09407-1009, PGC 27795
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 2979 је спирална галаксија у сазвежђу Секстант која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је - 10° 22' 59" а ректасцензија 9h 43m 8,6s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 2979 износи 12,7 а фотографска магнитуда 13,6. NGC 2979 је још познат и под ознакама NGC 3050, MCG -2-25-12, IRAS 09407-1009, PGC 27795.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]