NGC 3561

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 3561
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
Страно имеAmbartsumian´s knot
СазвежђеВелики медвед
Ректасцензија11h 11m 13,2s
Деклинација+ 28° 41" 48'
Црвени помак0,02885[1]
Хелиоцентрична радијална брзина8524 km/s[1]
Привидна величина (V)13,8
Врстаспирална галаксија
Величина0,80' x 0,8'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,7
Остале ознаке
NGC 3561A, UGC 6224, MCG 5-27-10, CGCG 155-90, CGCG 156-11, DRCG 23-78, ARP 105, VV 237, Ambartsumian´s knot, PGC 33991
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 3561 је спирална галаксија у сазвежђу Велики медвед која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 28° 41' 48" а ректасцензија 11h 11m 13,2s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 3561 износи 13,8 а фотографска магнитуда 14,7. NGC 3561 је још познат и под ознакама NGC 3561A, UGC 6224, MCG 5-27-10, CGCG 155-90, CGCG 156-11, DRCG 23-78, ARP 105, VV 237, Ambartsumian´s knot, PGC 33991.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]