NGC 4047

NGC 4047
NGC4047 - SDSS DR14.jpg
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеВелики медвед
Ректасцензија12h 2m 50,6s
Деклинација+ 48° 38" 12'
Црвени помак0,011381[1]
Хелиоцентрична радијална брзина3393 km/s[1]
Привидна величина (V)12,3
Врстаспирална галаксија
Величина1,60' x 1,3'
Позициони угао (V)105°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
13,1
Остале ознаке
UGC 7025, MCG 8-22-58, CGCG 243-37, IRAS 12002+4854, PGC 38042
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 4047 је спирална галаксија у сазвежђу Велики медвед која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 48° 38' 12" а ректасцензија 12h 2m 50,6s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 4047 износи 12,3 а фотографска магнитуда 13,1. NGC 4047 је још познат и под ознакама UGC 7025, MCG 8-22-58, CGCG 243-37, IRAS 12002+4854, PGC 38042.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]