NGC 4745

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 4745
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеБереникина коса
Ректасцензија12h 51m 26,1s
Деклинација+ 27° 25" 18'
Црвени помак0,024167[1]
Хелиоцентрична радијална брзина7158 km/s[1]
Привидна величина (V)15,1
Врстаспирална галаксија
Величина0,80' x 0,8'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
16,1
Остале ознаке
NGC 4745A, MCG 5-30-105A, CGCG 159-94, PGC 43539
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 4745 је спирална галаксија у сазвежђу Береникина коса која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 27° 25' 18" а ректасцензија 12h 51m 26,1s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 4745 износи 15,1 а фотографска магнитуда 16,1. NGC 4745 је још познат и под ознакама NGC 4745A, MCG 5-30-105A, CGCG 159-94, PGC 43539.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]