NGC 5389

NGC 5389
NGC5389 - SDSS DR14.jpg
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеВелики медвед
Ректасцензија13h 56m 6,4s
Деклинација+ 59° 44" 30'
Црвени помак0,006114[1]
Хелиоцентрична радијална брзина1827 km/s[1]
Привидна величина (V)12,0
Врстаспирална галаксија
Величина4,10' x 1,1'
Позициони угао (V)
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
12,9
Остале ознаке
UGC 8866, MCG 10-20-51, CGCG 295-27, IRAS 13544+5959, PGC 49548
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 5389 је спирална галаксија у сазвежђу Велики медвед која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 59° 44' 30" а ректасцензија 13h 56m 6,4s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 5389 износи 12,0 а фотографска магнитуда 12,9. NGC 5389 је још познат и под ознакама UGC 8866, MCG 10-20-51, CGCG 295-27, IRAS 13544+5959, PGC 49548.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]