NGC 6663

NGC 6663
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеЛира
Ректасцензија18h 33m 33,7s
Деклинација+ 40° 2" 57'
Црвени помак0,023[1]
Хелиоцентрична радијална брзина6816 km/s[1]
Привидна величина (V)13,9
Врстаспирална галаксија
Величина1,00' x 0,9'
Позициони угао (V)140°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,6
Остале ознаке
UGC 11276, MCG 7-38-11, CGCG 228-14, IRAS 18319+4000, PGC 62032
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 6663 је спирална галаксија у сазвежђу Лира која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 40° 2' 57" а ректасцензија 18h 33m 33,7s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 6663 износи 13,9 а фотографска магнитуда 14,6. NGC 6663 је још познат и под ознакама UGC 11276, MCG 7-38-11, CGCG 228-14, IRAS 18319+4000, PGC 62032.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]