NGC 7299

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 7299
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеЖдрал
Ректасцензија22h 31m 33,0s
Деклинација- 37° 48" 35'
Црвени помак0,030208[1]
Хелиоцентрична радијална брзина8919 km/s[1]
Привидна величина (V)14,1
Врстаспирална галаксија
Величина0,70' x 0,7'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,8
Остале ознаке
ESO 345-19, MCG -6-49-8, AM 2228-380, PGC 69060
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 7299 је спирална галаксија у сазвежђу Ждрал која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је - 37° 48' 35" а ректасцензија 22h 31m 33,0s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 7299 износи 14,1 а фотографска магнитуда 14,8. NGC 7299 је још познат и под ознакама ESO 345-19, MCG -6-49-8, AM 2228-380, PGC 69060.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]