Таурогенска конвенција — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
мНема описа измене
м Бот: исправљена преусмерења
Ред 3: Ред 3:
== Конвенција ==
== Конвенција ==


Конвенција предвиђа да пруске трупе, на подручју [[Клајпеда|Мемел]] – [[Тилзит]] – [[Курски залив]] остану неутралне, а уколико се поново прикључе француским трупама уговорена је обавеза да два месеца остану у рату са Русима. Уколико таурогенска конвенција не буде ратификована, пруске трупе неометано ће се упутити у одређеном правцу. Тактизирајући између Руса и Француза, пруски краљ је привидно дезавуисао конвенцију, али је она, у ствари, означила почетак преласка Пруске на страну [[Наполеон I Бонапарта|Наполеонових]] противника.
Конвенција предвиђа да пруске трупе, на подручју [[Клајпеда|Мемел]] – [[Совјетск (Калињинградска област)|Тилзит]] – [[Курски залив]] остану неутралне, а уколико се поново прикључе француским трупама уговорена је обавеза да два месеца остану у рату са Русима. Уколико таурогенска конвенција не буде ратификована, пруске трупе неометано ће се упутити у одређеном правцу. Тактизирајући између Руса и Француза, пруски краљ је привидно дезавуисао конвенцију, али је она, у ствари, означила почетак преласка Пруске на страну [[Наполеон I Бонапарта|Наполеонових]] противника.


== Види још ==
== Види још ==

Верзија на датум 12. мај 2015. у 13:44

Таурогенска конвенција о неутралисању пруског контигента у повлачењу француске Велике армије из Русије, потписана је 30. децембра 1812. године у близини Таураге (данашња Литванија).

Конвенција

Конвенција предвиђа да пруске трупе, на подручју МемелТилзитКурски залив остану неутралне, а уколико се поново прикључе француским трупама уговорена је обавеза да два месеца остану у рату са Русима. Уколико таурогенска конвенција не буде ратификована, пруске трупе неометано ће се упутити у одређеном правцу. Тактизирајући између Руса и Француза, пруски краљ је привидно дезавуисао конвенцију, али је она, у ствари, означила почетак преласка Пруске на страну Наполеонових противника.

Види још

Извори