Однос — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
Нема описа измене
Ред 1: Ред 1:
'''Однос''' је у [[социјални рад|социјалном раду]], успостављање [[контакт]]а са [[клијент]]има, узајамна размена емоција, динамичка интеракција. Савремена [[оријентација]] у [[социјални рад|социјалном раду]] најчешће третира однос као релацију сарадника ([[терапеут]]а и [[клијент]]а) у циљу заједничких напора да се нађе најбоље решење. Као последица интензивне бриге за велики број [[клијенат]]а, [[социјални радник|социјални радници]] могу исказивати знаке „изграња” тзв. [[брнаут синдром]].
'''Однос''' је у [[социјални рад|социјалном раду]], успостављање [[контакт]]а са [[клијент]]има, узајамна размена емоција, динамичка интеракција. Савремена [[оријентација]] у [[социјални рад|социјалном раду]] најчешће третира однос као релацију сарадника ([[терапеут]]а и [[клијент]]а) у циљу заједничких напора да се нађе најбоље решење. Као последица интензивне бриге за велики број [[клијенат]]а, [[социјални радник|социјални радници]] могу исказивати знаке „изгарања” тзв. [[брнаут синдром]].


{{РСР}}
{{РСР}}

Верзија на датум 6. јул 2008. у 17:43

Однос је у социјалном раду, успостављање контакта са клијентима, узајамна размена емоција, динамичка интеракција. Савремена оријентација у социјалном раду најчешће третира однос као релацију сарадника (терапеута и клијента) у циљу заједничких напора да се нађе најбоље решење. Као последица интензивне бриге за велики број клијената, социјални радници могу исказивати знаке „изгарања” тзв. брнаут синдром.

Овај чланак или његов део изворно је преузет из Речника социјалног рада Ивана Видановића уз одобрење аутора.

Спољашње везе