Пређи на садржај

Smite — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
Ред 18: Ред 18:
== Опис игре ==
== Опис игре ==


Игра Smite има много различитих типова игре , од којих је највећи Освајање. Играчи су подељени од два тима од пет играча у свакоме. Сви играчи започињу игру на супротним странама мапе на месту познато као „фонтана“ са почетном сумом златника (уобичајена сума је 1500) како би купили своје прве додатке. Ти додаци омогућавају посебан бонус или способности које побољшавају бога са којим игра играч. Такође , на мапи постоје три „лејна“ или „линије“ (прим.) који започињу на једној страни мапи , а завршавају на другој. На свакој од линија налазе се феникси и куле чија је улога је да одбране један тим од напада другог тима наносећи им поприличну штету. Циљ сваког тима је да уништи противникове Фениксе и Титана , џиновског ратника који мора да буде уништен да би сте добили игру. У ту сврху , играчи на мапи подржавају тзв. „миниони“ , група малих војника са слабашним нападачким способностима који се у току игре непрестано на сваких 30 секунди , стварају на крајевима мапе. Они неће напасти само играче и друге минионе , већ и куле , фениксе , титане. Оваква подршка ових малих храбрих војника омогући ће тиму да не само наноси много већу штету поменутим објектима , већ их такође заштити од напада из истих.
Игра Smite има много различитих типова игре , од којих је највећи Освајање.<ref>{{cite web|title=Smite Stuff|work=http://smitestuff.com/statistics/#gameplay/game-modes}}</ref> Играчи су подељени од два тима од пет играча у свакоме. Сви играчи започињу игру на супротним странама мапе на месту познато као „фонтана“ са почетном сумом златника (уобичајена сума је 1500) како би купили своје прве додатке. Ти додаци омогућавају посебан бонус или способности које побољшавају бога са којим игра играч. Такође , на мапи постоје три „лејна“ или „линије“ (прим.) који започињу на једној страни мапи , а завршавају на другој. На свакој од линија налазе се феникси и куле чија је улога је да одбране један тим од напада другог тима наносећи им поприличну штету. Циљ сваког тима је да уништи противникове Фениксе и Титана , џиновског ратника који мора да буде уништен да би сте добили игру. У ту сврху , играчи на мапи подржавају тзв. „миниони“ , група малих војника са слабашним нападачким способностима који се у току игре непрестано на сваких 30 секунди , стварају на крајевима мапе. Они неће напасти само играче и друге минионе , већ и куле , фениксе , титане. Оваква подршка ових малих храбрих војника омогући ће тиму да не само наноси много већу штету поменутим објектима , већ их такође заштити од напада из истих.


На почетку сваке игре играчи бирају бога или бесмртника са којима ће играти. Тренутно је доступно је око 75 богова и бесмртника из осам различитих пантеона: кинески, египатски, грчки, хинду, јапански, мајански, нордијски и римски. Два играча из истог тима не могу изабрати истог бога (ово правило не важи за тип игре „Меч дана“ ) , али су у могућности да изаберу богове из истог пантеона. Играч контролише бога из треће перспективе што је јединствено за овај жанр игре(контрола у другим играна овог жанр је из птичије перспективе). Сваки бог има обичан напад и четири способности са различитим ефектима. Ове способности се побољшавају са напретком вашег бога тако што се повећава искуство сваки пут када убијете миниона , бога , феникса или кулу из противничког тима. Највећи ниво вашег напретка је 20 и сваки ниво је тежи досегнути.
На почетку сваке игре играчи бирају бога или бесмртника са којима ће играти. Тренутно је доступно је око 75 богова и бесмртника из осам различитих пантеона: кинески, египатски, грчки, хинду, јапански, мајански, нордијски и римски.<ref>{{cite web|title=Smite Wiki Gods|work=http://www.smitewiki.com/Smite_Wiki}}</ref> Два играча из истог тима не могу изабрати истог бога (ово правило не важи за тип игре „Меч дана“ ) , али су у могућности да изаберу богове из истог пантеона. Играч контролише бога из треће перспективе што је јединствено за овај жанр игре(контрола у другим играна овог жанр је из птичије перспективе). Сваки бог има обичан напад и четири способности са различитим ефектима. Ове способности се побољшавају са напретком вашег бога тако што се повећава искуство сваки пут када убијете миниона , бога , феникса или кулу из противничког тима. Највећи ниво вашег напретка је 20 и сваки ниво је тежи досегнути.


== Модови игре ==
== Модови игре ==

Верзија на датум 29. април 2016. у 21:38

Smite
Датотека:Smite-logo.png
Smite
Девелопер(и)Hi-Rez Studio
ПлатформеПлејстејшн 4, Иксбокс 360, рачунар
Излазак2014. године
Жанр(ови)MOBA
МодификацијеЗа једног играча
Начин контролемиш и тастатура

SMITE је third person multiplayer online battle arena (MOBA) игра развијена од стране Hi-Rez Studios студија за Microsoft Windows, Xbox One и Playstation 4 платформе. Суштина игре је остала иста, по пет хероја са сваке стране, одбрана сопствене базе уз напад на противничку, левеловање и скупљање бољих итема. Хероји које водите представљени су као различита божанства светских митологија(грчке, нордијксе, хинду, кинеске), што је фина промена у односу на остале MOBA игре.


Опис игре

Игра Smite има много различитих типова игре , од којих је највећи Освајање.[1] Играчи су подељени од два тима од пет играча у свакоме. Сви играчи започињу игру на супротним странама мапе на месту познато као „фонтана“ са почетном сумом златника (уобичајена сума је 1500) како би купили своје прве додатке. Ти додаци омогућавају посебан бонус или способности које побољшавају бога са којим игра играч. Такође , на мапи постоје три „лејна“ или „линије“ (прим.) који започињу на једној страни мапи , а завршавају на другој. На свакој од линија налазе се феникси и куле чија је улога је да одбране један тим од напада другог тима наносећи им поприличну штету. Циљ сваког тима је да уништи противникове Фениксе и Титана , џиновског ратника који мора да буде уништен да би сте добили игру. У ту сврху , играчи на мапи подржавају тзв. „миниони“ , група малих војника са слабашним нападачким способностима који се у току игре непрестано на сваких 30 секунди , стварају на крајевима мапе. Они неће напасти само играче и друге минионе , већ и куле , фениксе , титане. Оваква подршка ових малих храбрих војника омогући ће тиму да не само наноси много већу штету поменутим објектима , већ их такође заштити од напада из истих.

На почетку сваке игре играчи бирају бога или бесмртника са којима ће играти. Тренутно је доступно је око 75 богова и бесмртника из осам различитих пантеона: кинески, египатски, грчки, хинду, јапански, мајански, нордијски и римски.[2] Два играча из истог тима не могу изабрати истог бога (ово правило не важи за тип игре „Меч дана“ ) , али су у могућности да изаберу богове из истог пантеона. Играч контролише бога из треће перспективе што је јединствено за овај жанр игре(контрола у другим играна овог жанр је из птичије перспективе). Сваки бог има обичан напад и четири способности са различитим ефектима. Ове способности се побољшавају са напретком вашег бога тако што се повећава искуство сваки пут када убијете миниона , бога , феникса или кулу из противничког тима. Највећи ниво вашег напретка је 20 и сваки ниво је тежи досегнути.

Модови игре

Постоји неколико различитих модова игре раздвојени у пет група. Пракса која садржи приручник, соло верзију неколико модова, која дозвољава играчима да тестирају богове и итеме. Co – op верзија садрзи скоро све модове које играте кооперативно. Нормал мод садрзи арену, освајање, напад, двобој, опсаду, судар и меч дана. Ранкирани садржи кооперативну верзију освајања и двобоја. Custom дозвољава играчима да креирају модификовану верзију нормалног мода.

  • Освајање је главни мод игре, састоји се од три линије (лане), мапа изгледа у грчком стилу ( The siege of Olympus). Ако у једном тиму постоји играчи који играју заједно, други тим ће добити боље играче који играју сами. Постоји и ранкед лига која дозвољава само по 3 играча у тиму, који морају бити у сличним дивизијама да би играли. Сматра се да је тај мод много тежак и захтеван и препоручује се само искусним играчима.
  • Арена се игра са по пет играча у тиму са минијонима , неким другим објектима и камповима који вам могу омогућити на неки начин побољшање неких карактеристика вашег бога. Мапа је у римском стилу (The Grand Colosseum). Мапа нема линије, него је састављена од отвореног простора. Минијони од из оба тима покушавају да уђу у портал који је лоциран испред противничке базе. Тимови у арени почињу са 500 поена, и циљ овог мода је да смањите противничке поена на нулу, тако што ћете убијати играче, минијоне или да пратите ваше минијоне до противничког портала.
  • Двобој, у овом моду мапа се састоји од једне линије са једном кулом и једним фениксом на обе стране. Игра се са по 3 играча у тиму, и поред свега овога овај мод је веома сличан моду Освајање. У овом моду постоји специјални и јединствен противник који не контролише ни један тим и зове се Булл Демон Кинг. Тим који убије овог противнике добије мало унапређење карактеристика свога бога али зато најближа противничкова структура ће бити онемогућена на неко време.
  • Јуриш је базиран на АRАМ (All Random All Mid) јединственом моду свих МОБА игара. Сваком играчу је додељен неки случајно извучен бог, али играч може поново да бира бога тако што ће платити за то, новцем који се користи само у игри. Циљ овог мода је слицан моду Освајање: уништити непријатељске две куле, феникса и титана. Мапа у овом моду је у стилу Нордијски богова (Ragnarok).
  • Опсада је у Мајанском стилу. Мод је на неки начин сличан моду Освајање, постоје две линије и са по две куле и фениксом по линији и титаном. Такође постоји дзунгла између линија. У овом моду постоји супер минијон који се зове Siege Juggernaut, који је више отпоран, дупло бржи од регуларних минијона, даје бонус штету грађевинама и дозвољава боговима да се телепортују на његово место. Да би тим добио једног овог пробијача потребно је напунити бројач од 100 поена тако што ће тим убити противничког бога, минијона или очистити неутралне кампове. Једном створен пробијач ће константно ићи напред, нападати противнике, али ће приоритет стављати на грађевине. Овај мод је прво био као мод са по пет играча у сваком тиму, али сада је промењено да у сваком тиму има по четири играча.
  • Судар односно (Clash) мод је мод са по пет играча у сваком тиму. Мапа садржи 2 линије са по једном кулом и једним фениксом. Главни циљ мода је да се униште противничке структуре и да се порази титан. Овај мод представља нешто између Освајања и Арене.

Критике

Критички пријем
Оцене агрегатора
АгрегаторОцена
GameRankings(PC) 88%[3]
(XONE) 80%[4]
Metacritic(PC) 83/100[5]
(XONE) 80/100[6]
Оцене рецензената
ПубликацијаОцена
GameSpot8/10[7]
IGN8.5/10[8]

Smite је генарално добио добре кртике. Игра тренутно држи оцену 83/100 на Метакрику и 87.62% на GameRankings.

Развој

Hi-Rez студио је 21 августа, 2013 потписао партнерство са Tencent, то је компанија која објављује видео игре у Кини. Hi-Rez студио је 5 јуна, 2014 најавио да су у партенрству са Level Up! Games која до донела игру у регион Латинске Америке.


Е-спорт сцена

Од 9 до 11 јануара 2015 Hi-Rez Studios одржао је прво Светско првенство у Smite-u.


Референце

  1. ^ „Smite Stuff”. http://smitestuff.com/statistics/#gameplay/game-modes.  Спољашња веза у |work= (помоћ); Недостаје или је празан параметар |url= (помоћ)
  2. ^ „Smite Wiki Gods”. http://www.smitewiki.com/Smite_Wiki.  Спољашња веза у |work= (помоћ); Недостаје или је празан параметар |url= (помоћ)
  3. ^ „Smite reviews”. Приступљено 26. 3. 2014. 
  4. ^ „SMITE”. 
  5. ^ „Smite reviews”. Приступљено 26. 3. 2014. 
  6. ^ „SMITE”. Metacritic. 
  7. ^ Hicks, Tyler. „I'm smitten.”. Gamespot. Приступљено 25. 3. 2014. 
  8. ^ Jackson, Leah B. „ALMIGHTY BATTLE”. IGN. Приступљено 25. 3. 2014. 

Спољашне везе