Histogram — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
м додана категорија Анализа података помоћу геџета HotCat
мНема описа измене
Ред 1: Ред 1:
[[File:Histogram of arrivals per minute.svg|thumb|Primer histograma]]
{{почетник|17|02|2013}}
'''Histogram''' je alat koji pomaže da se brzo uoči tip raspodele za uzorke koji sadrže veliki broj podataka. Izradi histograma prethodi: izručanavanje raspona populacije, određivanje intervala klasa, izrada tabela učestalosti, određivanje granica klasa, sračunavanje središta klasa i određivanje učestalosti prebrojavanjem uzorka. Na osnovu ovih podataka crta se histogram. Na osnovu
'''Histogram''' je alat koji pomaže da se brzo uoči [[Функција расподеле|tip raspodele]] za uzorke koji sadrže veliki broj podataka. Izradi histograma prethodi: izručanavanje [[Расподела вероватноће|raspona populacije]], određivanje intervala klasa, izrada tabela učestalosti, određivanje granica klasa, sračunavanje središta klasa i određivanje učestalosti prebrojavanjem uzorka. Na osnovu ovih podataka crta se histogram. Na osnovu izgleda histograma donose se zaključci o statističkoj prirodi populaciji.
izgleda histograma donose se zaključci o statističkoj prirodi populaciji.


Histogrami su dobro poznati iz matematičke statistike i imaju primenu u raznim oblastima planiranja u građevinarstvu (dinamički planovi angažovanja radne snage i finansijskih sredstava … ).
Histogrami su dobro poznati iz [[Matematička statistika|matematičke statistike]] i imaju primenu u raznim oblastima planiranja u građevinarstvu (dinamički planovi angažovanja radne snage i finansijskih sredstava … ).


==Literatura==
==Literatura==

Верзија на датум 20. фебруар 2013. у 04:32

Primer histograma

Histogram je alat koji pomaže da se brzo uoči tip raspodele za uzorke koji sadrže veliki broj podataka. Izradi histograma prethodi: izručanavanje raspona populacije, određivanje intervala klasa, izrada tabela učestalosti, određivanje granica klasa, sračunavanje središta klasa i određivanje učestalosti prebrojavanjem uzorka. Na osnovu ovih podataka crta se histogram. Na osnovu izgleda histograma donose se zaključci o statističkoj prirodi populaciji.

Histogrami su dobro poznati iz matematičke statistike i imaju primenu u raznim oblastima planiranja u građevinarstvu (dinamički planovi angažovanja radne snage i finansijskih sredstava … ).

Literatura

  • Lancaster, H.O. An Introduction to Medical Statistics. John Wiley and Sons. 1974. ISBN 0-471-51250-8

Spoljašnje veze