Пређи на садржај

Радиестезија — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
Нема описа измене
мНема описа измене
Ред 1: Ред 1:
[[Image:18th century dowser.jpg|thumb|200px|right|Рашљар из француске књиге из [[18. век|18-тог века]] о сујеверју]]
{{сређивање|||||Физика и Хемија}}
'''Радиестезија''' представља осетљивост на штетно [[зрачење]] које нам долази из земље и свемира.Прибор који се користи у радиестезији су рашље, висак, L антене, свака особа може да се бави радиестезијом. Ова вештина се користи у истраживању рудних богастава, водених токова, енергетских токова, изгубљених ствари, детектовању здравственог стања. Радиестезија није призната у научним круговима већ има [[Псеудонаука|псеудонаучни]] карактер.
'''Радиестезија''' представља осетљивост на штетно [[зрачење]] које нам долази из земље и свемира. Прибор који се користи у радиестезији су рашље, висак и -{L}- антене. Свака особа може да се бави радиестезијом. Ова вештина се користи у истраживању рудних богастава, водених токова, енергетских токова, изгубљених ствари, детектовању здравственог стања. Радиестезија није призната у научним круговима већ има [[Псеудонаука|псеудонаучни]] карактер.


==Историја==
==Историја==
Први писани трагови о примени рашљарства потичу из [[Кина|Кине]] из 2590. п.н.е., где су посебно школовани царски службеници испитивали терене за изграду насеља. Цивилизације Келта, Египћана, Етрураца, Римљана користиле су способност појединаца да пронађу води или ''„здрава“'' места. У средњем веку радиестезија се користила у виду рашљарства за откровање руда. Колевка данашње радиестезије је [[Француска]], одакле се почетком [[19. век]]а шири у остале земље Европе и Америке.

Први писани трагови достежу 2590. пре Христа о примени рашљарства и Кини где су посебно школовани царски службеници испитивали терене за изграду насеља. Цивилизације Келта, Египћана, Етрураца, Римљана користиле су способност појединаца да пронађу води или ''„здрава“'' места. У средњем веку радиестезија се користила у виду рашљарства за откровање руда. Колевка данашње радиестезије је [[Француска]], одакле се почетком [[19. век]]а шири у остале земље Европе и Америке.


==Феномен радиестезије==
==Феномен радиестезије==
Наш простор емитује вибрације од којих неке опажамо чулима,док друге не можемо да опажамо већ само региструјемо одређеним
Наш простор емитује вибрације од којих неке опажамо чулима, док друге не можемо да опазимо већ само региструјемо одређеним иструментима. Постоје вибрације које не можемо ни да видимо ни региструјемо, које делују на [[дух]] и [[огранизам]] људи. Радиезиста који тумачи материју као облик енергије осећа да [[материја]] којиу испитује нема везу са било каквом основном супстанцом већ реагује на промену вибрационог нивоа енергетског поља. Као што је [[Земља]] заштићена својим омотачем, тако су и биолошки системи заштићени својим омотачем ауром.
иструментима.Постоје вибрације које не можемо ни да видимо ни региструјемо, које делују на [[дух]] и [[огранизам]] људи.Радиезиста који
тумачи материју као облик енергије осећа да [[материја]] којиу испитује нема везу са било каквом основном супстанцом већ
реагује на промену вибрационог нивоа енергетског поља.Као што је [[земља]] заштићена својим омотачем, тако су и биолошки системи
заштићени својим омотачем ауром.


==Примена==
==Примена==
Ред 18: Ред 13:


==Штетна зрачења==
==Штетна зрачења==
Деловање штетног зрачења може бити ретроградно успорено и нагло у зависности од интензитета. У односу на време трајања је тернутно, повремено и стално, а према локацији деломо их на еопатогена, техничка, атмосверска, радијумска и зрачења која су узрокована негативним мислима и делима. Геопатогена зрачења се налазе испод површине земље водотокови, стајаће воде минерали, руде раселине. Техничка су присутна у урбаним срединама то су електро и комуникациони уређаји грејна тела. Атмосверска су природног порекла названа по људима који су их детектовали: Хартманово, Керијево, Шнајдерово. Радијумска се могу дефинисати у оквиру осталих. Њих изазивају [[громобран]]и и јонизирајући таласи.

Деловање штетног зрачења може бити ретроградно успорено и нагло у зависности
од интензитета.У односу на време трајања је трнутно повремено и стално, а
према локацији деломо их на геопатогена,техничка,атмосверска,радијумска и
зрачења која су узрокована негативним мислима и делима.
Геопатогена зрачења се налазе испод површине земље водотокови,стајаћеводе
минерали,руде раселине.
Техничка су присутна у урбаним срединама то су електро и комуникациони уређаји
грејна тела.
Атмосверска су природног порекла названа по људима који су их детектовали:
Хартманово,Керијево,Шнајдерово.
Радијумска могу се дефинисати под остала њих изазивају громобрани и јонизирајући таласи.


== Види још ==
== Види још ==
Ред 38: Ред 22:
== Спољашње везе ==
== Спољашње везе ==
{{Commonscat|Dowsing}}
{{Commonscat|Dowsing}}
* [http://www.skepdic.com/radionics.html Радионика]


[[Категорија:Псеудонаука]]
[[Категорија:Псеудонаука]]

Верзија на датум 26. фебруар 2012. у 04:01

Рашљар из француске књиге из 18-тог века о сујеверју

Радиестезија представља осетљивост на штетно зрачење које нам долази из земље и свемира. Прибор који се користи у радиестезији су рашље, висак и L антене. Свака особа може да се бави радиестезијом. Ова вештина се користи у истраживању рудних богастава, водених токова, енергетских токова, изгубљених ствари, детектовању здравственог стања. Радиестезија није призната у научним круговима већ има псеудонаучни карактер.

Историја

Први писани трагови о примени рашљарства потичу из Кине из 2590. п.н.е., где су посебно школовани царски службеници испитивали терене за изграду насеља. Цивилизације Келта, Египћана, Етрураца, Римљана користиле су способност појединаца да пронађу води или „здрава“ места. У средњем веку радиестезија се користила у виду рашљарства за откровање руда. Колевка данашње радиестезије је Француска, одакле се почетком 19. века шири у остале земље Европе и Америке.

Феномен радиестезије

Наш простор емитује вибрације од којих неке опажамо чулима, док друге не можемо да опазимо већ само региструјемо одређеним иструментима. Постоје вибрације које не можемо ни да видимо ни региструјемо, које делују на дух и огранизам људи. Радиезиста који тумачи материју као облик енергије осећа да материја којиу испитује нема везу са било каквом основном супстанцом већ реагује на промену вибрационог нивоа енергетског поља. Као што је Земља заштићена својим омотачем, тако су и биолошки системи заштићени својим омотачем ауром.

Примена

Датотека:Jeзик виска.PNG
Jeзик виска

Сваки радиесиста мора одабрати прибор који му највише одговара, то јест, којим ће најтачније извршити детекцију простора. Ради се о субјективонј методи детекције код које је сензибилитет редиестезиста најбитнији фактор. Најчешћи прибор је висак којег радиестезиста држи у једној руци а друга му служи као пријемник. Радиезисти може ментално или на глас постављати питаља и одређеним померањем виска добити одговоре који се своде на да-не.

Штетна зрачења

Деловање штетног зрачења може бити ретроградно успорено и нагло у зависности од интензитета. У односу на време трајања је тернутно, повремено и стално, а према локацији деломо их на еопатогена, техничка, атмосверска, радијумска и зрачења која су узрокована негативним мислима и делима. Геопатогена зрачења се налазе испод површине земље водотокови, стајаће воде минерали, руде раселине. Техничка су присутна у урбаним срединама то су електро и комуникациони уређаји грејна тела. Атмосверска су природног порекла названа по људима који су их детектовали: Хартманово, Керијево, Шнајдерово. Радијумска се могу дефинисати у оквиру осталих. Њих изазивају громобрани и јонизирајући таласи.

Види још

Спољашње везе