Википедија:Аутопатролирани
Аутопатролирани (раније аутоматски прегледани и аутоматски патролирани) је корисничко право чија је основна сврха да растерети патролере, односно измјене корисника који имају ово право не пролазе додатну провјеру. То значи да се кориснику довољно вјерује, односно да познаје добро смјернице и вики технику те стога нема потреба додатно провјеравати измјене истог.
Било који бирократа може додијелити ово право по свом нахођењу поузданим корисницима који редовно праве странице и који су показали да су упознати са правилима и смјерницама Википедије, посебно оним које се односе на биографије живих особа, ауторска права, провјерљивост и значај.
Предложени стандард је стварање 25 „правих” чланака односно не рачунају се преусмјерења и вишезначне одреднице. Ово корисничко право се не додјељује потпуно новим уредницима, без обзира на број написаних чланака.
Ако желите да затражите права аутопатролираног корисника за себе или неког другог корисника, поднесите захтјев. Бирократе и администратори су већ имплицитно аутопатролирани.
Како ради
Нормалан процес
Особа која није аутопатролирана направи страницу. Медијавики смјешта страницу на списак нових страница и жутом бојом је означава као непрегледану. Патролер, као дио процеса патролирања нових страница, прегледа чланак и кликне на везу која означава чланак као патролиран или ако не испуњава услове предлаже га за брзо брисање. Ако патролери не означе страницу за брзо брисање, онда то могу урадити остали корисници. Тај корисник (или било који други) може опционо покренути провјеру садржаја и извора и потом чланак може предложити за брисање или сређивање.
Аутопатролирани
Особа која јесте аутопатролирана направи страницу. Медијавики смјешта страницу на списак нових страница и означава је као патролирану и не истиче је жутом бојом.
Напомене
- Право аутопатролиран не помаже у писању чланака: Ово право се додјељује искусним уредницима у циљу смањења обима посла патролерима.
- Неискусни уредници: Зато што ово корисничко право заобилази наш људски потенцијал за провјеру, заједница мора да вјерује кориснику. Ако имате мало искуства, или ако ваше искуство показује само дјелимично разумијевање релевантне политике и смјерница, онда не требате поднијети захтјев за ово право.
Захтјеви
Комплетан списак корисника са овим статусом може да се нађе на страници Посебно:СписакКорисника/autopatrolled. Овај статус имају и администратори наведени на Посебно:СписакКорисника/sysop.