Пређи на садржај

Милан Миличић

С Википедије, слободне енциклопедије
Милан Миличић
Датум рођења(1972-04-22)22. април 1972.(52 год.)
Место рођењаБеоград, Србија / Југославија
Занимањепредавач, консултант, ментор
Значајни радовикњига БРЕНДопедиа, роман Битка за Европу
НаградеДискоболос, Југословенског информатичког савеза
Веб-сајтwww.mtc.edu.rs

Милан Миличић (Београд, 22. април 1972) је некадашњи српски пливач, манекен, телевизијски водитељ, менаџер и писац, који се прославио деведесетих година на телевизији Пинк и БКТВ. Солиста Академнског Културно Уметничког друштва Бранко Крсмановић. Ожењен је и има двојицу синова, Вука и Лазара.

Милан је 30 година провео у продаји од нивоа продавца до Директора Продаје у неколико домаћих и интернационалних компанија. Оснивач је Management Training Center-a у Београду, у коме се успешно бави едукацијама, консалтингом, менторингом продаваца, продајних тимова.

Каријера

[уреди | уреди извор]

Школовао се и ради у Београду. Завршио је Девету Београдску Гимназију и Економски факултет. Радио у компанијама ComTrade Group, Genel Group, ASUS Technologies, EUnet Group, на позицијама Директора Продаје и Маркетинга.

Ради као предавач у Пословној Академији Привредне Коморе Србије, консултант за микро, мала и средња предузећа за области продаје, маркетинга и менаџмента.

Заједно са Бошком Јаковљевићем и Станком Шкугором био је један од најуспешнијих манекена деведесетих.[1] Почео је да снима рекламе, шпице и џинглове за телевизију Пинк, а касније био водитељ емисије о компјутерима "High Tech", квиза "Лова на слова" а затим и заштитно лице јутарњег програма Будилник на БК ТВ, до гашења ове телевизије.

  • Брендопедиа (2013; Маркс и блидс, Београд) публицистичка књига о брендовима и маркетингу.[2][3]
  • Битка за Европу (2020, Дом културе Студентски град, Београд) техно трилер роман.[4]
  1. ^ „Bio je jedno od zaštitnih lica televizije Pink, lep i obrazovan, a onda je preko noći nestao: Kako danas izgleda Milan Miličić (foto) || Hello Magazin!”. Hello! magazin (на језику: српски). 2021-05-14. Приступљено 2024-01-04. 
  2. ^ Bjelić, Vesna (2022-04-22). „Da li je teže biti maneken ili direktor: Milan Miličić otkriva gde je najveći stres i šta je "brendopedija". Telegraf Biznis (на језику: српски). Приступљено 2024-01-04. 
  3. ^ Mitrovic, Tamara. „Zanimljive price o nastanku imena svetkih brendova na preko 400 stranica BRENDOPEDIJE Milana Milicica :: DOM KULTURE „STUDENTSKI GRAD. Zanimljive price o nastanku imena svetkih brendova na preko 400 stranica BRENDOPEDIJE Milana Milicica :: DOM KULTURE „STUDENTSKI GRAD” (на језику: српски). Приступљено 2024-01-04. 
  4. ^ Марибор, IZUM-Институт информацијских знаности. „Bitka za Evropu :: COBISS+”. plus.cobiss.net (на језику: српски). Приступљено 2024-01-04.