Покрајина Валенсија

С Википедије, слободне енциклопедије
Покрајина Валенсија
{{{caption2}}}
Положај покрајине Валенсија
Држава Шпанија
Аутономна заједницаВаленсијанска Заједница
Админ. центарВаленсија
Површина10.763 km2
Званични веб-сајт Измените ово на Википодацима

Покрајина Валенсија (шп. Provincia de Valencia) је покрајина Шпаније у аутономној заједници Валенсијанска Заједница. Главни град је Валенсија.

Спољашње везе[уреди | уреди извор]