Разговор:Алеја великана на Новом гробљу у Београду/Архива 1
Ово је архива прошлих расправа. Не мењајте садржај ове странице. Ако желите започети нову расправу или обновити стару, урадите то на тренутној страници за разговор. |
Архива 1 | Архива 2 |
Положај Алеје
@Тајга:@Snake bgd: — Поздрав, видим да уносите податке око Алеје великана, али би желео да погледате ову слику. Чини ми се да нисте били на Новом гробљу, па мало да Вам појасним. Под А је означен део гробља по називом Аркаде, ту је између осталог сахрањен Никола Пашић, а ту је и гроб вајара Сретена Стојановића, брата Младена Стојановића. Под Б је означен део познат као Алеја великана. Гробови с леве и десне стране ове алеје спадају у Алеју великана, али има и гробова и гробница сахрањених по средини (на слици је уочљив део по средини алеје). Ту по тој средини је 1952. сахрањен књижевник Јован Поповић, а ту је сахрањена и Милунка Савић. Видим да се нигде не помиње, али у близини ове Алеје је и породична гробница Породице Вијусић, где је сахрањен глумац Павле Вуисић. Под Ц је стари део Алеје заслужних грађана изграђен 1965, а под Д је означен нови део Алеје изграђен из два пута након 2000-их. Ту је сахрањена већина познатих умрлих од 2007. године, мислим да је први био Ненад Богдановић. Под Е је Алеја бораца НОР (не мешати са Алејом народних хероја). --Pinki (разговор) 17:53, 28. јануар 2018. (CET)
- Како не, па пиљим у ту мапу цео дан и гледам чланке и документа. Никако да се овај списак коначно попуни како треба, задње што сам хтела да допишем имала сам сукоб измена. На Новом гробљу имам целу фамилију, али не на десну, већ на леву страну, тако да слабије пролазим и тренутно нећу моћи тамо да свраћам. Списак нам је скраћен и фале људи, неко је обрисао оно што сам додала. У сваком случају, нису сви великани сахрањени по алејама.--Тајга (разговор) 18:04, 28. јануар 2018. (CET)
- @Тајга:Драго ми је да сам мало разјаснио неке ствари. Ту по средини Алеје великана близу Аркада је сахрањен и Димитрије Туцовић. По тој средини има још места, па ће бити и још сахрана, тако да прича да у алеји великана нема места не пије воду. Мада она и не постоји званично. Док Алеја заслужних грађана постоји званично. --Pinki (разговор) 18:18, 28. јануар 2018. (CET)
- За све недоумце око Новог гробља ми се можете обратити, солидно га познајем и уредио сам комплетан Списак сахрањених у Алеји заслужних грађана, као и написоа чланак о Алеји народних хероја. --Pinki (разговор) 18:20, 28. јануар 2018. (CET)
- @Тајга:Драго ми је да сам мало разјаснио неке ствари. Ту по средини Алеје великана близу Аркада је сахрањен и Димитрије Туцовић. По тој средини има још места, па ће бити и још сахрана, тако да прича да у алеји великана нема места не пије воду. Мада она и не постоји званично. Док Алеја заслужних грађана постоји званично. --Pinki (разговор) 18:18, 28. јануар 2018. (CET)
- Одлично, сад још онда само фали ова Алеја и да се напише чланак о Аркадама. Ја сам покушала да допуним списак, али ... пресекоше ме. Најбоље је да то уради неко ко то одлично познаје и има прилике да види. Није на одмет поменути и гробове који се налазе у близини, као што си написао у разговорима. Ја претпостављам да је то за 22 породичних гробница, оно што је испројкетовано, по сред алеје или куд год нога крочи увек може још да се дода, али сви знам како нам Ново гробље данас изгледа, управо због непројектованих додавања. --Тајга (разговор) 18:47, 28. јануар 2018. (CET)
- С пролећа ћу усликати мало ову Алеју и убацити ко је све сахрањен. Мислим да би било боље да се Аркаде убаце у овај чланак само под другим поднасловом, јер ако кренемо моћићемо да напишемо чланак о свакој парцели. --Pinki (разговор) 18:52, 28. јануар 2018. (CET)
Сајт Новог Гробља на коме је тачно уцртано положај сахрањених у Алеји Великана. Аркаде су зид са леве и десне стране поред капела и не припадају Алеји Великана. Слажем се са Пинкијем да се направи посебан чланак о Аркадама. Алеја заслужних грађана је посебна алеја. Многе познате личности се не налазе у Алеји Великана већ су сахрањени у парцелама по гробљу. Ако дотична парцела се наслања на Алеју то не значи да је сахрањени у Алеји. На пример Мишићев гроб је испред Алеје у парцели 28 али није у Алеји Великана. Змија бгд 22:49, 28. јануар 2018. (CET)
- И куд ли се онда денуше Јован Поповић, Милан Прибичевић, Душан Марковић, Михаило Ковачевић, Милош Сршкић, Владимир и Иван Спужић? Задња два су наведени у водичу гробља. Или је проблем тај што ти са сајта нису имали одакле да им препишу биографије (ове остале су пак преписали одавде), па им је онда било лакше да их ни не помињу на свом сајту? Није ли онда проблем у негативној повратној спрези илити врзином колу, овде преписали оданде, тамо преписали одавде и на крају вук појео магарца, нема великана. Ако си цифру од 12 гробница пребројао на мапи (нигде нисам прочитала ту цифру, а у извору који се наводи пише 23 + 3), онда боље избриши целу реченицу. Кад устврдимо колико је гробница, а колико великана тамо, онда ћемо моћи о том податку и да пишемо. И нешто све мислим, Коста и Стеван Христић су вероватно у истој гробници.--Тајга (разговор) 00:48, 29. јануар 2018. (CET)
Ти су у Аркадама највероватније а те новине не разликују аркаде и алеју то им је све исто, није добро написан ни сајт нити су новине пребројале гробове једно је сигурно ових 15 је у Алеји великана а остали док се не утврде нећемо додавати. Змија бгд 09:49, 29. јануар 2018. (CET)
Проблем Алеје великана је управо у томе што она није јасно дефинисана, попут Алеје заслужних грађана. На плану Новог гроба, који је послала Тајга, Алеја великана је означена под В, али тај протор који је означен као Алеја је у ствари само зелена површина која се протеже средином Алеје, између парцела. Она је овде у мало преувеличаној величини, јер је тај простор знатно мањи. Широк је отприлике колико један просечан гроб, око 2 - 2,5 метра (можда три). На тој површини се налази неколико гробова, између осталих Димитрије Туцовић, Милунка Авић, Јован Поповић књижевник и има чак и јавности мање познатих личности. Гробови у парцелама који избијају на Алеју, такође се рачунају у Алеју великана јер је она тако и настала јер су ту сахрањиване или преношене (са Ташмајданског гробља) значајне личности. Ови сахрањивани по тој површини између су сахрањивани у каснијем периоду. Тако да је та „зелена површина” можда у почетку планирана као празан простор с обзиром да тамо има још места. Шро се тиче Аркада мислим да ме је Корисник @Snake bgd: погрешно разумео. Ја не бих правио засебан чланака о њима, већ би и њих убацио овде, само под засебним поднасловом. Када будем имао времена, можда најбоље с пролећа, отићићу до Новог гробља и усликати Алеју и све гробове у њој. Такође, ове што су парцелама које избијају на Алеју можете ставити у засебан поднаслов. --Pinki (разговор) 11:05, 29. јануар 2018. (CET)
- Нека се онда зове Алеја Великана и Аркаде а да се у тексту одвоји ко је у парцели тј. Алеји а ко је у Аркадама. Змија бгд 17:27, 29. јануар 2018. (CET)
- Najboqe da se stoji ovako dok neko ne ode i uslika Aleju. Ni ja nisam uspeo da sredim spisak Sahranjenih u Aleji zasluznih gradjana dok nisam otisao i uslikao sve grobove. --Pinki (разговор) 20:54, 29. јануар 2018. (CET)
Ова слика гроба Димитрија Туцовића, говори доста о „зеленој површини” која је на мапи Новог гробља представљена од Алеја великана. Мало је шира од величине гроба, а гроб Димитрија Туцовића је скроз на почетку Алеје из правца Аркада, које су десно од овог гроба. --Pinki (разговор) 21:13, 29. јануар 2018. (CET)
- Гроб генерала Милоша Васића је лево од Туцовића а то је био први гроб, сада је Туцовић први а Милунка Савић је последња у Алеји. Змија бгд 15:30, 30. јануар 2018. (CET)
Свиђало нам се то или не, на тој уској зеленој парцели која на плану гробља носи ознаку В је сахрањено још познатих људи. Кад будемо имали комплатан списак, надам се да ћемо отворити и посебну категорију за њих. Оно јесте, пожелећу нам свима да скоро не морамо из нужде да одлазимо на гробља. Пу пу пу пу...--Тајга (разговор) 16:43, 4. фебруар 2018. (CET)
Коначни списак
@Тајга:@Snake bgd: као што сам раније обећао, данас сам посетио Ново гробље и детаљно обишао Алеју великана. Тако да сада имамо комплетан списак сахрањених, односно списак гробница. Све сам усликао и поставићу слике на Оставу. Кренућу редом од Аркада, ка Алеји заслужних грађана где се Алеја великана завршава. Оно што желим да Вам напоменем да се гробнице у Алеји великана налазе у мини парцелама чија је дужина индентична дужини парцела које се налазе паралелно. Између парцела, на „раскрсницма” путева који пролазе између парцела се налазе самосталне гробнице. Болдовани су они који се налазе на списку у члнаку!
прва парцела:
- гроб Димитрија Туцовића, накандно сахрањен
- породична гробница генерала Милоша Васића, умро 1935. године
- породична гробница књижевника Петра Кочића, пренета са Ташмајданског гробља
- породична гробница генерала Душана Марковића, прво сахарањена његова ћерка 1933. године
самостални део
- породична гробница Александра Кнежевића, инспектора железничке дирекције умро 1892, вероватно пренет са Ташмајданског гробља
друга парцела
- гроб Милана Сршкића, премијера Југославије у два мандата, умро 1937. године
- породична гробница Милана Кујунџића Абердара, пренета са Ташмајданског гробља
- породична гробница са више презимена, а први сахрањени је др Радивоје Јовановић, умро 1942. године
самостални део:
- гроб Јована Цвијића и његове супруге
трећа парцела:
- породична гробница Милана Прибићевића, умро 1937. године
- гробница Стевана Владислава Каћанског, пренета са Ташмајданског гробља
- гробница Јована Поповића, умро 1952. године
самостални део:
- гробница Илије Милосављевића Коларца, пренета са Ташмајданског гробља
четврта парцела:
- капела - породична гробница породица Лазаревић и Спужић
- капела Стевана Христића
- породична гробница Симоновић, први сахрањени Милан Симоновић умро 1940. године (може бити да је био министар и народни псоланик, тако ми испада у претрази на Википедији, али то треба проверити)
самостални део:
- капела Велимира Михаила Тодоровића
пета парцела:
- породична гробница дипломате Јеврема Симића, умро 1936. године
- гроб генерала Михајла Ковачевића, пренет са гробља у Битољу
- непознат гроб — нема споменика, а на истом месту се налазило неколико крстова, тако да нисам могао видети ко је први сахрањен
- гроб Милунке Савић, накнадно сахрањена
самостални део
- породична гробница Јовановић, први сахрањени Гавро Јовановић, помоћник управника санаторијума „Озрен” и ратни војни ивалид, умро 1952. године
шеста парцела:
- породична гробница Корнелија Станковића, гроб пренет са гробља у Будимпешти 1940. године.
- породична гробница Којић, прва сахрањена Анђелија Обрадовић, рођена Којић умрла 1941. године. На централном делу споменика су учитељи Ђорђе и Вукосава Којић, обоје умрли 1945. године. Међу сахрањенима је и архитекта и академик Бранислав Којић.
- породична гробница Ђуре Паунковића, соколског старешине умрлог 1938. године
самостални део:
- породична гробница Пере Слијепчевића, професора Универзитета умрлог 1964. године
То је то од мене. Ово су набројане гробнице и гробна места у Алеји великана и иам их укупно 26, а слике ћу убацити у наредном периоду за дан-два.--Pinki (разговор) 18:57, 16. јул 2018. (CEST)
- Врло лепо одрађено. Једино што списак у разговорима мени тренутно изгледа јаснији, него онај чланку. Ја бих да видим које личности фале од познатих, па да напишемо чланке о њима. А и кад би смо у таблу додали фотографије познатих личности. :)--Тајга (разговор) 20:24, 16. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Ја лично предлажем, да због специфичне ситуације, табела са списком сахрањених у овој Алеји не буде као у Списку сахрањених у Алеји заслужних грађана по азбучном реду, већ да овде буде разврстана по гробницама. Значи овако: 1. гроб Димитрија Туцовића, 2. породична гробница Милоша Васића, па онда испод ко је све сахрањен ту итд. Шта мислиш о овоме? --Pinki (разговор) 20:51, 16. јул 2018. (CEST)
- Слажем се. можда би могла да се направи таква табела да иде по парцелама и гробницама, као овде.--Тајга (разговор) 20:58, 16. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Тај термин „парцела” сам ја сам назвао јер нисам знао како друкчије да се изразим, али не знам да ли је баш адекватан--Pinki (разговор) 21:10, 16. јул 2018. (CEST).
- Добро, па како ти сматраш. Ја и онако нисам стручњак за табеле. Гледам која од познатих личности фали и да напишем чланак. Овај Ђура Паунковић ми се чини веома интересантна. Међутим, и његов отац је био неки министар, а звао се исто, па нисам сигурна да ли је гробница пројектована за њега... --Тајга (разговор) 21:14, 16. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Што се тиче Паунковића он је први сахрањени у гробници, а нема његовог оца на споменику. Ја нигде нисам нашао на сликама Милоша Савчића, не знам одакле податак да је он сахрањен у Алеји. Што се тиче познатих у главном је су по једна или два позната по гробном месту, остало су све њихови чланови породица. --Pinki (разговор) 21:22, 16. јул 2018. (CEST)
- Добро, па како ти сматраш. Ја и онако нисам стручњак за табеле. Гледам која од познатих личности фали и да напишем чланак. Овај Ђура Паунковић ми се чини веома интересантна. Међутим, и његов отац је био неки министар, а звао се исто, па нисам сигурна да ли је гробница пројектована за њега... --Тајга (разговор) 21:14, 16. јул 2018. (CEST)
Занимљиво. Па ништа ако није тамо сахрањен Милош Савчић, морали би да обришемо из чланка о њему. Мада сам реченицу да је баш он тамо сахрањен, нашла на више места, управо тамо где су набрајани они које си ти сада набројао.1, 2, овде 3 пише само у близини, уз имена оних које си ти набројао--Тајга (разговор) 21:36, 16. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Ти си сређивала чланак о Савчићу па можда знаш да ли је са неким горе поменутима био у роду, па самим тим и сахрањен са њима. На сликама споменика, које ћу ускоро поставити нема нигде његовог имена. --Pinki (разговор) 21:53, 16. јул 2018. (CEST)
Хе све сам се надала да ће онај ко буде ишао на гробље потврдити ту чињеницу. Зашто си га онда стављао на списак? Кад су га сахранили, у Политици су само написали да је сахрањен на Новом Гробљу, али у то време Алеја великана и није била баш тако значајна ствар. Његова ћерка се удала за Александра Ацовића, но се бојим да је тај Милош Савчић као персона далеко битнија личност од било ког његовог наследника. Јер човек је изградио све најважније привредне институције у Србији, у време кад их тамо није ни било. А што се тиче породице, пошто су им одузели све што су имали и шиканирали их максимално, баш као и многе друге београдске породице након Другог светског рата, чак и оне којима су куће срушене током рата и који су гладовали до повраћања при стављању само једне кашике хране у уста након вишедневних гладовања, ако се добро сећам, већина је отишла у иностранство. Тако је то било, што си имао више, то си са мање остајао, неки су чак платили животом јер су рођени у породици богаташа. Пре ће бити да је његово то једно непознато место... Мора да пише нешто негде. Било је и случајева прекопавања гробног места ако породица на време не плати, Ново гробље у Београду је одавно већ питање отимачине. Знам да постоји персонал који ради у администрацији, лако може да нађе где је ко сахрањен, јер то све имају на рачунару, али могуће је да и нису баш много љубазни, као и већина шалтерских радника у било ком делу света... Тешка ситуација...--Тајга (разговор) 23:30, 16. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Ау оде ти предалеко... :) Не знам ни сам више како се Милош Савчић нашао на овом списку. Мада кажем има један гроб на коме је било више крстова наслагано и не видех ко је први сахрањен. Мада сумњам да је то гроб Милоша Савчића. --Pinki (разговор) 00:07, 17. јул 2018. (CEST)
Можда је предалеко, али покушавам да појасним зашто би му гроб евентуално остао запуштен. О лошој судбини породице је снимљен и документарни филм, који нисам имала прилике да видим у целости. Мада дотична личност има и једног од наследника (Владимир Лешић), који је рекламирао „свој део”, нешто у стилу „пола Кнез Михаилове (односно и Адрићев Венац) и добар део Србије” и то без шале, сурова истина, мало би ружно било да истовремено гроб свог прадеде остави запуштен. У сваком случају, гроб би морао бити ту негде, о томе говоре сви извори. Ако није ту негде, највероватније је тај. --Тајга (разговор) 00:16, 17. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Ја сам још горе напоменуо да су многе истакнуте личности сахрањене у парцелама око Алеје великана, а посебно у првом реду парцела одмах до Алеје. У једној од парцела, у првом реду су све истакнуте личности - први је војвода Мишић, а последњи Милорад Драшковић, негде на средини је Лаза Пачу. Вероватно је ту негде и Милош Савчић. Потражићу следећи пут кад будем ишао и сликати специјално за тебе :) Како ти се чини нова табела? --Pinki (разговор) 00:34, 17. јул 2018. (CEST)
Знам да си поменуо, неке сам и сама својевремено видела, па и сликала. Алеја великана заправо није нешто посебно назначена, а код улаза у гробље, у првим парцелама, већином су сахрањене познате личности, пребачене са гробља код цркве Светог Марка, накнадно су убацивили њихове потомке, неке од њих такође познате личности, а између гробова, пошто на гробљу више нема места, сада измишљају нека нова гробна места, где упадају и они „преко везе”. Надам се да ће се некако пронаћи Милош Савчић. Не мораш да сликаш због мене, али можеш да убациш слику у чланак о њему, ако га пронађеш. Чини ми одлично, само ваљда још нису додате све личности у табелу. --Тајга (разговор) 00:46, 17. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Tabela još nije gotova biće ubačeno svih 26 grobnih mesta. --Pinki (разговор) 09:58, 17. јул 2018. (CEST)
Надам се да имаш слику и тог непознатог гроба. Како то само тужно звучи бити великан без имена.--Тајга (разговор) 20:29, 17. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Сада су убачене све слике гробних места у Алеји великана. То је то, сада само треба попунити табелу подацима. --Pinki (разговор) 23:25, 17. јул 2018. (CEST)
- Занимљиво. Ако погледаш мало боље фотографију непознатог гроба, тачно иза њега у позадини стоје два гроба новијег датума, који су очигледно уметнути ”преко везе”, а иза њих вири натпис „Породична гробница Ц. Савчића” . Због тог слова Ц, стварно знам ко би могао бити, осим ако не видим добро, али гробница ми личи да је доста стара. Такође, покушај да пронађеш на списку име Miloš P. Savčić (уписали су га са погрешним именом оца). То ми је заправо ономад био битан извор. Можда је погрешно обележено место у Алеји великана, а можда и није. --Тајга (разговор) 00:32, 18. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Сасвим јасно се види да пише „породична гробница Ц Савчића”, ако погледаш слику десно од ње је гробница Павла Вуисића, и његове мајке и брата који су Вујисић. Рекао сам ти, а и сама можеш да видиш да на овом гробу не знам ко је сахрањен. Овај гроб је у паралели са парцелом број 78, јер је Вуисић сахрањен у парцели 78 (и то је неки податак). Када се укуца Милош П. Савчић на сајту гробља излази да је сахрањен у Алеји великана мало мало ниже у висини парцеле 79. На овој „раскрсници” парцела где је на мапи означено слово В је капела Велимира Тодоровића. Она је на том већем раскршћу. Што се тиче непознатог гроба, ти новији крстови (јасно се види име Милица Караџић умрла 2017) су можда потомци те знамените личности која је ту прва сахрањена, али не знам ко је она. Мислим ко год да је био могли су му подићи споменик за све ово време, јер је сахрањен вероватно још пре Другог светског рата, значи пре 70 година. Не верујем да могу да убаце неког „преко везе” у туђ гроб и то баш у Алеји великана.--Pinki (разговор) 01:26, 18. јул 2018. (CEST)
- Занимљиво. Ако погледаш мало боље фотографију непознатог гроба, тачно иза њега у позадини стоје два гроба новијег датума, који су очигледно уметнути ”преко везе”, а иза њих вири натпис „Породична гробница Ц. Савчића” . Због тог слова Ц, стварно знам ко би могао бити, осим ако не видим добро, али гробница ми личи да је доста стара. Такође, покушај да пронађеш на списку име Miloš P. Savčić (уписали су га са погрешним именом оца). То ми је заправо ономад био битан извор. Можда је погрешно обележено место у Алеји великана, а можда и није. --Тајга (разговор) 00:32, 18. јул 2018. (CEST)
Ваљда нисам успела да се добро изразим. На основу свих извора које сам видила, гроб Милоша Савчића се мора налазити у близини, ти рече да би га сликао. Видевши наведену породичну гробницу Ц. Савчића, претпоставила сам, могуће погрешно: 1) да је би он могао бити сахрањен у њој (што би се кроз затворена врата исте тешко могло проверити) и да би му дотична породица Савчић могла бити неки род, 2) или да је сахрањен у алеји испред ње, тако да му рођаци почивају близу, односно обрнуто. Чињеница је да не знамо ко би могла бити Милица Караџић, још мање која презимена стоје на крстовима иза њега, која су се вероватно могла боље видети пре 2017, када је постављен задњи крст. Не верујем да су баш у Алеји могли да се сахрањују покојници преко везе, а њихови чланови фамилије још увек имају право, али је мени бар очигледно, да преко везе јесте добијено гробно место испред породичне гробнице Савчића, на тој парцели 78, како рече, на коме стоји споменик из 1995. године или касније, а тако како стоји, могло је бити добијено и оно десно од њега, које си поменуо. С друге стране, такође сам размишљала да би, што се државе тиче и након 77 година, управо тако могло да изгледа гробно место човека, који је био заслужан и велики, све до месец дана након своје смрти, када је почео рат, а после чега су његови наследници наследили и до сада добили, управо онолико колики је и споменик на том непознатом гробу. Не могу ништа да тврдим, нисам била тамо, не знам ни да ли би вредело да јесам, пошто ни ти ниси могао да видиш, а и нигде не пише прецизно, али ако би смо погађали, Савчић би био идеалан „кандитат” са високом вероватноћом за управо такво „место”.--Тајга (разговор) 22:07, 18. јул 2018. (CEST)
- @Тајга: Не знам ништа о том гробу испред капеле Савчића, али може бити да су то рођаци неких који су ту раније сахрањени. Павле Вуисић је умро 1988. године, а ту су му сахрањени мајка и брат, такође глумац, који су умрли раније. То гробно место је мислим од његове мајке. На споменику такође пишу имена људи који су ту раније сахрањени, мислим да се Јовановић презивају, нисам сигуран. --Pinki (разговор) 12:07, 19. јул 2018. (CEST)
- Надгробни споменик, само име каже, је пре свега споменик. Служи да подсећа на предке, па тек онда на оне који им следе, иначе подсећање нема смисла. Мада има и оних који би да верују како се то тако може, сви одлично знамо да не може никако.--Тајга (разговор) 17:04, 21. јул 2018. (CEST)
Можемо ли да отворимо категорију за сахрањене у овој Алеји? Колико видим не постоји?--Тајга (разговор) 00:13, 31. јул 2018. (CEST)
- Нисам направио ову категорију, јер сам мислио да за тим нема потребе, пошто је број сахрањених мали, у односу на Алеју заслужних грађана (преко 700) и Алеју народних хероја (преко 300). Сад видим да би се ту могло наћи до 30-ак биографија па би можда и могли направити категорију — Категорија:Сахрањени у Алеји великана на Новом гробљу у Београду --Pinki (разговор) 09:10, 31. јул 2018. (CEST)
Ја мислим да би категорија носила корисну информацију, решава дилему око тога ко је сигурно сахрањен у алеји (осим тог једног случаја). Урадио си већ и овај чланак који би уједно постао главни чланак за категорију. Не знам само да ли је преостала још нека позната личност без чланка.--Тајга (разговор) 21:20, 31. јул 2018. (CEST)