Светско првенство у кошарци за жене 2002.

С Википедије, слободне енциклопедије
Светско првенство у кошарци за жене 2002.
FIBA Women's World Championship 2002
[[Слика:|120п|]]
Домаћин Кина Кина
Време одржавања 14. септембар25. септембар
Екипа 16
Дворане 9 (у 9 градова)
Шампиони Сједињене Америчке Државе САД (7. титула)
Најбољи играч Сједињене Америчке Државе Лиза Лесли

14. Светско првенство у кошарци за жене је одржано од 14. до 25. септембра 2002. године у Кини. Првенство су организовали Међународни кошаркашки савез (ФИБА), Кошаркашки савез Кине. САД су освојиле своју 7. титулу победивши Русију у финалу са 79 - 74. За најбољу играчицу првенства проглашена је Лиза Лесли из САД.

Градови домаћини[уреди | уреди извор]

Град Дворана
Вужонг
Таицанг
Жангђиаганг
Чангшу
Сужу Спортски центар Сужу
Чангшу
Хуаиан
Женђианг
Нанкинг Вутаишан Гимназијум

Земље учеснице[уреди | уреди извор]

  • Кина се директно квалификовала као домаћин. САД су се квалификовале као актуелне олимпијске победнице, а остале репрезентације су се квалификовале путем континенталних квалификационих турнира.
Група A Група Б Група Ц Група Д
 Јапан  Бразил  Литванија  Јужна Кореја
 Аргентина  Кина  Кинески Тајпеј  Тунис
 Аустралија Савезна Република Југославија СР Југославија  Сједињене Државе  Француска
 Шпанија  Сенегал  Русија  Куба
Земље учеснице

Први круг[уреди | уреди извор]

Група А[уреди | уреди извор]

14. септембар
19:30
 Јапан 65 : 74  Аргентина Вужонг
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 23:15, 14:23, 9:18, 19:18
Поени: Нагата 20
Скокови: Коисо 7
Асистенције: Кусуда 3
Вега 19
Гале 9
Николини 3
14. септембар
21:30
 Аустралија 73 : 58  Шпанија Вужонг
Гледалаца: 3.500
Четвртине: 15:13, 22:11, 14:15, 22:19
Поени: Фалон 14
Скокови: Џексон 6
Асистенције: Брондело 2
Пињеро 15
Молина 6
Палау 2
15. септембар
19:30
 Аргентина 53 : 85  Аустралија Вужонг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 8:20, 16:24, 13:17, 16:24
Поени: Паолета 9
Скокови: Вега 6
Асистенције: Николини 3
Џексон 25
Бацтовић 9
Кинги 3
15. септембар
21:30
 Шпанија 100 : 63  Јапан Вужонг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 23:24, 22:16, 26:13, 29:10
Поени: Кастиљо 18
Скокови: Пасква 8
Асистенције: Пињеро 6
Кусуда 18
Јано 5
Јано 4
16. септембар
19:30
 Аустралија 98 : 53  Јапан Вужонг
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 22:14, 25:10, 32:18, 19:11
Поени: Џексон 25
Скокови: Броган 11
Асистенције: Харовер 4
Нагата 10
Нагата 4
Тачикава 4
16. септембар
21:30
 Аргентина 55 : 97  Шпанија Вужонг
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 11:20, 14:23, 18:29, 12:25
Поени: Вега 10
Скокови: Вега 6
Асистенције: Мендоза 2
Алфонсо 15
Алфонсо 7
Валдеморо 3
Репрезентација О Д И КД КП КР Б
 Аустралија 3 3 0 256 164 +92 6
 Шпанија 3 2 1 255 191 +64 5
 Аргентина 3 1 2 182 247 -65 4
 Јапан 3 0 3 181 272 -91 3

Група Б[уреди | уреди извор]

14. септембар
19:30
 Бразил 85 : 73  Кина Таицанг
Гледалаца: 5.000
Четвртине: 26:13, 20:16, 15:26, 24:18
Поени: Аркаин 22
Скокови: Аркаин 5
Асистенције: Аркаин 4
Миао 17
Чен 8
Миао 6
14. септембар
21:30
Савезна Република Југославија СР Југославија 94 : 66  Сенегал Таицанг
Гледалаца: 3.500
Четвртине: 29:22, 23:15, 13:13, 29:16
Поени: Ковачевић 22
Скокови: Вилипић 8
Асистенције: Станковић 4
Гуеје 23
Диоп 4
Паје 2
15. септембар
19:30
 Кина 72 : 65 Савезна Република Југославија СР Југославија Таицанг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 20:22, 22:24, 18:5, 12:14
Поени: Чен 19
Скокови: Чен 11
Асистенције: Миао 5
Ковачевић 26
Вилипић 6
Станковић 3
15. септембар
21:30
 Сенегал 52 : 93  Бразил Таицанг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 8:26, 15:21, 10:18, 19:28
Поени: Гуеје 16
Скокови: Диоп 7
Асистенције: Диоп 2
Луз 17
Дос Сантос 10
Луз 4
16. септембар
19:30
 Сенегал 63 : 81  Кина Таицанг
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 13:25, 26:23, 8:14, 16:19
Поени: Гуеје 25
Скокови: Ндиаје 10
Асистенције: Диоп 1
Чен 21
Суи 7
Пан 3
16. септембар
21:30
 Бразил 86 : 75 Савезна Република Југославија СР Југославија Таицанг
Четвртине: 20:17, 25:15, 19:22, 22:21
Поени: Аркаин 27
Скокови: Аркаин 8
Асистенције: Сантос Луз 2
Дрљача 19
Вилипић 8
Мандић 3
Репрезентација О Д И КД КП КР Б
 Бразил 3 3 0 264 200 +64 6
 Кина 3 2 1 226 213 +13 5
Савезна Република Југославија СР Југославија 3 1 2 234 224 +10 4
 Сенегал 3 0 3 181 268 -87 3

Група Ц[уреди | уреди извор]

14. септембар
19:30
 Литванија 92 : 80  Кинески Тајпеј Жангђиаганг
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 26:18, 17:17, 28:24, 21:21
Поени: Абромаите 17
Скокови: Браздеките 9
Асистенције: Браздеките 6
Ченг 19
Ченг 10
Ченг 7
14. септембар
21:30
 Сједињене Државе 89 : 55  Русија Жангђиаганг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 23:17, 25:11, 21:12, 20:15
Поени: Лесли 20
Скокови: Лесли 6
Асистенције: Стејли 3
Баранова 11
Баранова 6
Баранова 2
15. септембар
19:30
 Русија 97 : 61  Литванија Жангђиаганг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 27:25, 19:15, 26:8, 25:13
Поени: Баранова 26
Скокови: Баранова 10
Асистенције: Скопа 1
Браздеките 14
Салкауске 7
Дамбраускаите 1
15. септембар
21:30
 Кинески Тајпеј 39 : 80  Сједињене Државе Жангђиаганг
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 12:19, 9:23, 3:17, 15:21
Поени: Ченг 11
Скокови: Маи 4
Асистенције: Чу 1
Вилијамс 16
Милтон-Џоунс 8
Стејли 3
16. септембар
19:30
 Кинески Тајпеј 46 : 83  Русија Жангђиаганг
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 18:16, 9:25, 11:23, 8:19
Поени: Ченг 10
Скокови: Чианг 8
Асистенције: Чиен 2
Калмикова 22
Баранова 13
Пан 2
16. септембар
21:30
 Сједињене Државе 105 : 48  Литванија Жангђиаганг
Четвртине: 32:19, 19:7, 33:14, 21:8
Поени: Свупс 20
Скокови: Вилијамс 9
Асистенције: Џонсон 4
Абромаите 10
Салкауске 5
Дамбраускаите 3
Репрезентација О Д И КД КП КР Б
 Сједињене Државе 3 3 0 274 142 +132 6
 Русија 3 2 1 235 196 +39 5
 Литванија 3 1 2 201 282 -81 4
 Кинески Тајпеј 3 0 3 165 255 -90 3

Група Д[уреди | уреди извор]

14. септембар
19:30
 Јужна Кореја 124 : 70  Тунис Чангшу
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 31:14, 34:21, 17:13, 42:22
Поени: Ким 21
Скокови: Јунг 9
Асистенције: Ким 6
Абид 16
Судани 11
Отмане 1
14. септембар
21:30
 Француска 92 : 61  Куба Чангшу
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 22:12, 33:20, 19:19, 18:10
Поени: Лосон-Вејд 21
Скокови: Антибе 9
Асистенције: Жилеспи 6
Калдерон 19
Калдерон 10
Кеспедес 3
15. септембар
19:30
 Куба 71 : 78  Јужна Кореја Чангшу
Гледалаца: 2.800
Четвртине: 21:18, 19:23, 20:23, 11:14
Поени: Калдерон 19
Скокови: Калдерон 12
Асистенције: Иглесијас 3
Ким 22
Јунг 10
Ли 4
15. септембар
21:30
 Тунис 35 : 131  Француска Чангшу
Гледалаца: 2.800
Четвртине: 13:31, 10:24, 3:39, 9:37
Поени: Судани 13
Скокови: Чебли 7
Асистенције: Кхрији 1
Бертију 21
Дижон 12
Саваста 5
16. септембар
19:30
 Тунис 65 : 90  Куба Чангшу
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 24:31, 14:19, 13:16, 14:24
Поени: Абид 16
Скокови: Судани 12
Асистенције: Абид 4
Калдерон 16
Гарсија 7
Кеспедес 4
16. септембар
21:30
 Француска 90 : 80  Јужна Кореја Чангшу
Гледалаца: 3.000
Четвртине: 27:24, 22:15, 19:14, 22:27
Поени: Жилеспи 20
Скокови: Мелаин 10
Асистенције: Мелаин 5
Беон 26
Хонг 7
Чун 4
Репрезентација О Д И КД КП КР Б
 Француска 3 3 0 313 176 +137 6
 Јужна Кореја 3 2 1 282 231 +51 5
 Куба 3 1 2 222 235 -13 4
 Тунис 3 0 3 170 345 -175 3

Други круг[уреди | уреди извор]

Група Е[уреди | уреди извор]

18. септембар
15:00
Савезна Република Југославија СР Југославија 82 : 93  Аустралија Сужу
Гледалаца: 5.000
Четвртине: 19:18, 19:28, 22:27, 22:20
Поени: Мандић 14
Скокови: Вилипић 7
Асистенције: Станковић 4
Џексон 29
Броган 7
Кинги 5
18. септембар
19:30
 Бразил 85 : 39  Аргентина Сужу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 27:7, 19:12, 16:9, 23:11
Поени: Маркез 15
Скокови: Аркаин 10
Асистенције: Невес 4
Гале 10
Мендоза 4
Паолета 2
18. септембар
21:30
 Кина 72 : 59  Шпанија Сужу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 19:16, 10:8, 17:19, 26:16
Поени: Миао 24
Скокови: Чен 10
Асистенције: Суи 2
Молина 17
Молина 9
Палау 2
19. септембар
15:00
 Аргентина 76 : 83 Савезна Република Југославија СР Југославија Сужу
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 16:17, 17:17, 17:25, 26:24
Поени: Вега 15
Скокови: Санчез 5
Асистенције: Паолета 2
Ковачевић 17
Вилипић 10
Станковић 7

19:30
 Шпанија 78 : 68  Бразил Сужу
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 20:19, 22:16, 27:21, 9:12
Поени: Валдеморо 33
Скокови: Валдеморо 5
Асистенције: Валдеморо 4
Оливеира 19
Дос Сантос 8
Дос Сантос 4
19. септембар
21:30
 Аустралија 101 : 72  Кина Сужу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 30:23, 26:19, 22:11, 23:19
Поени: Тејлор 29
Скокови: Бацтовић 8
Асистенције: Харовер 6
Суи 20
Суи 7
Миао 2
20. септембар
15:00
Савезна Република Југославија СР Југославија 67 : 81  Шпанија Сужу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 25:21, 19:19, 9:26, 14:15
Поени: Ковачевић 24
Скокови: Мандић 4
Асистенције: Станковић 2
Валдеморо 18
Гарсија Пињеро 8
Санчез Лухан 2
20. септембар
19:30
 Бразил 75 : 74  Аустралија Сужу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 19:21, 14:16, 21:15, 21:22
Поени: Оливеира 18
Скокови: Оливеира 9
Асистенције: Невес 5
Џексон 29
Фалон 6
Харовер 3
20. септембар
21:30
 Кина 102 : 55  Аргентина Сужу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 32:16, 22:9, 26:14, 22:16
Поени: Суи 20
Скокови: Чен 13
Асистенције: Сонг 6
Гале 25
Вега 8
Честа 3
Репрезентација О Д И КД КП КР Б
 Бразил 6 5 1 492 391 +101 11
 Аустралија 6 5 1 524 393 +131 11
 Кина 6 4 2 472 428 +44 10
 Шпанија 6 4 2 473 398 +75 10
Савезна Република Југославија СР Југославија 6 2 4 466 474 -8 8
 Аргентина 6 1 5 352 517 -165 7

Група Ф[уреди | уреди извор]

18. септембар
15:00
 Јужна Кореја 47 : 92  Русија Чангшу
Гледалаца: 5.000
Четвртине: 15:28, 4:20, 15:20, 13:24
Поени: Ким 9
Скокови: Парк 3
Асистенције: Чун 1
Осипова 16
Баранова 8
Баранова 5
18. септембар
19:30
 Куба 44 : 87  Сједињене Државе Чангшу
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 13:26, 10:17, 14:22, 7:22
Поени: Калдерон 11
Скокови: Хернандез 4
Асистенције: Иглесијас 2
Лесли 20
Лесли 6
Смит 3
18. септембар
21:30
 Француска 71 : 63  Литванија Чангшу
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 16:20, 17:15, 19:16, 19:12
Поени: Антибе 18
Скокови: Мелаин 8
Асистенције: Лосон-Вејд 5
Салкауске 21
Салкауске 9
Браздеките 2
19. септембар
15:00
 Сједињене Државе 91 : 53  Јужна Кореја Чангшу
Гледалаца: 4.000
Четвртине: 28:15, 25:18, 25:18, 13:2
Поени: Свупс 17
Скокови: Лесли 10
Асистенције: Стејли 5
Јунг 18
Парк 5
Јунг 3
19. септембар
19:30
 Литванија 63 : 60  Куба Чангшу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 17:18, 8:11, 21:13, 17:18
Поени: Салкауске 17
Скокови: Салкауске 9
Асистенције: Дамбраускаите 3
Иглесијас 14
Калдерон 14
Иглесијас 4
19. септембар
21:30
 Русија 74 : 59  Француска Чангшу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 21:23, 21:15, 18:8, 14:13
Поени: Корстин 23
Скокови: Баранова 15
Асистенције: Баранова 6
Мелаин 14
Дижон 6
Саваста 1
20. септембар
15:00
 Јужна Кореја 76 : 70  Литванија Чангшу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 21:15, 18:13, 17:10, 20:32
Поени: Јунг 42
Скокови: Парк 7
Асистенције: Јунг 6
Салкауске 19
Салкауске 13
Линкевициене 3
20. септембар
19:30
 Куба 66 : 81  Русија Чангшу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 19:19, 23:19, 12:23, 12:20
Поени: Калдерон 19
Скокови: Калдерон 8
Асистенције: Гарсија 3
Атешина 23
Осипова 9
Осипова 2
20. септембар
21:30
 Француска 68 : 101  Сједињене Државе Чангшу
Гледалаца: 4.500
Четвртине: 20:27, 11:22, 20:22, 17:30
Поени: Лосон-Вејд 14
Скокови: Бертију 6
Асистенције: Жилеспи 4
Смит 19
Лесли 14
Диксон 3
Репрезентација О Д И КД КП КР Б
 Сједињене Државе 6 6 0 553 307 +246 12
 Русија 6 5 1 482 368 +114 11
 Француска 6 4 2 511 414 +97 10
 Јужна Кореја 6 3 3 458 484 -30 9
 Литванија 6 2 4 397 489 -92 8
 Куба 6 1 5 392 466 -74 7

Елиминациона фаза[уреди | уреди извор]

Утакмице од 13. до 16. места[уреди | уреди извор]

Утакмице за медаље[уреди | уреди извор]

Четвртфинале Полуфинале Финале
                   
23. септембар - Нанкинг        
  Бразил  70
24. септембар - Нанкинг
  Јужна Кореја  71  
  Јужна Кореја  53
23. септембар - Нанкинг
    Русија  70  
  Кина  70
25. септембар - Нанкинг
  Русија  86  
  Русија  74
23. септембар - Нанкинг
    Сједињене Државе  79
  Шпанија  55
24. септембар - Нанкинг
  Сједињене Државе  94  
  Сједињене Државе  71 Треће место
23. септембар - Нанкинг
    Аустралија  56  
  Аустралија  78   Јужна Кореја  63
  Француска  52     Аустралија  91
25. септембар - Нанкинг


Утакмице од 5. до 8. места[уреди | уреди извор]

 
Полуфинале од 5. до 8. местаЗа 5. место
 
      
 
24. септембар - Нанкинг
 
 
 Кина81
 
25. септембар - Нанкинг
 
 Бразил80
 
 Кина72
 
24. септембар - Нанкинг
 
 Шпанија91
 
 Француска59
 
 
 Шпанија69
 
За 7. место
 
 
25. септембар - Нанкинг
 
 
 Бразил74
 
 
 Француска65

Утакмице од 13. до 16. места - детаљи[уреди | уреди извор]

19. септембар
19:30
 Јапан 91 : 89  Сенегал Хуаиан
Гледалаца: 2.000
Четвртине: 22:20, 21:20, 19:27, 29:22
Поени: Кусуда 22
Скокови: Нагата 8
Асистенције: Кусуда 10
Диуф 24
Нидаје 10
Фал 3
19. септембар
21:30
 Кинески Тајпеј 107 : 70  Тунис Хуаиан
Гледалаца: 2.000
Четвртине: 24:10, 27:24, 28:19, 28:17
Поени: Чао 18
Скокови: Ченг 18
Асистенције: Чиен 12
Абид 26
Абид 4

Утакмица за 15. место[уреди | уреди извор]

20. септембар
19:30
 Сенегал 87 : 52  Тунис Хуаиан
Гледалаца: 3.300
Четвртине: 26:18, 25:15, 15:14, 21:5
Поени: Гуеје 18
Скокови: Гуеје 8
Асистенције: Фал 3
Кхрији 18
Кхрији 5
Абид 6

Утакмица за 13. место[уреди | уреди извор]

20. септембар
21:30
 Јапан 76 : 61  Кинески Тајпеј Хуаиан
Гледалаца: 3.300
Четвртине: 21:13, 13:20, 18:15, 24:13
Поени: Нагата 28
Скокови: Нагата 12
Асистенције: Кусуда 8
Ченг 20
Ченг 13
Чиен 6

Утакмице од 9. до 12. места - детаљи[уреди | уреди извор]

23. септембар
19:30
Савезна Република Југославија СР Југославија 74 : 76  Куба Женђианг
Гледалаца: 3.700
Четвртине: 19:25, 21:14, 23:19, 11:18
Поени: Ковачевић 21
Скокови: Вилипић 8
Асистенције: Ковачевић 6
Калдерон 21
Тизон 8
Гарсија 4
23. септембар
21:30
 Аргентина 71 : 65  Литванија Женђианг
Гледалаца: 3.700
Четвртине: 24:21, 13:16, 13:14, 21:14
Поени: Вега 26
Скокови: Вега 8
Асистенције: Николини 3
Абромаите 17
Салкауске 6
Линкевициене 2

Утакмица за 11. место[уреди | уреди извор]

24. септембар
19:30
Савезна Република Југославија СР Југославија 62 : 83  Литванија Женђианг
Гледалаца: 3.500
Четвртине: 10:22, 16:26, 18:19, 18:16
Поени: Вилипић 16
Скокови: Вилипић 10
Асистенције: Мандић 2
Салкауске 23
Визбариене 7
Браздеките 4

Утакмица за 9. место[уреди | уреди извор]

24. септембар
20:30
 Куба 92 : 71  Аргентина Женђианг
Гледалаца: 3.500
Четвртине: 20:20, 28:11, 21:12, 23:28
Поени: Тизон 17
Скокови: Гарсија 8
Асистенције: Гарсија 3
Гале 23
Гале 6
Паолета 6

Утакмице од 5. до 8. места - детаљи[уреди | уреди извор]

24. септембар
13:00
 Бразил 80 : 81  Кина Нанкинг
Гледалаца: 1.500
Четвртине: 20:25, 18:20, 23:13, 19:23
Поени: Оливеира 23
Скокови: Оливеира 16
Асистенције: Невес 3
Чен 22
Чен 6
Пан 7
24. септембар
15:15
 Француска 59 : 69  Шпанија Нанкинг
Гледалаца: 1.500
Четвртине: 16:21, 20:15, 12:16, 11:17
Поени: Ле Дрен 14
Скокови: Лосон-Вејд 7
Асистенције: Лосон-Вејд 5
Санчез Лухан 17
Себријан Шојер 8
Валдеморо 3

Утакмица за 7. место[уреди | уреди извор]

25. септембар
13:00
 Бразил 74 : 65  Француска Нанкинг
Гледалаца: 1.000
Четвртине: 25:16, 22:16, 17:9, 10:24
Поени: Дос Сантос 20
Скокови: Дос Сантос 10
Асистенције: Дос Сантос 4
Мелаин 15
Мусар 9
Мелаин 5

Утакмица за 5. место[уреди | уреди извор]

25. септембар
15:15
 Кина 72 : 91  Шпанија Нанкинг
Гледалаца: 1.500
Четвртине: 15:25, 24:24, 19:16, 15:26
Поени: Чен 19
Скокови: Чен 13
Асистенције: Миао 5
Санчез Лухан 32
Валдеморо 9
Гарсија Пињеро 7

Утакмице за медаље - детаљи[уреди | уреди извор]

Четвртфинале[уреди | уреди извор]

23. септембар
13:00
 Бразил 70 : 71  Јужна Кореја Нанкинг
Гледалаца: 2.000
Четвртине: 25:15, 21:20, 10:15, 14:21
Поени: Оливеира 23
Скокови: Дос Сантос 12
Асистенције: Пинто 3
Парк 16
Ким 5
Чун 7
23. септембар
15:15
 Кина 70 : 86  Русија Нанкинг
Гледалаца: 2.50
Четвртине: 14:16, 30:15, 19:29, 7:26
Поени: Чен 21
Скокови: Миао 7
Асистенције: Миао 1
Баранова 23
Баранова 16
Баранова 3
23. септембар
19:30
 Шпанија 55 : 94  Сједињене Државе Нанкинг
Гледалаца: 2.000
Четвртине: 11:24, 18:25, 13:25, 13:20
Поени: Санчез 9
Скокови: Молина 5
Асистенције: Палау 1
Џонсон 20
Филипс 15
Смит 3
23. септембар
21:30
 Аустралија 78 : 52  Француска Нанкинг
Гледалаца: 2.000
Четвртине: 22:12, 22:14, 18:19, 16:7
Поени: Џексон 33
Скокови: Броган 8
Асистенције: Харовер 4
Лосон-Вејд 13
Антибе 9
Мусар 2

Полуфинале[уреди | уреди извор]

24. септембар
19:30
 Јужна Кореја 53 : 70  Русија Нанкинг
Гледалаца: 1.500
Четвртине: 14:22, 16:22, 13:15, 10:11
Поени: Ли| 11
Скокови: Чун 4
Асистенције: Чун 5
Баранова 22
Баранова 12
Баранова 5
24. септембар
21:30
 Аустралија 56 : 71  Сједињене Државе Нанкинг
Гледалаца: 2.000
Четвртине: 17:17, 12:22, 15:17, 12:15
Поени: Бацтовић 13
Скокови: Фалон 8
Асистенције: Тејлор 3
Лесли 24
Лесли 13
Свупс 7

Утакмица за 3. место[уреди | уреди извор]

25. септембар
19:30
 Јужна Кореја 63 : 91  Аустралија Нанкинг
Гледалаца: 3.500
Четвртине: 18:26, 15:20, 15:21, 15:24
Поени: Јунг 19
Скокови: Парк 6
Асистенције: Чун 2
Џексон 31
Џексон 9
Фалон 8

Финале[уреди | уреди извор]

25. септембар
21:30
 Русија 74 : 79  Сједињене Државе Нанкинг
Гледалаца: 3.500
Четвртине: 15:25, 20:23, 20:17, 19:14
Поени: Корстин 27
Скокови: Баранова 12
Асистенције: Баранова 3
Свупс 18
Кечингс 11
Џонсон 3
Silver medal icon.svg
2° место

Flag of Russia.svg
Русија
Gold medal icon.svg
Победник 14. Светског првенства у кошарци за жене

Flag of United States.svg
САД
1° титула
Bronze medal icon.svg
3° место

Flag of Australia.svg
Аустралија

Коначан пласман[уреди | уреди извор]

Место Репрезентација
1  Сједињене Државе
2  Русија
3  Аустралија
4  Јужна Кореја
5  Шпанија
6  Кина
7  Бразил
8  Француска
9  Куба
10  Аргентина
11  Литванија
12 Савезна Република Југославија СР Југославија
13  Јапан
14  Кинески Тајпеј
15  Сенегал
16  Тунис

Састав победничких екипа[уреди | уреди извор]

Злато  Сједињене Државе Шенон Регина Џонсон, Дон Мишел Стејли, Суе Бирд, Шерил Денис Свупс, Делиша Милтон-Џоунс, Лиза Лесли, Тамика Кечингс, Тамецка Мичел Диксон, Натали Вилијамс, Џенифер Гилом, Кејти Смит, Тари Лин Филипс Селектор
Сребро  Русија Вера Шњукова, Оксана Ракматулина, Олга Артешина, Ана Аркипова, Елена Баранова, Јулија Скопа, Илона Корстин, Ирина Осипова, Марија Калмикова, Оксана Закаљужнаја, Татјана Шеголева, Дијана Густулина Селектор
Бронза  Аустралија Јае Моник Кинги, Алисон Пета Транкили, Сандра Ен Брондело, Пени Тејлор, Сузи Бацтовић, Триша Никол Фалон, Кристи Харовер, Лорен Џексон, Холи Грима, Џенифер Хазл Витл, Лора Самертон, Мишел Кетлин Броган Селектор

Спољашње везе[уреди | уреди извор]