NGC 3281

Из Википедије, слободне енциклопедије
Jump to navigation Jump to search
NGC 3281
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
Сазвежђе Шмрк (Пумпа)
Ректасцензија 10h 31m 52,2s
Деклинација - 34° 51" 16'
Црвени помак 0,011475[1]
Хелиоцентрична радијална брзина 3420 km/s[1]
Привидна величина (V) 11,9
Врста спирална галаксија
Величина 3,20' x 1,6'
Позициони угао (V) 140°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
12,7
Остале ознаке
ESO 375-55, MCG -6-23-50, AM 1029-343, IRAS 10295-3435, PGC 31090
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 3281 је спирална галаксија у сазвежђу Шмрк (Пумпа) која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је - 34° 51' 16" а ректасцензија 10h 31m 52,2s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 3281 износи 11,9 а фотографска магнитуда 12,7. NGC 3281 је још познат и под ознакама ESO 375-55, MCG -6-23-50, AM 1029-343, IRAS 10295-3435, PGC 31090.

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди]

Види још[уреди]

Спољашње везе[уреди]