NGC 3881

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 3881
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеВелики медвед
Ректасцензија11h 46m 34,4s
Деклинација+ 33° 6" 25'
Црвени помак0,031248[1]
Хелиоцентрична радијална брзина9222 km/s[1]
Привидна величина (V)14,5
Врсталентикуларна галаксија
Величина0,70' x 0,7'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
15,4
Остале ознаке
MCG 6-26-34, CGCG 186-46, NPM1G +33.0232, PGC 36722
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 3881 је лентикуларна галаксија у сазвежђу Велики медвед која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 33° 6' 25" а ректасцензија 11h 46m 34,4s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 3881 износи 14,5 а фотографска магнитуда 15,4. NGC 3881 је још познат и под ознакама MCG 6-26-34, CGCG 186-46, NPM1G +33.0232, PGC 36722.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]