NGC 3963

NGC 3963
NGC3963 - SDSS DR14.jpg
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеВелики медвед
Ректасцензија11h 54m 58,8s
Деклинација+ 58° 29" 36'
Црвени помак0,010637[1]
Хелиоцентрична радијална брзина3172 km/s[1]
Привидна величина (V)11,7
Врстаспирална галаксија
Величина2,70' x 2,4'
Позициони угао (V)36°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
12,5
Остале ознаке
UGC 6884, MCG 10-17-100, CGCG 292-44, IRAS 11523+5846, PGC 37386
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 3963 је спирална галаксија у сазвежђу Велики медвед која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 58° 29' 36" а ректасцензија 11h 54m 58,8s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 3963 износи 11,7 а фотографска магнитуда 12,5. NGC 3963 је још познат и под ознакама UGC 6884, MCG 10-17-100, CGCG 292-44, IRAS 11523+5846, PGC 37386.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]