NGC 5562

Из Википедије, слободне енциклопедије
Jump to navigation Jump to search
NGC 5562
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
Сазвежђе Волар
Ректасцензија 14h 20m 11,0s
Деклинација + 10° 15" 48'
Црвени помак 0,03044[1]
Хелиоцентрична радијална брзина 8987 km/s[1]
Привидна величина (V) 13,6
Врста спирална галаксија
Величина 0,70' x 0,7'
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,4
Остале ознаке
UGC 9174, MCG 2-37-2, CGCG 75-11, NPM1G +10.0392, PGC 51227
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 5562 је спирална галаксија у сазвежђу Волар која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 10° 15' 48" а ректасцензија 14h 20m 11,0s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 5562 износи 13,6 а фотографска магнитуда 14,4. NGC 5562 је још познат и под ознакама UGC 9174, MCG 2-37-2, CGCG 75-11, NPM1G +10.0392, PGC 51227.

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди]

Види још[уреди]

Спољашње везе[уреди]