NGC 7268

NGC 7268
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеЈужна риба
Ректасцензија22h 25m 40,6s
Деклинација- 31° 12" 4'
Црвени помак0,028791[1]
Хелиоцентрична радијална брзина8507 km/s[1]
Привидна величина (V)13,3
Врстаспирална галаксија
Величина1,10' x 0,6'
Позициони угао (V)83°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,3
Остале ознаке
ESO 467-57, MCG -5-53-1, AM 2222-312, PGC 68847
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 7268 је спирална галаксија у сазвежђу Јужна риба која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је - 31° 12' 4" а ректасцензија 22h 25m 40,6s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 7268 износи 13,3 а фотографска магнитуда 14,3. NGC 7268 је још познат и под ознакама ESO 467-57, MCG -5-53-1, AM 2222-312, PGC 68847.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]