NGC 782

NGC 782
NGC 0782 DSS.jpg
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеЕридан
Ректасцензија1h 57m 40,1s
Деклинација- 57° 47" 27'
Црвени помак0,019954[1]
Хелиоцентрична радијална брзина5922 km/s[1]
Привидна величина (V)11,7
Врстаспирална галаксија
Величина2,40' x 2,1'
Позициони угао (V)23°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
12,5
Остале ознаке
ESO 114-15, AM 0155-580, IRAS 01559-5801, PGC 7379
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 782 је спирална галаксија у сазвежђу Еридан која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је - 57° 47' 27" а ректасцензија 1h 57m 40,1s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 782 износи 11,7 а фотографска магнитуда 12,5. NGC 782 је још познат и под ознакама ESO 114-15, AM 0155-580, IRAS 01559-5801, PGC 7379.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]