Aruba na Letnjim olimpijskim igrama 1988.
Aruba na olimpijskim igrama | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MOK kod | ARU | ||||||||
NOK | Olimpijski komitet Arube COA-spoljašnja veza | ||||||||
Letnje olimpijske igre 1988. (Seul) | |||||||||
Takmičara | 8 (4 muš. i 4 žen.) u 5 sport. | ||||||||
Nosilac zastave | Bito Maduro (otv.) | ||||||||
Medalje |
| ||||||||
Učešće na igrama (pregled) | |||||||||
Letnje igre | |||||||||
1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 |
Aruba je debitovala kao samostalna zemlja pod ovim imenom na Letnjim olimpijskim igrama 1988. održanim u Seulu od 17. avgusta do 2. oktobra. Do ovih Igara predstavnici Arube su učestvovali u sastavu olimpijskom timu Holandskih Antila.
Učestvovala je sa 8 sportista (4 muškarca i 4 žene) koji su se takmičili u 5 sportova. Najmlađi učesnik bila je takmičara u sinhronom plivanju Ivet Tojs sa 17. godina i 127 dana, a najstariji mačevaoc Ostin Tomas sa 49 godina i 183 dana.
Na svečanom otvaranju zastavu je nosio džudista Bito Maduro.
Aruba nije osvojila nijednu medalju.
Učesnici po disciplinama[uredi | uredi izvor]
Sport | Muškarci | Žene | Ukupno |
---|---|---|---|
Atletika | 0 | 2 | 2 |
Boks | 2 | 0 | 2 |
Mačevanje | 1 | 0 | 1 |
Sinhrono plivanje | 0 | 2 | 2 |
Džudo | 1 | 0 | 1 |
Ukupno(5) | 4 | 4 | 8 |
Rezultati po disciplinama[uredi | uredi izvor]
Atletika[uredi | uredi izvor]
Žene[uredi | uredi izvor]
Atletičarka | Disciplina | Lični rekord | Grupe | Četvrtfinale | Polufinale | Finale | Detalji | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Mesto | Rezultat | Mesto | Rezultat | Mesto | Rezultat | Mesto | ||||
Evelin Farel | 100 m | 11,73 | 12,48 | 8. u gr. 7 | Nije se kvalifikovala | 60 / 64 | [1] | ||||
200 m | 24,70 | 21,72 | 7 u gr. 10 | Nije se kvalifikovala | 53 / 58 (60) | [2] | |||||
Lia Melis | maraton | 2:53:24 | 2:54:37 | 56 / 63 (71) | [3] |
Boks[uredi | uredi izvor]
Bokser | Disciplina | Kvalifikacije | Kolo 32 takmičara | kolo 16 takmičara | Četvrtfinale | Polufinale | Finale | Detalji | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Plasman | |||
Hubert Vester | poluvelter | Ebanga Kamerun Por. TKO u 1. rundi |
Nije se plasirao | [4] | |||||
Džefri Ned | poluteška | Akasamba Kenija Por. TKO u 2. rundi |
Nije se plasirao | [5] |
Mačevanje[uredi | uredi izvor]
Arubu je prestavljao Ostin Tomas, koje se takmičio u maču i floretu pojedinačno
- Mač pojedinačno grupa 11.
- Rezultati po grupama
Pobednik | Zemlja | Rez. | Poraženi | Zemlja |
Ostin Tomas | Aruba | 5:4 | Tang Wing Keung | Hongkong |
Aksel Birnbaum | Austrija | 5:4 | Ostin Tomas | Aruba |
Martin Bril | Novi Zeland | 5:0 | Ostin Tomas | Aruba |
Mihajlo Tiško | Sovjetski Savez | 5:3 | Ostin Tomas | Aruba |
Lars Vinter | Finska | 5:0 | Ostin Tomas | Aruba |
- Tabela
Mesto | Takmičar | Zemlja | PO | IZ | TD | Bel | |
1. | Lars Vinter | Finska | 4 | 1 | 24 | 10 | KV |
2. | Mihajlo Tiško | Sovjetski Savez | 4 | 1 | 21 | 12 | KV |
3. | Martin Bril | Novi Zeland | 3 | 2 | 19 | 13 | KV |
4. | Aksel Birnbaum | Austrija | 3 | 2 | 19 | 20 | KV |
5. | Ostin Tomas | Aruba | 1 | 4 | 10 | 24 | |
6. | Tang Wing Keung | Hongkong | 0 | 5 | 11 | 25 |
U konačnom plasmanu mača Ostin Tomas je zauzeo 70 mesto od 79 takmičara.[1]
- Floret pojedinačno grupa 6.
- Rezultati po grupama
Pobednik | Zemlja | Rez. | Poraženi | Zemlja |
Ostin Tomas | Aruba | 5:2 | Beni Vent | Austrija |
Čou Kam Šing | Hongkong | 5:1 | Ostin Tomas | Aruba |
Robert Dejvidson | Australija | 5:3 | Ostin Tomas | Aruba |
Lju Juenhung | Kina | 5:0 | Ostin Tomas | Aruba |
Boguslav Zih | Poljska | 5:0 | Ostin Tomas | Aruba |
- Tabela
Mesto | Takmičar | Zemlja | PO | IZ | TD | Bel | |
1. | Boguslav Zih | Poljska | 4 | 1 | 24 | 10 | KV |
2. | Beni Vent | Austrija | 3 | 2 | 20 | 16 | KV |
3. | Lju Juenhung | Kina | 3 | 2 | 19 | 16 | KV |
4. | Robert Dejvidson | Australija | 3 | 2 | 21 | 20 | KV |
5. | Čou Kam Šing | Hongkong | 1 | 4 | 12 | 21 | |
6. | Ostin Tomas | Aruba | 1 | 4 | 9 | 22 |
U konačnom plasmanu floreta Ostin Tomas je zauzeo 58 mesto od 68 takmičara.[2]
Sinhrono plivanje[uredi | uredi izvor]
Arubu su predstavljale dve takmičarke u sinhronom plivanju Rosvita Lopez i Ivet Tojs koje su učestvova u dve discipline pojedinačni i u paru.
- Pojedinačno
- Rosvita Lopez završala je kao 18. [6]
- Ivet Tojs nije uspla da se plasira u finale. Na kraju je delila 19. mesto [7]
- Parovi
- Rosvita Lopez i Ivet Tojs zauzele se poslednje 15. mesto u kvalifikacijama i nisu ušle u finale.[8]
Džudo[uredi | uredi izvor]
- Muškarci
Džudista | Disciplina | Preliminarno takmičenje | Šesnestina finala | Osmina finala | Četvrtina finala | Polufinale | Finale | Detalji |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat |
Protivnik Rezultat | |||
Bito Maduro | −86 kg | Rezultai nepoznati | [9] |
Reference[uredi | uredi izvor]
- ^ „Konačan plasman takmičenja u maču na LOI 1988. na sports-reference.com”. Arhivirano iz originala 26. 11. 2010. g. Pristupljeno 01. 06. 2015.
- ^ „Konačan plasman takmičenja u floretu na LOI 1988. na sports-reference.com”. Arhivirano iz originala 30. 11. 2009. g. Pristupljeno 02. 06. 2015.