Разговор:Списак споменика у Републици Српској/Архива 1
Ово је архива прошлих расправа. Не мењајте садржај ове странице. Ако желите започети нову расправу или обновити стару, урадите то на тренутној страници за разговор. |
Архива 1 | Архива 2 |
Први поднаслов
Ovde ću ti postavljati informacije pa dopunjavaj. Vidim da su radovi u toku pa ne želim da diram.
- Spomenik Petru Kočiću u Banjoj Luci podignut i otkriven od društva Zmijanje 6. novembra 1932. godine.
- Споменик бану Милосвљевићу је откривен 2004. године.
- Овај споменик је само споменик за убијене рударе. Постоји други споменик убијенима у Дракулићу. Тренутно слику немам.
- За овај споменик ставити насеље Крупа на Врбасу умјесто Бања Лука.
- Биста Пушкина (рад московског вајара Г. Потомског) откривена је јуна 2008. године у Бањој Луци.
- Споменик Бранку Ћопићу. Умјесто "Испред једног музеја у Бањалуци" ставити Испред Музеја Републике Српске.
Награкажи/лажи 15:59, 19. децембар 2010. (CET)
Треба преименовати у Списак споменика Републике Српске. --филип ██ 18:28, 19. децембар 2010. (CET)
- Чланак сам именовао по угледу на чланке о споменицима у Србији. Напримјер „Споменици града Ниша“. Немам ништа против да овај чланак преименујем, али бих био против тога да само овај чланак носи наслов „Списак“, а да остали који су идентични овоме, имају наслове „Споменици“. --БаШ-ЧелиК (разговор) 18:36, 19. децембар 2010. (CET)
I ovo.
- http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Ma%C5%A1i%C4%87i (Ubacio sam danas pa možda neće slike biti vidljive za korisnike koji nisu registrovani na Ostavi) Ima više spomenika na jednom mjestu pa ti vidi kako ćeš ih ovde staviti kao jedan pa navesti u napomenama ili svaki posebno.
- Спомен плоча погинулим борцима у Рекавицама (nalazi se na crkvi preobraženja Gospodnjeg)
- Споменик борцима НОР-а и жртвама фашистичког терора у Љубачеву (Kod crkve Velikomučenika Pantelejmona)
- Spomen ploča na zemljotres 1969. (Na robnoj kući Boska na Trgu Krajine)
- Spomenik poginulim borcima 2. krajiške brigade (Na Drakuliću)
Награкажи/лажи 22:38, 19. децембар 2010. (CET)
Svako selo u RS ima spomenike od nekih ratova, tako da je ovo velik zalogaj, možda bi se podelili spomenici po eri, NOB, otađbinski rat, prvi svetski i slično. --Mile (разговор) 23:11, 19. децембар 2010. (CET)
- Већ сам радио појединачне чланке о споменицима у Српској, а овај сам направио са идејом да имамо све на једном мјесту. Ако будемо имали текста да иде уз слике, можемо да правимо више чланака по тематици. И само сакупљање споменика са основним детаљима је велики посао. Баш сам написао да је Република Српска страдалничка земља гдје свака стопа има крваве трагове. А и ратова је било доста. --БаШ-ЧелиК (разговор) 23:27, 19. децембар 2010. (CET)
P.S. Šteta što nisu slike spomenika u punoj resoluciji, da bi bila imena vidna. --Mile (разговор) 23:20, 19. децембар 2010. (CET)
- Неке слике су у већим резолуцијама, и то помаже да се прочита шта пише. Без онога што пише, споменик нема толико значаја. А и тешко је сликање већих споменика, јер треба да све уђе у кадар. Али добро је да имамо слике. пс Свака част фотографима за уложени труд. --БаШ-ЧелиК (разговор) 23:30, 19. децембар 2010. (CET)
Овако табела изгледа пренатрпано. Прегледније би било кад би се поделила по општинама. --Новак (разговор) 01:31, 20. децембар 2010. (CET)
- То је добра идеја, међутим било какава подјела би била несразмјерна. Бар за сада. Тренутно имамо доста слика из Крајине, посебно Бањалуке, а скоро ништа из источног дијела Српске. Тек кад завршим уносе, онда ћу да имам бар некакав преглед. Тренутно идем редом и додајем једно испод другог, тако да нисам обраћао пажњу на то да групишем општине. Али кад завршим, имам опцију „sortable table“, тако да се само једним притиском групишу општине. Недостају нам слике из источне Српске. --БаШ-ЧелиК (разговор) 02:09, 20. децембар 2010. (CET)
- Спомен плоча жртвама фашистичког терора на Партизанском спомен гробљу у Крупи на Врбасу Споменплоча је за убијене у Крупи на Врбасу, Крминама и Рекавицама. Овде имаш три слике ако не будеш могао прочитати датум са слике горе. 1 , 2, 3 Награкажи/лажи 00:10, 21. децембар 2010. (CET)
- Спомен кућа погинулим борцима у Чајничу Изнад врата пише: "Нек вјечито звоне звона са звоника светог храма на странама историје суђено је бити вама." Награкажи/лажи 00:38, 21. децембар 2010. (CET)